Bieleń: Masa państw nie potępia Rosji.  Wręcz przeciwnie!
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 12476 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: eMisjaTv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2022-06-29

Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jeśli Chiny, Indie, mówiąc tylko o największych państwach azjatyckich, a także masa państw Ameryki Łacińskiej, czy Afryki ma swoje zdanie i jest powściągliwa wobec potępiania Rosji. Przeciwnie nawet. Trwają rozmaite rozmowy, żeby we wzajemnych, dwustronnych stosunkach z Rosją np. zabezpieczyć dostawy zboża, no to trudno mówić, że cały świat jest przeciw Rosji - mówi prof. Stanisław Bieleń z Katedry Studiów Wschodnich na UW.

W rozmowie z Piotrem Korczarowskim prof. Bieleń stwierdza nawet, że Rosja zamiast słabnąć w wyniku konfliktu na Ukrainie, wręcz zyskuje. A dzieje się to dzięki wielu międzynarodowym partnerom, tj. państwom, które w ostatnim czasie wręcz zwiększyły wymianę handlową przechodząc jednocześnie na transakcje w walutach lokalnych, w tym przede wszystkim w rublach.

Swoistą powściągliwość wobec potępiania Rosji widać też powoli w Europie, gdzie Niemcy, Francja i Włochy zaczynają zmieniać retorykę w kierunku działań dyplomatycznych. W polskiej wyobraźni nie ma miejsca dla takich działań - mówi prof. Bieleń i dodaje: Zarówno politycy, od premiera czy prezydenta Rzeczypospolitej począwszy, jak i media głównego nurtu potęgują wręcz tego rodzaju działania. Mowa tu oczywiście o eskalacji konfliktu i konfrontacji z Rosją.

Wykładowca z UW zwraca też uwagę na analogiczność działań Rosji, wobec działań USA, które nie raz ingerowały w suwerenność innych państw, jeśli na ich terytorium podejmowane były działania wrogie Stanom Zjednoczonym. Tu prof. Bieleń zwraca przede wszystkim uwagę na szereg tajnych umów, które Ukraina zawarła z USA, a o których nikt na świecie nie wiedział, gdyż nie były to żadne traktatowe zobowiązania. W tej tajnej sferze oddziaływań mamy, i tutaj Rosja to odczytała słusznie, mamy do czynienia z niepewnością, strachem i eskalacją zagrożenia, które może być nieprzewidywalne, więc reakcja Rosji była logiczna i spójna - zauważa prof. Bieleń.

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl


Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie


Polecamy również zapoznać się z misją naszej fundacji, czyli Inicjatywy #PrzeciwCenzurze
http://emisja.tv/programy/inicjatywa-przeciw-cenzurze/

pokaż cały opis
W katalogu: Polskim Okiem
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 12476 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Bieleń: Masa państw nie potępia Rosji. Wręcz przeciwnie!
Najlepsze komentarze
beleszek 2022-07-04 23:14:39 +1
można nie lubić rosji, ale wazniejsze jest dobro swoich obywateli, u nas może byc głód, ludzie moga umierać itd ale ukraińcy musza mieć tyle co my, a nawet wiecej. Państwo, które zyczy sie wrogowi. Kolejny rozbiór to kwestia kilku nastepnych lat Odpowiedz
avatar
anonim97 (*.*.104.97) 2022-06-30 22:26:39 0
Też popieram Roje i proszę aby Putin zrobił:
Kończ Waść, Wstydu oszczędż (ukraincom)
Zabieraj co twoje bo ukraińcy oddajato niemcom i francji za miske ryżu, stare powypadkowe auta z niemiec, lodówki, pralki, tv które niemcom zalega w magazynach (po polacy się juzwszystkim nasycili i nie majączego sprzedac ani oddać) Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie