+ Napisz wiadomość + Obserwuj
146984 odsłon wideo
Dołączył(a): 2018-01-04
eMisjaTv - cda.pl
Najczęściej oglądane filmy na kanale eMisjaTv
Ten film jest apelem do wszystkich Polaków, aby wspólnie zaprotestować przeciw cenzurze w mediach społecznościowych i wymusić na ustawodawcy zmiany prawne, dzięki którym monopoliści pokroju YouTube czy Facebooka będą musieli przestrzegać polskiego prawa. 

To jest druga wojna o ACTA, czyli odłączaniu z sieci niepokornych jednostek. Dziś nawet nie trzeba się odzywać, aby dostać bana. Wystarczy, że zostanie się sklasyfikowanym jako osoba niepożądana. Tak zrobił facebook blokując mnie (Piotra Korczarowskiego) - redaktora naczelnego eMisjiTv oraz Marcina Rolę - redaktora naczelnego wRealu24, dwóch dużych i dobrze rozpoznawalnych niezależnych telewizji internetowych. Podobno nie spełniamy standardów społeczności - kiedy, jakich i gdzie? Nie doprecyzowano. W tym samym czasie zniknęły kolejne kanały z YouTube, a inne dostały różnego rodzaju ograniczenia. Skala zjawiska jest już tak szeroka, że nikt nie może być pewien swojej obecności w Internecie. 

Nie składamy jednak broni! Organizujemy strukturę zrzeszającą wszystkich niezależnych dziennikarzy i publicystów. Chcemy zmian prawnych, które będą bronić zarówno popularnych kanałów jak i tych dopiero rozwijających się. W Internecie wszyscy jesteśmy równi. Zamierzamy rozmawiać o tym problemie ze wszystkimi zainteresowanymi politykami i mediami. Będziemy to czynić na konferencjach, korytarzach sejmowych, a także podczas wiecy na ulicach polskich miast. Nie chodzi o nasz partykularny interes, lecz poczucie wspólnoty, które udało się zbudować w Internecie. Dziś niszczą nas, jutro przyjdą po was. Od tego nie ma ucieczki. Można zmierzyć się z tym problemem lub dać za wygraną i przegrać batalię o wolność słowa. Na tym polu stoimy w pierwszej linii, ale gorąco wierzę, że będziecie zaraz za nami, drodzy rodacy! 

=================================================
Chcecie wesprzeć eMisjęTv? Wpłaty można dokonywać bezpośrednio na konto SRCh w Łodzi, Bank Pocztowy: 20 1320 1449 2637 4622 2000 0001 lub poprzez serwis zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/nowe-studio-dla-emisji oraz PayPal: redakcja@emisja.tv Polecamy również zostać patronem naszej pracy, wykupując stały abonament: https://patronite.pl/emisjatv33:001080p 2309 33:00Druga wojna o ACTA. Będziemy walczyć! 1080p

Dodał: eMisjaTv

Atmosfera, w której toczył się proces Piotra Rybaka, oskarżonego o spalenie kukły żyda unaoczniła podstawowy problem polskiej rzeczywistości - bez mediów nie istniejemy. Przekaz głównego nurtu formułują politycy, lobbyści i oligarchowie. Nie ma w nim miejsca na polską myśl narodową, czy obronę interesów zwykłych ludzi. Jeśli tematu nie da się przemilczeć, narzuca się mu ramy i odgórną narrację. Dzięki temu naród wie tylko tyle ile musi wiedzieć. Najczęściej jednak nie wie nic. Miejsce wydarzeń i faktów zajmują komentarze i opinie, a przez większość czasu serwowane są tzw. tematy zastępcze. W efekcie okupacja kraju trwa w najlepsze, a naród śpi. Sytuacje może odwrócić budowa narodowych mediów w Internecie. Do tego potrzeba jednak kapitału, którym Polacy dzielą się niechętnie. A przecież wsparcie narodowych mediów to inwestycja w suwerenną Polskę, która leży w interesie nas wszystkich.
32:00720p 1955 32:00[26] KK! Bez mediów nie istniejemy 720p

Dodał: eMisjaTv

Obserwując wydarzenia pod Sejmem chciałoby się rzec, że jaka opozycja, taki zamach stanu. To jednak konsekwencja historii, której rozdział pt. KOD powinien już dawno zostać zamknięty. I to pomimo sporego finansowania zza granicy. 

Pierwsze sygnały, że coś jest na rzeczy pojawiły się przy okazji protestu służb mundurowych, gdzie płk Mazguła stwierdził, iż w stanie wojennym (podczas internowania) dochowano kultury. Na kolejną falę oburzenia nie trzeba było długo czekać. Odpowiadał za nią jeden z emerytowanych oficerów PRL, który stwierdził, że nie wyobraża sobie jak przeżyć miesiąc za 2 tys. zł. Do protestujących dołączyli też dziennikarze, którzy sprzeciwili się nowym zapisom wpuszczania mediów do gmachu Sejmu. Emocje sięgnęły zenitu, gdy marszałek Kuchciński wykluczył z obrad posła PO, Michała Szczerbę. Wywołało to lawinę emocji, które szybko przerodziły się w uliczne protesty. 

Wydarzenia te były jednak zaplanowaną grą, obliczoną na tymczasowy paraliż państwa. Wszystko czego dotychczas w tej sprawie doświadczyliśmy stanowi bowiem pokłosie nie przeprowadzonej na początku lat 90 dekomunizacji. Paradoksalnie to dobrze, że dopiero dziś doświadczamy tego trzęsienia ziemi, gdyż dwie dekady temu proces ten mógłby zakończyć się wojną domową, a tak mamy obrazki wściekłych emerytów. 

Oczywiście to kłamstwo, że doszło przy tej okazji do zjednoczenia całej opozycji. Konsolidacji uległ jedynie obóz zdrady narodowej występujący pod różnymi nazwami przez ostatnie 27 lat. W jego skład wchodzą byli funkcjonariusze PRL oraz beneficjenci III RP. A więc wszyscy ci, którzy z ojczyzny dojnenj korzystali od lat. Dziś władza realnie wymyka im się z rąk, więc walczą. To jednak już nie ta sama siła, co przed laty, która gotowa była wprowadzić stan wojenny, byle dobrze się przygotować do transformacji.40:001080p 1922 40:00[27] KK! Jaka opozycja, taki zamach stanu 1080p

Dodał: eMisjaTv

Żadni niezłomni - zwykłe bandy przestępcze - krzyczeli mieszkańcy Hajnówki podczas kontrmanifestacji wobec marszu pamięci żołnierzy wyklętych. Największe emocje budzi tam kpt. Romuald Rajs Bury, którego miejscowa ludność uważa za ludobójcę. Wydarzenia z 1946 r., do których doszło na Podlasiu to przysłowiowa woda na młyn dla całej postkomuny i lewicy. Co gorsza, taka retoryka odbija się również echem w kręgach prawicowych. Paweł Kukiz, znany z koszulki przedstawiającej wyklętych stwierdził ostatnio, że byli wśród nich bandyci, po czym wymienił Burego. A przecież kpt. Rajs, dwukrotny kawaler orderu Virtuti Militaru, odznaczony krzyżem walecznych i krzyżem za zasługi, był dzielnym żołnierzem Rzeczypospolitej, walczącym w wojnie obronnej, a później szeregach ZWZ-AK i NZW. Dlaczego po upadku Niemiec nie zaprzestał walki i co sprawiło, że dziś pamiętamy jedynie kilka feralnych dni z jego bohaterskiego życiorysu? Odpowiedź na te i inne pytania dot. polskiego podziemia zbrojnego znajdziecie w specjalnym odcinku (godzinnym!) Komentarza Koniecznego, na który serdecznie zapraszam - Piotr Korczarowski.01:01:301080p 1893 01:01:30[28] KK! Bury - mój bohater 1080p

Dodał: eMisjaTv

Poprawność polityczna i emocjonalny szantaż doprowadziły do sytuacji, w której przedstawiciele środowisk żydowskich czują się w Polsce zupełnie bezkarnie. W obecności policji i prokuratora obrażają prawicowych dziennikarzy oraz patriotycznych działaczy. Polecenia sądu traktują jak wskazówki, do których wcale nie muszą się stosować. Podczas procesu urządzają polityczny wiec, a na koniec wszystkich wyzywają od faszystów. 

Oto chory obraz naszej rzeczywistości. Rodzi się zatem pytanie: czy to jeszcze Polska, czy już Judeopolonia? I ile mamy w niej do powiedzenia, o ile w ogóle cokolwiek.23:30720p 1878 23:30[25] KK! Czy to już Judeopolonia? 720p

Dodał: eMisjaTv

W Polsce na dobre rozgorzał spór dot. nowego prawa aborcyjnego. Co prawda w przygotowywanej ustawie nie ma radykalnych zmian, lecz gra na emocjach narodu trwa w najlepsze. Jak zwykle całemu zamieszaniu towarzyszy tzw. drugie dno, czyli wewnętrzny spór rządu o przyjęcie narzucanej przez UE umowy handlowej z Kanadą (CETA). Wszystko wskazuje jednak na to, że niebezpieczne dla polskiej gospodarki zapisy zostaną przyjęte. W Radzie Ministrów opowiedział się przeciw nim jedynie Zbigniew Ziobro. Wielkim zwolennikiem CETY jest za to minister rozwoju, a od niedawna także finansów, Mateusz Morawiecki. Podsycany przez media spór o prawa kobiet stanowi zatem idealny wybieg dla odwrócenia uwagi od niezwykle ważnej debaty, która mogłaby skończyć się polskim wetem na najbliższym posiedzeniu Rady Unii Europejskiej.

Zachęcam, aby zobaczyć program do końca ze względu na pewien motyw, który udało się złapać naszej kamerze podczas spotkania KODu z byłym prezydentem, Lechem Wałęsą. 

Serdecznie zapraszam, Piotr Korczarowski.26:40720p 1790 26:40[24] KK! Czarny scenariusz 720p

Dodał: eMisjaTv

Marian Kowalski wyrzekł się Narodowców RP. Czy to znaczy, że sam już nie jest narodowcem? Temu zapewne by zaprzeczył, lecz jego ostatnie poczynania budzą spore kontrowersje. Dlaczego jeden z najlepiej kojarzonych członków Ruchu Narodowego, kandydat na prezydenta RP, człowiek szczery i odważny zmienił front? 

Ponadto w odcinku o obronie Reduty Ordona oraz negatywnym wpływie Unii Europejskiej. A na koniec wielka wpadka TVN! 

Zapraszam serdecznie, Piotr Korczarowski28:00720p 1789 28:00[23] KK! Miałeś złoty róg... 720p

Dodał: eMisjaTv

To będzie ta wojna z Rosją, czy nie? - zdają się pytać niektórzy zniecierpliwieni Polacy. Oby nie! Jednak rząd PiSu nie szczędzi nam kolejnych emocji. Mamy czuć nienawiść do Rosji, najlepiej z wzajemnością, bo jak twierdzi minister Macierewicz: nie ma żadnych wątpliwości, że działania nawigatorów i moskiewskich decydentów miały na celu doprowadzenie do katastrofy prezydenckiego samolotu. Szef MON nie ma również wątpliwości, że honoru Polski trzeba bronić. Szukamy więc wroga zewnętrznego, natomiast ludzie szkalujący naszą ojczyznę od lat nadal mają się świetnie. Jest bowiem dziennikarz, który wyraża się o narodzie polskim w najgorszych słowach i żadnej odpowiedzialności za to nie ponosi. Jego popularność zdaje się nawet wzrastać! O kim mowa? Dowiecie się Państwo w najnowszym odcinku z cyklu: Komentarz Konieczny.25:00720p 1694 25:00[22] KK! Szaleńcy w natarciu 720p

Dodał: eMisjaTv

W kolejnym odcinku z cyklu Komentarz Konieczny Piotr Korczarowski porusza kwestię nieudanego puczu w Turcji oraz jego ewentualnych konsekwencjach. Ponadto w programie o podwójnych standardach portali społecznościowych oraz nagminnym blokowaniu niewygodnych treści.18:50720p 1609 18:50[21] KK! Zamówiony zamach stanu? 720p

Dodał: eMisjaTv

Powracamy do trudnego tematu izraelskich nacisków na Polskę. Gościem programu Piotra Korczarowskiego jest profesor Jerzy Robert Nowak.

====================

Przypominamy o publicznej zbiórce na nasze studio!
https://zrzutka.pl/nowe-studio-dla-emisji

Darowizny można kierować też na konto Stowarzyszenia Robotników Chrześcijańskich w Łodzi,
Polski Bank Pocztowy: 20 1320 1449 2637 4622 2000 0001
(Tytułem przelewu: eMisjaTv – wsparcie)
lub na nasz PayPal: redakcja@emisja.tv
oraz przez portal: https://patronite.pl/emisjatv

Facebook: https://www.facebook.com/eMisjaTv/
Twitter: https://twitter.com/emisjatv

Aukcja z obrazem Archanioła Gabriela: http://allegro.pl/archaniol-gabriel-olej-na-plotnie-i7266856527.html01:44:071080p 1502 01:44:07Studio eMisja: O Żydach dobrze lub wcale 1080p

Dodał: eMisjaTv

Nowo dodane filmy
Media notorycznie donoszą, że jakiś organ Unii Europejskiej negatywnie ocenił poziom polskiej demokracji. Okazuje się jednak, że to zjednoczona Europa odgrywa przed światem spektakl nasycony sloganami o wolności i demokracji, a w rzeczywistości noszący miano gigantycznej hipokryzji! 

Głosowanie poprawek do prawa europejskiego zajmuje posłom PE około 2-3 sekund, a w skrajnych przypadkach nawet krócej! Przewodniczący obradom czyta numer projektu nowelizacji, po czym wzrokowo ocenia, czy większość sali jest za, czy przeciw. Nie ma to jednak większego znaczenia, gdyż istotne decyzje w tej sprawie zapadają przed posiedzeniem PE. W szczególnych przypadkach zdarza się, że głosowanie przeprowadza się także drogą elektroniczną. Wówczas wyniki głosowania mogą zaskakiwać, a różnica głosów wobec domniemanej narracji dochodzi nawet do kilkuset! 

Ze względu na ekspresowe tempo podejmowanych głosowań część europosłów w ogóle nie bierze udziału w tym procederze. Inni często gubią się w kolejności podejmowanych zmian, a pozostali żywią nadzieję, że podnieśli dłonie w odpowiednim momencie. 

Czy to możliwe, aby w tak krótkim czasie podjąć decyzję o poparciu danej poprawki? Oczywiście nie! Największe frakcje w Parlamencie Europejskim zatrudniają setki analityków, którzy przygotowują opracowania projektów zmian, a następnie dostosowują je do doktryny politycznej poszczególnych ugrupowań. Niezrzeszeni parlamentarzyści zwykle nie mają nawet szans zapoznać się z procedowanymi dokumentami, ponieważ te bywają udostępniane na dobę przed głosowaniem. Zważywszy na to, że niektóre projekty mogą liczyć nawet kilkaset stron, zapoznanie się z ich treścią i podjęcie decyzji w tak krótkim czasie graniczy niemal z cudem.

Nikt jednak nie pyta o zdanie poszczególnych posłów. W zasadzie zdanie większości deputowanych Europarlamentu jest zupełnie nie istotne, ponieważ kworum, czyli minimalną liczbę członków zgromadzenia niezbędną do legalizacji zmian ustalono na poziomie 1/3 miejsc na sali!

Nasuwa się zatem pytanie, dlaczego wmawia się ludziom, że Unia Europejska odchodzi od dyktatury komisarzy i pozostającej poza wpływem narodów Komisji, na rzecz wybieralnego w bezpośrednim głosowaniu Parlamentu Europejskiego, jeśli jego funkcja jest tak wysoce iluzoryczna? Czy chodzi o utrwalenie poczucia obywateli Europy, że mają wpływ na strukturę tak dalece ingerującą w ich życie? W końcu UE zajmuje się niemal każdym aspektem otaczającej nas rzeczywistości, począwszy od ustalenia krzywizny prawdziwego banana, przez ochronę środowiska, energetykę i handel, a na zmianach legislacyjnych, w tym np. skróceniu kadencji członków Trybunału Konstytucyjnego, skończywszy. 

#Polexit

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Zrzutka na studio: https://zrzutka.pl/nowe-studio-dla-em...
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: redakcja@emisja.tv

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do polskiego banku? 
Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie/

Facebook: https://www.facebook.com/eMisjaTv/
Twitter: https://twitter.com/eMisjaTv

Kontakt z redakcją: http://emisja.tv/programy/kontakt/09:001080p 14 09:00Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela! 1080p

Dodał: eMisjaTv

Grupa prawicowych dziennikarzy odwiedza Molenbeek, najgorszą dzielnicę Brukseli.01:57:45480p 158 01:57:45Molenbeek - prawdziwy obraz Brukseli 480p

Dodał: eMisjaTv

Światowe rankingi uniwersyteckie nie dają polskim uczelniom wysokich ocen. Zupełnie inaczej postrzegani są jednak specjaliści z Polski. Młodzi, ambitni absolwenci naszych rodzimych szkół wyższych szybko znajdują pracę na Zachodzie. Najcenniejsi są ci, którzy ukończyli kierunki techniczne. Zdolni, kreatywni, tworzący innowacje dodają światu napędu. Niestety, ich skrzydła często rozwijają się dopiero po wyjeździe z Polski. Na miejscu, nawet jeśli pracują nad ambitnym projektem, najczęściej nie wprowadza się go w użycie. Dlaczego więc Polska kształci wybitnych specjalistów, którzy pracują potem na dobrobyt innych państw? Czy to wyłącznie kwestia pieniędzy? A może braku współpracy między sektorem nauki i przedsiębiorcami? Czy na przestrzeni ostatnich lat powstała jakaś narodowa strategia spajająca te dwa światy? Przed jakimi wyborami staje absolwent polskich uczelni? I dlaczego tak często wybiera wyjazd za granicę? 

Na te pytania odpowiedzą dziś goście "Studia eMisja" - prof. Leszek Podsędkowski z Zakładu Robotyki i Automatyzacji Politechniki Łódzkiej oraz prof. Paweł Kębliński z Materials Science and Engineering Department Rensselaer Polytechnic Institute Troy, NY. ---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Zrzutka na studio: https://zrzutka.pl/nowe-studio-dla-emisji
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: redakcja@emisja.tv

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do polskiego banku? 
Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie/

Facebook: https://www.facebook.com/eMisjaTv/
Twitter: https://twitter.com/eMisjaTv

Kontakt z redakcją: http://emisja.tv/programy/kontakt/02:07:491080p 29 02:07:49Studio eMisja: Studia i co dalej? 1080p

Dodał: eMisjaTv

Mimo wielu prób zepsucia polskiego Święta Niepodległości ulicami Warszawy przeszedł największy w historii biało-czerwony marsz. Nie udało się go przejąć, ani zablokować. Licząca ponad 250 tys. ludzi narodowa manifestacja wzbudziła podziw wśród narodów świata. Do Polski wciąż spływają gratulacje i życzenia od przyjaciół zza granicy. 

Mimo pokojowego charakteru Marszu Niepodległości lewicowo-liberalne media znów nie pozostawiły suchej nitki na jego uczestnikach, których oskarża się o sprzyjanie skrajnym ideologiom, nienawiść rasową i szowinizm. Tymczasem w Internecie dominuje z goła odmienny przekaz. W tym roku Warszawę odwiedziło wielu znanych anglojęzycznych vlogerów, dzięki którym ludzie na całym świecie mogli zobaczyć piękne oblicze Marszu Niepodległości. 

Nasza redakcja również stanęła na wysokości zadania transmitując przez 4 godziny narodową manifestację. Okazuje się, że przygotowaliśmy naszą relację najlepiej ze wszystkich planowanych tego dnia. Co prawda mieliśmy kilka potknięć, ale na skrzynkę pocztową eMisji trafiły setki e-maili z gratulacjami. Pobiliśmy również rekord oglądalności! W kluczowym momencie naszą transmisję oglądało niemal 20 tys. ludzi na żywo! To lepszy wynik niż notuje TVP Info w przeciętnym czasie antenowym. 

O sukcesie przekazu niezależnych telewizji internetowych, w tym także naszej eMisji, pisze Dziennik Narodowy: http://dzienniknarodowy.pl/ogromny-sukces-mediow-niezaleznych-ponad-700-tys-polakow-ogladalo-zywo-marsz-niepodleglosci-wideo/?fbclid=IwAR1841F2QFmWLz7OllWFE4neYUMJ2kAuzmZxSuk456JVjkmllW-dHmZxMXQ

Jaki był tegoroczny Marsz Niepodległości? Co nas zaskoczyło, a co było do przewidzenia? Gdzie pojawiły się problemy i z czego jesteśmy naprawdę dumni oraz jakie wnioski wyciągnęliśmy na przyszłość - dziś w programie "Studio eMisja". Gośćmi Piotra Korczarowskiego będą: Krzysztof Lech Łuksza, autor profilu Kontrrewolucja Narodowa, niezależny blogger i publicysta oraz Marcin Osadowski, właściciel firmy Live ON, realizator programów "na żywo" i twórca kanału NPTv. 

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Zrzutka na studio: https://zrzutka.pl/nowe-studio-dla-emisji
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: redakcja@emisja.tv

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do polskiego banku? 
Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie/

Facebook: https://www.facebook.com/eMisjaTv/
Twitter: https://twitter.com/eMisjaTv

Kontakt z redakcją: http://emisja.tv/programy/kontakt/02:07:581080p 62 02:07:58Studio eMisja: Jak było na Marszu Niepodległości? 1080p

Dodał: eMisjaTv

Wczoraj setki tysięcy Polaków świętowało niepodległość. Nie było wśród nich odważnej młodej patriotki - Barbary Poleszuk, organizatorki hajnowskiego Marszu Żołnierzy Wyklętych. 11 listopada Basia spędziła w więzieniu do którego trafiła za swoje poglądy. Oficjalnie skazana za napaść na funkcjonariusza policji, od dawna nie miała lekkiego życia w swych rodzinnych stronach. 

Grupa działaczy narodowych zorganizowała dziś protest pod siedzibą ministerstwa sprawiedliwości w Warszawie, którego celem jest natychmiastowe zwolnienie z więzienia tej dzielnej młodej Polki.
---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Zrzutka na studio: https://zrzutka.pl/nowe-studio-dla-emisji
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: redakcja@emisja.tv

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do polskiego banku? 
Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie/

Facebook: https://www.facebook.com/eMisjaTv/
Twitter: https://twitter.com/eMisjaTv

Kontakt z redakcją: http://emisja.tv/programy/kontakt/01:52:57 221 01:52:57Uwolnić Basię Poleszuk!

Dodał: eMisjaTv

Miało być wielkie święto polskiej niepodległości, a mamy narodowy dramat. Ustępujący prezydenci wielkich miast masowo odmawiają Polakom prawa do patriotycznych pochodów. Sytuacje znakomicie wykorzystuje obóz władzy, który przejmuje kontrolę nad największą narodową manifestacją. Prezydent Duda z premierem Morawieckim oświadczają Polakom, że państwowe obchody 11 listopada odbędą się w godzinach i po trasie Marszu Niepodległości. W praktyce oznacza to potwierdzenie delegalizacji cyklicznej imprezy narodowców oraz przejęcie uczestników marszu przez Prawo i Sprawiedliwość. 

Podobna sytuacja ma miejsce we Wrocławiu, gdzie Rafał Dutkiewicz delegalizuje Marsz Polski Niepodległej. Ostatecznie sąd uchyla decyzję prezydenta miasta, ale policja zostaje wezwana do najwyższej gotowości. Rafał Dutkiewicz kieruje też pismo do ministra Błaszczaka apelując o przydział dodatkowych jednostek prewencji. 

W całym kraju trwa nagonka na środowiska narodowe. Niepodległość ma być w wydaniu PiSu, albo żadna! Tę drugą opcję reprezentuje oczywiście opozycja, która konsekwentnie nawołuje do delegalizacji organizacji narodowych. Głos w sprawie zabierają też środowiska żydowskie. Naczelny Rabin Polski Michel Schudrich stwierdza, że inicjatorzy Marszu Niepodległości są rakiem naszego kraju. Zdaniem rabina nasza ojczyzna zawsze była wielonarodowa i Polacy maja do niej takie same prawa jak żydzi czy muzułmanie. 

W tym samym czasie w więzieniu przebywa organizatorka Marszu Żołnierzy Wyklętych w Hajnówce. Mowa tu o Barbarze Poleszuk, młodej artystce i patriotce, która została skazana na 4 miesiące pozbawienia wolności za rzekomą napaść na funkcjonariusza policji. W obronie Basi wypowiedziało się wielu patriotów, w tym Anna Kołakowska z Gdańska, która od 5 listopada prowadzi strajk głodowy. 12 listopada odbędzie się również protest pod gmachem Ministerstwa Sprawiedliwości. Organizatorzy domagają się natychmiastowego zwolnienia z więzienia Barbary Poleszuk. Przygotowywana jest też specjalna petycja do ministra Ziobry. Protest rozpoczyna się o godz. 12.00 (w samo południe) w al. Ujazdowskich 11. Więcej na ten temat tutaj: https://www.facebook.com/events/318310498987098/

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Zrzutka na studio: https://zrzutka.pl/nowe-studio-dla-emisji
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: redakcja@emisja.tv

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do polskiego banku? 
Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie/

Facebook: https://www.facebook.com/eMisjaTv/
Twitter: https://twitter.com/eMisjaTv

Kontakt z redakcją: http://emisja.tv/programy/kontakt/02:00:001080p 88 02:00:00Studio eMisja: Polska nie dla Polaków! 1080p

Dodał: eMisjaTv

"Ojczyzna" to jeden z mniej znanych, a mimo to najpiękniejszych wierszy Mariana Hemara. Mimo swych żydowskich korzeni poeta już za młodu wybrał Polskę na swą ojczyznę i ku niej kierował swe myśli mówiąc, że "gdy jej nie ma ziemia jest głuszą daremną, a niebo ciemną otchłanią, bez gwiazd i bez Boga". Prawdopodobnie ze względu na swe umiłowanie do Polski Hemar jest dziś poetą niemal nieznanym, funkcjonującym poza nawiasem systemu edukacji. Wszak krytykował on tych żydów, którzy przeciw Polsce spiskowali. Sam walczył za Polskę pod Tobrukiem w Samodzielnej Brygadzie Strzelców Karpackich. Po wojnie pozostał na emigracji w Londynie. Cenzura PRL nigdy mu nie darowała bezkompromisowości. Pisał o sobie: "Moja gorąca miłość nie może się pogodzić z inną Polską, tylko najlepszą, najszlachetniejszą, najuczciwszą w świecie". 

Jednym z niewielu publicystów, którzy wciąż wspominają Mariana Hemara jest prof. Jerzy Robert Nowak, przez wrogów nazywany "żydożercą".

Recytacji wiersza "Ojczyzna" podjęła się aktorka Barbara Korczarowska. Materiał został zrealizowany przez eMisjęTv dla widzów ceniących kulturę wysoką. Kopiowanie i przerabianie utworu jest możliwe jedynie za zgodą autorów! 

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Zrzutka na studio: https://zrzutka.pl/nowe-studio-dla-emisji
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: redakcja@emisja.tv

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do polskiego banku? 
Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie/02:301080p 103 02:30Ojczyzna dopóki jest.. 1080p

Dodał: eMisjaTv

Wielu z nas 1 listopada kojarzy się wyłącznie z wycieczką na cmentarz, kolejkami, spotkaniem w rodzinnym gronie, a ostatnio także dyskusją o zawłaszczaniu polskiej tradycji obchodzenia Uroczystości Wszystkich Świętych przez skomercjalizowaną zabawę w Halloween.  

Patrioci powinni utożsamiać tę datę z jeszcze jednym wydarzeniem. 1 listopada 1918 r. rozpoczęła się Bitwa o Lwów, która szybko przerodziła się w wojnę polsko-ukraińską. Dziś niewielu pamięta o bohaterskich "Orlętach" dzielnie stawiających opór świetnie zorganizowanym strzelcom siczowym. W tym roku wypada jednak setna rocznica tych wydarzeń, dlatego trzeba przypomnieć czym był dla Polaków przedwojenny Lwów. 

O wartości tego miasta najlepiej świadczy danina polskiej krwi złożona w tysiącach mogił na Cmentarzu Łyczakowskim. Spoczywają tam słynni obrońcy Lwowa, z których wielu nie ukończyło nawet 18 roku życia. W starej części nekropolii znajdziemy groby polskich powstańców i żołnierzy. Złożono tam ciała wielu znakomitych artystów, naukowców, literatów i mężów stanu. Dość wspomnieć gen. Rozwadowskiego, Marii Konopnickiej, Gabrieli Zapolskiej, Stefana Banacha, czy Artura Grottgera. Daninę krwi na rzecz Polski zapłacili też Francuzi i Amerykanie, którzy zostali po wojnie walczyć o naszą sprawę. 

Po II wojnie światowej Lwów wpadł w ręce sowietów, którzy ustalili na miejscu ukraińskie zwierzchnictwo. Nowe władze natychmiast wzięły się od usuwania pamiątek po Polakach. Kulminacja barbarzyństwa przypadła na początek lat 70, kiedy to na teren polskiej nekropolii wjechały czołgi i buldożery. Po 1989 r. Polacy zaczęli odwiedzać Lwów. Swe pierwsze kroki kierowali zwykle na Cmentarz Orląt Lwowskich. Na miejscu znajdowali jedynie gruzy bezładnie porozrzucane po zaśmieconym pastwisku. Walka polityczna o odbudowę polskiego serca na Łyczkowie trwała wiele lat. Oficjalne otwarcie cmentarza nastąpiło dopiero w 2005 r. Nie był to jednak koniec sporu. Na miejsce miały wrócić jeszcze dwa kamienne Lwy, trzymające tarcze z napisami "Zawsze wierny Tobie Polsko". Zmagania o powrót posągów trwają do dziś....


---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Zrzutka na studio: https://zrzutka.pl/nowe-studio-dla-emisji
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: redakcja@emisja.tv

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do polskiego banku? 
Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie/

Facebook: https://www.facebook.com/eMisjaTv/
Twitter: https://twitter.com/eMisjaTv

Kontakt z redakcją: http://emisja.tv/programy/kontakt/02:00:001080p 98 02:00:00Studio eMisja: Lwów - Zawsze wierny Tobie Polsko 1080p

Dodał: eMisjaTv

Krupiński do likwidacji! Unia pomoże zasypać kopalnie, a dobrzy sąsiedzi zaopiekują się naszym rynkiem energetycznym. Rosjanie i Anglicy dostarczą węgiel i gaz, Niemcy przejmą kopalnie, Francuzi wezmę energetykę, a Izrael posprząta po uczcie na polskim stole. 

Kuriozalna wizja przyszłości energetycznej Polski spełnia się na naszych oczach. Kupujemy najdroższy gaz w Europie, zarówno od Rosji jak i USA mimo, że od lat znane są technologie zgazowania węgla, na którego gigantycznych pokładach leży nasz kraj. Te jednak należy zasypać. Podobno wydobycie jest nieopłacalne. Opłaca się za to sprowadzać węgiel z Australii! Nawet z Niemiec taniej jest kupić węgiel mimo, że część wydobycia odbywa się w Polsce. 

Wszystko odbywa się wedle metody sprawdzonej od lat - zadłużyć, zrujnować, sprzedać by kupować potem od obcych. Pod tym względem rząd Prawa i Sprawiedliwości nie różni się niczym od poprzednich gabinetów mimo, że w mediach ministrowie licytują się na deklaracje odbudowy narodowej gospodarki. Tymczasem z szumnych zapowiedzi El Dorado gazu łupkowego pozostały jedynie gorzkie wspomnienia, geotermia nadal uchodzi za temat tabu, dywersyfikacja dostaw gazu z amerykańskich i katarskich źródeł przynosi więcej strat niż korzyści, a kopalnie węgla kamiennego, którym przecież "Polska stoi" są zamykane. 

Czy w szaleństwie jest metoda? W końcu otwiera się kolejne bloki energetyczne, a UE dofinansowuje instalacje ogniw fotowoltaicznych i elektrowni wiatrowych. Ogromne sumy pieniędzy idą też na walkę ze smogiem. Może zatem restrukturyzacja polskiej energetyki jest ceną wejścia w XXI wiek? Tylko, czy to aby na pewno restrukturyzacja, a nie niszczenie strategicznego sektora gospodarki?

O przyszłości polskiej energetyki dziś w "Studiu eMisja". Gośćmi Piotra Korczarowskiego będą: Zbigniew Tynenski - ekspert w dziedzinie regionalnej strategii innowacji i termomodernizacji oraz Andrzej Dębski - przedsiębiorca, konstruktor i wynalazca, autor wielu patentów branży grzewczej.

Serdecznie zapraszamy!

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Zrzutka na studio: https://zrzutka.pl/nowe-studio-dla-emisji
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: redakcja@emisja.tv

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do polskiego banku? 
Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie/

Facebook: https://www.facebook.com/eMisjaTv/
Twitter: https://twitter.com/eMisjaTv

Kontakt z redakcją: http://emisja.tv/programy/kontakt/02:03:591080p 96 02:03:59Studio eMisja: Kraj bez siły i energii 1080p

Dodał: eMisjaTv

Tablica     Co to jest?
Co to jest?

Krótki poradnik do czego służy tablica:

Na tablicy możemy dzielić się własnymi przemyśleniami, zdjęciami bądź filmami z innymi użytkownikami serwisu.

Dodając wpis warto użyć jakiegoś tagu, który może zainteresować danego użytkownika, np. wklejając fajny dowcip warto użyć tag #humor.

Możemy również powiadomić wybraną osobę o naszym wpisie na tablicy, wystarczy użyć @, np. @login.

Brak wpisów na tablicy użytkownika.