Zarejestruj się jako partner
Dodaj swoje filmy lub połącz swój kanał w serwisie Youtube z CDA
Zacznij zarabiać! Na początek otrzymasz 51% prowizji z wyświetlonych reklam.

FAQ

1. Z kim współpracujemy?

Współpracujemy zarówno z dystrybutorami filmowymi, youtuberami jak i osobami prywatnymi, które np. nakręciły ciekawy filmik swoim telefonem komórkowym. Nie musisz mieć działalności gospodarczej. W ramach Programu Partnerskiego CDA.pl możesz włączyć na swoim kanale funkcję monetyzacji i zarabiać na reklamach wyświetlanych przy Twoich filmach w CDA. Warunki szczegółowo reguluje Regulamin Konta Partnerskiego CDA.pl

2. Pamiętaj, że musisz mieć prawa do komercyjnego wykorzystania publikowanych materiałów

Nie można zarabiać na treściach naruszających Regulamin oraz Regulamin Konta Partnerskiego. Nie można zamieszczać materiałów co do których nie posiadasz praw autorskich lub prawa do komercyjnego użycia

Nie można zamieszczać materiałów zawierających nadmierną nagość i pornografię Musisz być w stanie przedstawić dokumenty, które potwierdzą, że posiadasz prawa do komercyjnego użycia wszelkich elementów audio i wideo w materiałach, bez względu na to, czy ich właścicielem jesteś Ty, czy ktoś inny.

3. Jak duży przychód z moich filmów mogę uzyskać?

Zarobki zależą od wielu aspektów. Najważniejszy z nich to rodzaj i cena reklam wyświetlanych wraz z Twoimi filmami. Rozliczamy się w modelu revenue share, na początek otrzymasz 51% prowizji. Otrzymasz od nas dostęp do statystyk na żywo, gdzie będziesz mógł kontrolowac ilość dostarczonych reklam wewnątrz oraz obok playera z Twoim filmem.

4. Na jakich rodzajach filmów mogę zarabiać?

Aby dany film mógł zarabiać w ramach Konta Partnerskiego, zgodnie z Regulaminem Konta Partnerskiego CDA.pl musisz mieć pełna prawa do komercyjnego wykorzystywania wszystkich materiałów zawartych w filmie (pamiętaj, że czasami ktoś daje licencję ale tylko do niekomercyjnego wykorzystania materiału – chodzi zwłaszcza np. o podkład muzyczny jaki wkleisz jako tło swojego materiału). Prawo do komercyjnego wykorzystania dotyczy więc wszelkich elementów utworu audiowizualnego (Twojego filmu) prawa do obrazu (w tym scenariusz, dialogi, skrypty, etc.), dźwięku, wizerunku osób pokazywanych, etc. Jeżeli sam jesteś wyłącznym twórcą filmu, musisz mieć z kolei pewność, że nie odsprzedałeś innemu podmiotowi swoich praw wyłącznych do wykorzystania komercyjnego (lub nie udzieliłeś komuś tzw. licencji wyłącznej). Jeżeli Twój materiał zawiera cudze treści, musisz mieć odpowiednie pozwolenie, najlepiej pisemną zgodę, na komercyjne korzystanie z cudzych praw autorskich do utworów składowych. Jeżeli chcesz użyć muzyki w tle (bo Twój film nie zawiera Twojej własnej muzyki w tle), upewnij się, że np. korzystasz ze źródeł udzielających odpowiednich zgód. Np. bazy z utworami (np. „covery”), które są udostępniane z prawem do komercyjnego wykorzystania – podaj wtedy w opisie odpowiedni link do licencji. Jest wiele źródeł, które udostępniają darmową muzykę bez tantiem ze zgodą również do komercyjnego wykorzystania. Upewnij się, że możesz korzystać: bezpłatnie i komercyjnie z danego źródła. Może być taż tak, że np. znajomy zespół napisał i nagrał muzykę lub piosenkę dla Twojego filmu. Wtedy uzyskaj najlepiej zgodę nie tylko od lidera, ale też od wszelkich członków zespołu. Upewnij się, że możesz korzystać z utworu nie tylko komercyjnie. Zespół Twojego znajomego napisał i nagrał piosenkę dla Twojego filmu i oświadczył na piśmie, że możesz jej używać i czerpać z niej przychody.

5. Na jakich filmach NIE możesz zarabiać?

Nie możesz zarabiać na filmach, jeżeli twój materiał zawiera treści, które nie są stworzone przez Ciebie lub nie masz odpowiednich licencji lub zezwoleń na film lub jego elementy składowe – np. ścieżka dźwiękowa w tle (dodajmy, że odpowiednie licencje, zezwolenia muszę dotyczyć komercyjnego wykorzystania utworu). W szczególności musisz być w stanie legitymować się zgodami dotyczącymi następujących elementów Twojego materiału – filmu:
  • podkład dźwiękowy w tle filmu, czyli ścieżka dźwiękowa, chodzi w szczególności o utwory muzyczne (podkład muzyczny), słowno-muzyczne, literackie, etc.
  • scenariusz, skrypty, dialogi
  • wizerunek osób przedstawionych w filmie
  • wszelkie inne elementy przedstawiane w materiale wideo, takie jak np. zdjęcia, loga, znaki towarowe lub usługowe, sceny ekranowe z gier wideo, etc.

 

Może się okazać, że zakupiłeś legalnie jakiś film, ale zakup dotyczył wyłącznie prywatnego osobistego użytku = „domowego”. Jeżeli nie upewnisz się, że licencja obejmuje również komercyjne wykorzystanie, nie możesz zarabiać na tym Materiale. Nie możesz wgrywać materiałów z Internetu, jeżeli nie masz pewności i/lub nie potrafisz udowodnić, że film należy do tzw. domeny publicznej. Nie dotyczy to sytuacji, gdy pozyskasz indywidualnie odpowiednie licencje. Nie możesz wrzucać karaoke, jeżeli podkład muzyczny w tle jest chroniony prawem autorskim, a Ty nie masz odpowiednich zgód (licencji) na komercyjnego wykorzystania muzyki stanowiącej podkład do karaoke. Jeżeli właściciele praw wymagają odpowiednich oznaczeń, nie możesz wgrywać materiałów bez odpowiednich oznaczeń i/lub informacji o autorach. Jeśli Twój film nie kwalifikuje się, narusza prawo, regulamin Świadczenia Usług Drogą Elektroniczną CDA.pl, Regulamin Konta Partnerskiego CDA.pl, zawartą ewentualnie odrębnie Indywidualną Umowę (pisemną) lub dobre obyczaje - może zostać usunięty z serwisu CDA lub może zostać wyłączone zarabianie na tym filmie (bo np. nie wykażesz, że posiadane przez Ciebie licencje obejmuję również komercyjny użytek).

6. Czy mogę połączyć swój kanał Youtube z CDA?

Tak, jeśli jesteś naszym partnerem i jednocześnie publikujesz materiały w innych serwisach możesz połączyć swoje konta. W ten sposób oszczędzisz swój cenny czas i nie będziesz musiał mozolnie wgrywać udostępnionych już materiałów.

7. Posiadam licencję na dystrybucję utworu tylko na terytorium Polski, czy mogę go udostępnić?

Tak, w ramach konta partnerskiego udostępniona jest funkcja "ograniczenia regionalne". Możesz ustalić, iż dany materiał ma być dostępny tylko na terytorium Polski lub każdego innego kraju.
Korzyści: Wszyscy twórcy Zweryfikowani partnerzy
Bezpłatne publikownie filmów
Dostępne jakości 360p | 480p | 720p | 1080p 360p | 480p | 720p | 1080p
Ustawienia reklam i możliwość zarabiania -