Wyszukiwanie odpowiedzi..Program prezentuje warsztaty w pracowniach konserwatorskich oraz wizyty studyjne w zabytkach. Uczestnicy poznają tajniki pracy konserwatorów, metody renowacji oraz znaczenie ochrony dziedzictwa kulturowego.
Opowieść o niemieckich zbrodniach dokonanych w Polsce pomiędzy 1939 a 1945 rokiem. Jerzy Piasny mówi o grabieżach, niewolniczej pracy, porwaniach i eksterminacji dzieci, niszczeniu miast oraz ludobójstwie na polskim narodzie. Przestawia fakty i przytacza relacje świadków. Na te tematy wypowiadają się krajowi historycy, ale też eksperci z Francji, Irlandii, Niemiec i Wielkiej Brytanii.
Publicystyczne rozważania z gośćmi prowadzą Paweł Kusiak i Łukasz Wyszyński. Rozmawiają z zaproszonymi ekspertami o współczesnych stosunkach międzynarodowych.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.