Wyszukiwanie odpowiedzi..We Włoszech i Chorwacji w celu ratowania dzikich niedźwiedzi zostają wprowadzane specjalne programy. Z działań tych korzysta także wiele innych zwierząt.
Twórcy dokumentu odkrywają bogactwo i odporność lasów eukaliptusowych, będących schronieniem dla rekordowej liczby papug i legendarnego dziobaka. Te rozległe tereny zamieszkują także kangury rude oraz krokodyle australijskie. W dokumencie zobaczymy rzadkie zachowania torbaczy i ptaków, a także poznamy zagrożenia, jakie niosą zmiany klimatu i wycinka drzew. Choć te pradawne ekosystemy przetrwały od czasów dinozaurów, ich przyszłość pozostaje niepewna.
Około 40 milionów lat temu Sardynia odłączyła się od południowego krańca Europy i zaczęła zmierzać w kierunku Afryki. Podczas swojej podróży wyspa niczym wielki okręt zbierała rozmaitych pasażerów z lądów i morza. Widzowie zobaczą m.in. kolonię flamingów, sokoły skalne i największe stado dzikich koni w Europie.
Oglądamy przedstawicieli różnych gatunków, stających do brutalnych bitew o najwyższą stawkę. Od lasów deszczowych po rozległe pustynie - każde środowisko jest areną śmiertelnych konfliktów. Zwierzęta nie wahają się użyć ostrych zębów i pazurów w walce o pożywienie, terytorium i prawo do rozmnażania się. W dzisiejszym odcinku zobaczymy stworzenia, które mają najgroźniejsze szczęki na całej planecie, m.in. dysponujących ostrymi kłami mistrzów zasadzek i pełzających zabójców z zębami jadowymi.
Niektóre zjawiska obserwowane w pogodzie są tak zaskakujące, że ich wyjaśnienie przerasta nawet doświadczonych meteorologów. Wiążą się one z zagrożeniami dla zdrowia i życia ludzi, stanowią też wyzwanie dla naukowców. Matka natura wciąż zaskakuje, chociaż wydaje się, że meteorolodzy widzieli już wszystko.
Twórcy odcinka przypomną najważniejsze uroczystości z ostatnich dziesięciu lat - od przyjęcia niespodzianki z okazji 70. urodzin doktora Pola, przez ślub Charlesa i Beth, po przyjście na świat ich córeczki.
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookie. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach Twojej przeglądarki.