Al-Malazi: Polska jest na smyczy Stanów Zjednoczonych
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 12477 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: eMisjaTv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2019-02-19

Żyjący od kilkudziesięciu lat w Polsce dr Nabil Al-Malazi zwraca uwagę na szereg negatywnych aspektów podążania rządu PiS za wytycznymi amerykańskiej polityki zagranicznej. Ostatnio sporo mówi się o służebnej roli Polski wobec planów ataku USA na Iran. Malazi przypomina jednak, że to nie pierwszy raz, kiedy teren naszej ojczyzny poświęca się w imię antyirańskiej narracji, która z kolei może być jedynie zasłoną dymną wobec poważniejszych planów dla Europy.

"Tutaj miały stacjonować amerykańskie rakiety w obronie Stanów Zjednoczonych, ale przewidywany atak miał być z Iranu i z Korei Północnej. (...) Zastanawiam się dlaczego akurat w Polsce, a nie np. na Cyprze, po linii? No bo przecież rakiety z Iranu nie będą leciały nad Polską tylko nad Morzem Śródziemnym" - zauważa al-Malazi.

Syryjczyk zwraca również uwagę na fakt, że Polska była potentatem w krajach takich jak Iran czy Libia, a z Iranem i Syrią zawsze miała znakomite stosunki. Zaangażowanie naszej armii w amerykańskich wojnach, zmieniło ten obraz diametralnie. Co gorsza, nasz kraj nie odniósł z tego żadnych korzyści.

Al-Malazi na pytanie czy czuje się Polakiem mówi: "Ja jestem Polakiem pochodzenia syryjskiego", po czym dodaje: " Myślę, że to jest nasza rola właśnie, Syryjczyków mieszkających w Polsce (...), że jeżeli ktoś krytykuje Polskę, od razu wyjaśniamy, że są to działania elity rządzącej, która jest proizraelska i my tutaj razem ze swoimi współobywatelami działamy, żeby tą reputację potwierdzić, żeby Polska była Polską".

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Zrzutka na studio: https://zrzutka.pl/nowe-studio-emisji-tv
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: redakcja@emisja.tv
Chcesz wykonać tradycyjny przelew do polskiego banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie/
Facebook: https://www.facebook.com/eMisjaTv/
Twitter: https://twitter.com/eMisjaTv
Kontakt z redakcją: http://emisja.tv/programy/kontakt/

pokaż cały opis
W katalogu: Polskim Okiem
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 12477 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Al-Malazi: Polska jest na smyczy Stanów Zjednoczonych
Najlepsze komentarze
avatar
anonim169 (*.*.159.169) 2019-02-20 20:32:12 +4
Żądam od tych pseudo-Amerykanów, żeby zaczęli zwracać życie tym wszystkim Indianom, których wymordowali, żeby przejąć całkowitą kontrolę nad nie należącą do nich Ameryką. To pewnie tylko kilkadziesiąt milionów, może około 100 milionów. Oni są taką POtęgą, to POwinni sobie POradzić.
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/amerykańskie-władze-upomniały-polskę-by-załatwiła-sprawę-odszkodowań-dla-obywateli-usa/ar-BBTPYKA?ocid=spartanntp_edu Odpowiedz
avatar
anonim217 (*.*.205.217) 2022-04-20 17:42:52 0
Pana Nabila pozdrawiam serdecznie i współczuję podwójnego okupowania - wychodząc z Ojczyzny trafił do dobrych ludzi ale naiwnych, no i nadal jest pod wpływem USrahella.
Życzę Al Malazim dobrego życia i dobrego pokoju na ojcowiźnie. Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie