+ Napisz wiadomość
259144 odsłon wideo
Dołączył(a): 2018-01-04
Nowo dodane filmy
Media to władza. Nie tylko kreują zapotrzebowanie polityczne, podsuwają autorytety, obalają rządy, grają strachem, manipulują świadomością, ale i oddziaływują na nasze zainteresowania, którymi potrafią odwracać uwagę od istotnych zagadnień, by w kluczowym momencie powiedzieć nam co robić, kogo poprzeć i jak się zachować. 

Media są także symbolem kondycji państwa. Ważne jest nie tylko to, czy są wolne i niezależne, ale też to jakie cele przyświecają ich właścicielom. Czy chodzi jedynie o zysk i komercję? Czy mają do zaoferowania jakąś wartość, a może nawet i misję? I co jeśli u ich podstaw nigdy nie leżał dostęp do informacji, lecz lobbing w imieniu określonych grup interesu. 

W Polsce podział na rozgłośnie pro-rządowe oraz redakcje należące do opozycji jest aż nadto czytelny, zaś tematy w nich podejmowane są często swym lustrzanym odbiciem. Kiedy jedni mówią dobrze, drudzy piszą, że właśnie źle. Co dla jednych jest białe, dla drugich zawsze pozostaje czarne. Mechanizm ten jest jednak oparty na wzajemnej równowadze, natomiast konflikt interesów odbywa się w obrębie tego samego kręgu, niczym słynne rybki ying i yang z filozofii chińskiej, których siły wzajemnie się dopełniają. 

Tą swoistą równowagą sił od lat starają się zachwiać niezależne rozgłośnie internetowe, dzięki którym do głosu dostała się zupełnie nowa grupa ludzi, niezwiązana z establishmentem. Niepokoi to władzę, jednak Internet nadal ma swe ograniczenia, przez co zasięg prezentowanych tam treści jest wciąż niewielki. Ostatnio jednak doszło do sytuacji dla establishmentu niedopuszczalnej. Jeden z dziennikarzy reżimowej telewizji odważył się zrealizować program, do którego zaprosił gości spoza przysłowiowego świata ying i yang, czyli bez aprobaty środowisk zgromadzonych wokół partii władzy, a także spoza kręgów koncesjonowanej opozycji. Wśród pookrągłostołowych elit zawrzało

Tymczasem za oceanem ma miejsce jeszcze większa afera, z którą tamtejsze elity zupełnie nie wiedzą co zrobić, dlatego na razie w ogóle nie komentują sprawy. Chodzi o nagranie z ukrytej kamery, na którym jeden z dyrektorów stacji CNN przyznaje, iż telewizja ta odegrała kluczową rolę w odsunięciu od władzy prezydenta Donalda Trumpa, wykorzystując przy tym nieczyste chwyty, insynuacje i zwykłą propagandę. Ponadto w nagraniu słyszymy, że narracja o epidemii powoli traci impet, dlatego w CNN wszyscy są już przygotowani, aby przestawić się na straszenie ludzi globalnym ociepleniem i katastrofalnymi zmianami klimatycznymi . To z kolei tematyka, którą można ciągnąć przez lata i odcinać tzw. kupony. 

Więcej o aferach medialnych w Polsce jak i za oceanem usłyszycie Państwo w najnowszym odcinku programu z cyklu Komentarz Konieczny już dziś na kanale eMisjiTv

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Wesprzyj naszą pracę tradycyjnym przelewem bankowym na numer konta: 
PL 74 1140 2004 0000 3702 4136 3109 [Kod BIC/SWIFT - BREXPLPWMBK]
PayPal: KomentarzKonieczny@gmail.com lub https://paypal.me/korczarowski?locale.xpl_PL
Patronite: https://patronite.pl/emisjatv41:011080p 0 41:01Nie warto rozmawiać - Komentarz Konieczny! 1080p

Dodał: eMisjaTv

Po przewrocie na tzw. Euromajdanie, obaleniu legalnego rządu Ukrainy i aneksji Krymu przez Rosję, w Donbasie, czyli przemysłowym zagłębiu naszych wschodnich sąsiadów, wybuchły protesty o charakterze separatystycznym, które bardzo szybko przerodziły się w otwarty konflikt między mieszkańcami obwodów Doniecka i Ługańska, wspieranymi przez Rosję, a nowym rządem ukraińskim. Po wielu miesiącach zmagań wojennych udało się ustabilizować linię frontu i wypracować kruchy pokój, który co jakiś czas jest incydentalnie naruszany przez jedną, bądź drugą stronę konfliktu. Ostatnie lata wskazywały jednak, że obecny status Donbasu przejdzie w swoistą normę, bo ani Kijów, ani Moskwa nie przejawiały większego zainteresowania trwałym zakończeniem konfliktu i uregulowaniem prawnym statusu Donbasu. Od kilku tygodni światowe media znów zwracają uwagę na ten region za sprawą dużych manewrów wojskowych, które mają miejsce po rosyjskiej stronie granicy, natomiast władze w Kijowie twierdzą, że są przygotowane na interwencję. Dowodem na to ma być wzmożenie transportów wojennych jadących na wschód Ukrainy, gdzie wzmacniana jest linia frontu. Z kolei od strony władz samozwańczych republik Doniecka i Ługańska płyną komunikaty, że wojska ukraińskie dopuszczają się prowokacji i prowadzą ostrzał terenów przygranicznych, jednocześnie nie opuszczając pozycji, aby w razie interwencji mówić o ataku separatystów. Kreml również wydał stosowne oświadczenie, w którym otwarcie mówi o gotowości wsparcia ludności Donbasu. Czy to oznacza gotowość bojową? Czy Władimir Putin chce utrzymać jedynie status quo separatystycznego regionu, czy myśli o aneksji tych terenów? I wreszcie, czy sam rząd ukraiński miałby jakiś istotny cel, aby zająć Donbas, biorąc pod uwagę, że to kilka milionów prorosyjskich wyborców, którzy realnie mogliby osłabić ukraińskie elity polityczne wyniesione do władzy po Euromajdanie.

Wszystkie powyższe kwestie postara się wyjaśnić w programie Piotra Korczarowskiego wieloletni polski korespondent z Donbasu, Dawid Hudziec, który w Doniecku przebywa od 2014 r., dzięki czemu doskonale zna realia tej wojny hybrydowej, która okazjonalnie przeradza się w konflikt zbrojny. 

---------------------------------------------[wsparcie programu]--------------------------------------------- 

Darowizny prosimy kierować na fundację Inicjatywa Przeciw Cenzurze. 
Nr konta: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001 
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv 
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie

Polecamy również zapoznać się z misją naszej fundacji, czyli Inicjatywy #PrzeciwCenzurze
http://emisja.tv/programy/inicjatywa-przeciw-cenzurze/01:05:571080p 0 01:05:57Dokąd Zmierzamy? Ukraina i Rosja gotowe do wojny 1080p

Dodał: eMisjaTv

Za nami obchody 11. rocznicy katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w której zginęło 96 osób, w tym m.in. para prezydencka. Przez lata wiele komisji śledczych i eksperckich starało się odpowiedzieć na pytanie, co było przyczyną rozbicia rządowego Tupolewa, lecz żadna z przedstawionych wersji nie zyskała powszechnej akceptacji. 

O wiele większa tragedia miała jednak miejsce dopiero po 10 kwietnia 2010 r. i można powiedzieć, że trwa do dziś. Jest nią radykalizacja i polaryzacja postaw społecznych Polaków, którzy mimo piętna wspólnych doświadczeń i dzielenia jednego kraju, zgrupowali się w dwóch wzajemnie nienawidzących się środowiskach, wzajemnie oskarżających się o zdradę i działalność wywrotową, a korzysta na tym wąska grupa politycznego salonu, który przez lata podsycał wszelkie animozje między wyborcami.

W efekcie każdego roku z okazji rocznicy katastrofy stolica naszego państwa na jeden dzień zamienia się w istną fortecę, gdzie tysiące policjantów i wojskowych żandarmów pilnuje, aby nikt nie zakłócił uroczystości. Jaki wystawia to obraz Polakom, którzy nie szanują swych symboli, a przede wszystkim, jaki obraz wystawia to władzy, która ma do zaoferowania symbole znienawidzone przez ludzi.

10 kwietnia mało kto pamięta już o samym wypadku pod Smoleńskiem, a zupełnie nikt nie zadaje pytania, dlaczego właściwie zginęła tam polska reprezentacja? Po co tam lecieli? Co de facto chcieli tym wylotem uczcić? Katyń? Było chyba coś takiego, ale teraz są ważniejsze sprawy mówił przed laty jeden z uczestników kontrmiesięcznicy. I rzeczywiście, 10 kwietnia jako symbol rządów PiS coraz częściej przeradza się w dzień buntu społecznego wobec władzy, oporu przeciw zawłaszczaniu państwa na potrzeby polityczne i ostentacji, że ból jednych jest lepszy, niż ból drugich. 

W tym roku, przy okazji kolejnej rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem, swój protest zapowiedziało wiele środowisk, które uznały 10 kwietnia za idealną okazję do manifestacji niezadowolenia i wykrzyczenia rządowych elitom, czego ludzie mają już dość. Mimo szumnych deklaracji i wielu spotów zachęcających do protestów, ostatecznie do stolicy przyjechała garstka osób. Przerażone wizją protestów władze dały jednak dowód swego strachu przed narodem i ufortyfikowały obszar uroczystości niczym twierdzę, w której operowały patrole piesze i konne, ściągnięto nadzwyczajne siły prewencji oraz rozmieszczono w kluczowych miejscach żołnierzy. 

Taka manifestacja oręża nie jest jednak obrazem silnej władzy. To dowód totalnej porażki przed narodem, którego rząd PiS coraz bardziej się boi. Przez lata w społeczeństwie narastało poczucie dystansu jaki politycy partii władzy zbudowali wobec nadziei i potrzeb Polaków. Z jednej strony udawano zatroskanych losem państwa, a z drugiej odbierano ludziom wolność i swobodę wyboru. Traktowano wyborców jaki dzieci z pewnym stopniem upośledzenia. Początkowo przynosiło to sukcesy wyborcze, lecz teraz proporcje poparcia zaczynaj się odwracać i z pewnością już niedługo PiS będzie musiał skonfrontować swe decyzje z rzeczywistością, która może okazać się trudniejsza do zaakceptowania, niż wersja o rażących ludzkich błędach pod Smoleńskiem.

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Wesprzyj naszą pracę tradycyjnym przelewem bankowym na numer konta: 
PL 74 1140 2004 0000 3702 4136 3109 [Kod BIC/SWIFT - BREXPLPWMBK]
PayPal: KomentarzKonieczny@gmail.com lub https://paypal.me/korczarowski?locale.xpl_PL
Patronite: https://patronite.pl/emisjatv47:591080p 2 47:59Twierdza: Warszawa - Komentarz Konieczny! 1080p

Dodał: eMisjaTv

Od lat rządowa propaganda przekonuje nas, że jedynym zagrożeniem bitewnym dla naszych granic będą wojska rosyjskie, których trzon pancerny wyposażony jest w czołgi T-80 (kilka wariantów) oraz modernizacje T-72, w tym doskonałą wersję B3 oraz złożone na bazie T-72 nowoczesne T-90.

Z uwagi na możliwość starcia z tymi maszynami MON wielokrotnie dokonywało zakupu niemieckich Leopardów, które w Polsce występują przede wszystkim w wersji 2A4 i 2A5. Od 2015 r. wiadomo jednak, że czołgi te używają amunicji, która nie jest w stanie przebić pancerza zmodernizowanych rosyjskich maszyn. Niemcy wyciągnęli z tego wnioski i od lat prowadzą testy nowoczesnej amunicji, którą strzelać mogą jedynie Leopardy w wersji 2A7, a tych w Polsce nie ma! Co prawda przestarzałe 2A4 modernizuje się obecnie do standardu 2 PL, co czyni PGZ (przede wszystkim Bumar) pod czujnym okiem Rheinmetall, ale zmiany polegają głównie na dopancerzeniu wieży (ze wzmocnienia kadłuba i podwozia zrezygnowano) oraz wymianie optyki, systemów naprowadzania na cel itp., natomiast działo pozostaje wciąż to samo z Leoparda 2A4! Niektóre źródła podają również informację o modernizacji armaty w celu przystosowania jej do nowszych rodzajów pocisków, lecz nawet jeśli tak jest, to pozostaje pytanie - kto będzie producentem tej amunicji? 

Tu odpowiedź jest jeszcze bardziej porażająca, niż stan naszych sił pancernych. Otóż polski przemysł zbrojeniowy nie ma najmniejszych szans samodzielnej produkcji pocisku zdolnego przebić rosyjskie maszyny. Możliwości wytwórcze naszego przemysłu praktycznie tu nie istnieją! Nie jesteśmy w stanie wykonać tzw. prochów wielobazowych stanowiących podstawę amunicji podkalibrowej, która jest jednym z najskuteczniejszych rodzajów pocisków przeciwpancernych. O wypadkach podczas testów polskiej amunicji, nawet tej ćwiczebnej lepiej już nie wspominać. 

Reasumując, wszystko co obserwujemy na defiladach jest sprzętem na pokaz i sprzętem, który na nas - laikach, ma zrobić wrażenie. Czołgi są głośne, duże i ziemia się pod nimi trzęsie. Te cechy jednak nie dają im przewagi. O zwycięstwie, oprócz taktyki i wyszkolenia załóg, decyduje przede wszystkim amunicja, która jest w stanie pokonać nowoczesne system obrony pojazdów. Czasy, kiedy grubszy pancerz dawał ochronę i decydował o zwycięstwie przeminęły wraz z II wojną światową. Dziś natomiast nie mamy wojsk zdolnych powstrzymać podstawianego nam wroga. Polska armia idealnie nadaje się do wdrożenia stanu wojennego, walki z rebeliantami, albo operacji pokojowych daleko poza granicami naszego państwa, natomiast w przypadku ataku Rosji, bądź Niemiec (to jedyne zagrożenia, z którymi należy się liczyć, zarówno ze względu na potencjał militarny jak i uwarunkowania historyczne) jesteśmy bezbronni. A przecież temat dotyczy jedynie sił pancernych, które są najnowocześniejszym elementem polskiej armii.

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Wesprzyj naszą pracę tradycyjnym przelewem bankowym na numer konta: 
PL 74 1140 2004 0000 3702 4136 3109 [Kod BIC/SWIFT - BREXPLPWMBK]
PayPal: KomentarzKonieczny@gmail.com lub https://paypal.me/korczarowski?locale.xpl_PL
Patronite: https://patronite.pl/emisjatv35:201080p 0 35:20Ale urwał - Komentarz Konieczny! 1080p

Dodał: eMisjaTv

Mimo powszechnego dostępu do informacji, która zdaje się być na wyciągnięcie ręki dotarcie do prawdy staje się coraz trudniejsze. Dawniej robili to za nas dziennikarze, ale dziś nie fakty są najważniejsze, lecz kreacja pewnych wyobrażeń, wywoływanie sensacji i kolportaż tzw. newsów. Coraz częściej oczekuje się też od dziennikarzy, że opowiedzą się po jakiejś stronie politycznej, społecznej, czy gospodarczej, aby dać jasny sygnał odbiorcom, że tu usłyszą przekaz, którego szukają. Tak umiera ostatnia nadzieja na obiektywizm w branży, natomiast środowisko dziennikarskie z prawdziwą pasją wytycza hermetyczne ramy światopoglądowe, po których przekroczeniu przysłowiowy kolega po fachu może stać się wrogiem. Dzieje się tak, ponieważ dziennikarstwo przeistoczyło się z pewnej szlachetnej misji w zwykłą usługę, którą można po prostu kupić. 

Mamy więc korporacje medialne i środowiska ukierunkowane politycznie, w których jarzma trafia czasem jakieś niestrawne ziarno. Tak można powiedzieć o ostatnim skandalu jaki wybuchł przy okazji nadania Jackowi Międlarowi członkostwa w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich. Zawzięte ataki wyprowadzane spod zarówno prawicowych jak i lewicowych tytułów przyniosły efekt w postaci głębokich przeprosin zarządu SDP i ubolewania nad faktem, że w poczet jakże zacnego środowiska przyjęto ich zdaniem człowieka bez dorobku i elementarnej etyki.

Do głosów oburzenia dołączył najbardziej znany członek SDP, Witold Gadowski, który w swych wpisach dał dowód, że Jacek Międlar nie tylko jest dla niego nikim, ale wręcz hańbi swą obecnością organizację, która musi trzymać się z dala od polityki. Co chciał przez to powiedzieć znany dziennikarz? Tylko on może to wiedzieć, ale ogólny wydźwięk jego komentarzy odsłonił ogrom hipokryzji, której Gadowski najwyraźniej hołduje. Niejednokrotnie bowiem zalecał swym słuchaczom poparcie Prawa i Sprawiedliwości, które w jego historiach jawiło się nie tylko jako mniejsze zło, ale wręcz opcja, na którą jesteśmy skazani. Ponadto Gadowski wielokrotnie został przyłapany na kłamstwie, powielaniu niesprawdzonych informacji, rażącym uogólnieniom oraz bazowaniu na podejrzanych źródłach, takich jak kryminalista Harry, albo agent Mossadu, Yuval. 

Czy zabrnęliśmy zatem w ślepą uliczkę zawierzenia autorytetom, które stały się dla nas prawdą samą w sobie? Czy jest jeszcze szansa, że to prawda stanie się dla nas jedynym autorytetem? 

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Wesprzyj naszą pracę tradycyjnym przelewem bankowym na numer konta: 
PL 74 1140 2004 0000 3702 4136 3109 [Kod BIC/SWIFT - BREXPLPWMBK]
PayPal: KomentarzKonieczny@gmail.com lub https://paypal.me/korczarowski?locale.xpl_PL
Patronite: https://patronite.pl/emisjatv01:10:301080p 189 01:10:30Mitomani i tchórze - Komentarz Konieczny! 1080p

Dodał: eMisjaTv

W cieniu wielkich afer sygnowanych przez rząd, przebiegają też małe skandale, wobec których coraz częściej przechodzimy obojętnie. Czasem jednak mają one iście symboliczny wymiar i przez to warto na chwilę się na nich skupić. Tak jest m.in. ze sprawą Jacka Międlara, red. nacz. portalu wPrawo.pl, który otrzymał ostatnio legitymację Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, co wywołało lawinę agresywnych komentarzy tzw. warszawskiego salonu. 

Od prawa do lewa z różnych redakcji zaczęły płynąć głosy sprzeciwu oraz inwektywy kierowane w stronę Międlara, gdyż zdaniem koncesjonowanej elity świata mediów: to faszysta, a nie dziennikarz. Takie rzeczy wypisywali ludzie pracujący dla redakcji uwłaszczonych na majątku narodowym, zakładanych przez służby specjalne, reprezentujących interesy obcego kapitału lub ostentacyjnie plujące w kierunku wszystkiego co polskie, patriotyczne i narodowe. 

Kto zatem może być w Polsce dziennikarzem? Kto ustala zasady? Czy znaczenie ma praktyka, czy namaszczenie środowiska? Dlaczego ludzie uchodzący za patriotów kajają się i przepraszają przed zgniłym salonem, który cały czas poucza i strofuje zwykłych Polaków? Czym wreszcie jest etyka dziennikarska i kto czuje się z niej zwolniony, pracując jednocześnie w zawodzie. 

O tym wszystkim już dziś w odcinku z cyklu Dokąd Zmierzamy. Gościem Piotra Korczarowskiego będzie Jacek Międlar. 

---------------------------------------------[wsparcie programu]--------------------------------------------- 

Darowizny prosimy kierować na fundację Inicjatywa Przeciw Cenzurze. 
Nr konta: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001 
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv 
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie

Polecamy również zapoznać się z misją naszej fundacji, czyli Inicjatywy #PrzeciwCenzurze
http://emisja.tv/programy/inicjatywa-przeciw-cenzurze/01:16:551080p 16 01:16:55Dokąd Zmierzamy? Salon grozi i wybiera 1080p

Dodał: eMisjaTv

To miał być jeden z największych projektów rozbudowy polskiej infrastruktury. Planowano, że nowy blok C elektrowni Ostrołęka będzie pierwszą z wielu takich inwestycji. Z biegiem lat okazało się, że nic więcej nie powstanie, a budowa w Ostrołęce stała się symbolem końca ery energetyki węglowej w UE. Dziś wiadomo, że nawet ta inwestycja nie zostanie ukończona. Jako znak porażki na miejscu pozostały jedynie dwie wieże, które lada dzień mają być rozebrane.

To jednak nie tylko porażka polityczna i wizerunkowa. W tej inwestycji utopiono gigantyczne pieniądze, które państwowe spółki energetyczne wkrótce odbiorą od Polaków w nowych taryfach i abonamentach. Galopujący licznik strat wskazuje obecnie kwotę 1 miliarda 300 milionów złotych, lecz eksperci szacują, że ostateczna kwota utopionych w Ostrołęce pieniędzy może przekroczyć nawet 2 miliardy złotych. Tymczasem główny inicjator projektu, były minister energii, Krzysztof Tchórzewski twierdzi, że Polskę na to stać, gdyż przedsięwzięliśmy ambitny plan redukcji emisji CO2 na rzecz czystego powietrza. Ten sam człowiek w ubiegłych latach twierdził, że energetykę w kraju należy opierać głównie na węglu, którego mamy pod dostatkiem. Dziś jest zwolennikiem elektrowni gazowych, choć tego surowca akurat nie mamy. 

Wszystkim zajmą się jednak Amerykanie, którzy już teraz otrzymali rządowe gwarancje, że w Ostrołęce zbudują nam elektrownie i to bez żadnego przetargu, więc zapłacimy tyle, ile sobie za nią zażyczą, a następnie kupimy od nich paliwo, które popłynie rurociągiem z gazoportu w litewskiej Kłajpedzie. Również i to rozwiązanie do najtańszych należeć nie będzie, gdyż strona polska z góry zastrzegła, że alternatywą gazu z Rosji nie jest zainteresowana. A więc uzależniamy swą energetykę od surowca, którego nie mamy, a kupić możemy jedynie z kilku źródeł. 

Na węgiel nie mamy jednak co liczyć i to nawet w przypadku zmiany rządu, ponieważ podpisaliśmy na siebie wyrok przystępując do Unii Europejskiej, w której w naszym imieniu premier Donald Tusk podpisał w 2005 r. Pakt Energetyczno-Klimatyczny zobowiązujący nasz kraj do ogromnej redukcji emisji dwutlenku węgla i to wobec poziomu z czasów, kiedy większość polskiego przemysłu już nie istniała oraz w sytuacji, gdzie ponad 90% energii elektrycznej w naszym kraju produkowały elektrownie węglowe. Teraz z tej drogi nie ma już odwrotu, a przydzielane Polsce limity emisji CO2 są coraz mniejsze i coraz droższe. W efekcie za kilka lat możemy płacić nawet cztery razy więcej za zużycie tej samej ilości prądu.

Jak to możliwe? O tym już dziś w Komentarzu Konieczenym, na który serdecznie zapraszamy. 

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Wesprzyj naszą pracę tradycyjnym przelewem bankowym na numer konta: 
PL 74 1140 2004 0000 3702 4136 3109 [Kod BIC/SWIFT - BREXPLPWMBK]
PayPal: KomentarzKonieczny@gmail.com lub https://paypal.me/korczarowski?locale.xpl_PL
Patronite: https://patronite.pl/emisjatv48:001080p 6 48:00Dwie wieże... hańby - Komentarz Konieczny! 1080p

Dodał: eMisjaTv

() Mając zaledwie 11 lat rozpoczął w podziemiu walkę o wolność. Nim skończył 19 lat był wielokrotnie porywany, aresztowany i bity przez tajną policję. Przeciwstawił się prześladowcom przyczyniając się do upadku imperium zła.  Czy znacie Państwo tego bohatera? Człowieka, który zbudował sobie pomnik jeszcze za życia? Supermana narodów? Pogromcę komunizmu? Prawdziwego niezłomnego naszych czasów? Oczywiście, że znacie! To premier Polski Mateusz Morawiecki, a przytoczony cytat jest zaledwie fragmentem z jego niesamowitej biografii. Tak przynajmniej twierdzą autorzy serii The Royal Tour w odcinku o Polsce, na którego produkcję w ramach projektu Reputacja nasza rodzima Fundacja Narodowa zabezpieczyła niemal 17 mln zł! Film powstał 2 lata temu, ale w ubiegłym tygodniu ktoś wpadł na pomysł przypomnienia fragmentu poświęconego Mateuszowi Morawieckiemu i w Internecie zawrzało. Ludzie masowo zaczęli wypominać władzy propagandowe chwyty rodem z Korei Północnej. 

Takich incydentów jest jednak więcej. Szerokim echem odbił się również film promocyjny Polskiego Funduszu Rozwoju nakręcony w restauracji, której zarząd odciął się od treści clipu twierdząc, że w nagraniu nie wystąpił żaden pracownik ich firmy, a omawiane tematy nie dotyczą bezpośrednio otrzymanej przez nich pomocy z państwa. W odpowiedzi administrator profilu Funduszu na YouTube zamknął nagranie w linku niepublicznym i wyłączył możliwość komentowania treści. 

Podobne chwyty stosują też pracownicy TVP, których sądy w Polsce wyjątkowo często zmuszają ostatnio do publikowania przeprosin i sprostowań. Na portalu TVP Info można więc znaleźć skrypty, które powodują przesunięcie strony, aby nakazany komunikat został przycięty i stał się przez to nieczytelny. Z kolei na antenie TVP doszło ostatnio w tej kwestii do kuriozum, które nie miało miejsca od lat. Na potrzeby ukrycia komunikatu przed odbiorcami przesunięto główne wydanie Wiadomości o 4 minuty, aby widzowie włączając program o stałej porze trafili na trwającą już audycję, przed którą sąd nakazał emisję tablicy ze sprostowaniem. W rezultacie komunikat ukazał się o godz. 19:26 i trwał zaledwie 3 sekundy! Przeczytanie 12 linijek tekstu w tym czasie było wręcz niemożliwe. 

Mimo to TVP z dumą ogłosiła ostatnio, że otwiera nowy dział zajmujący się weryfikacją treści i tropiący fake newsy. Nazywa się też z angielskiego: Fact checking, choć Internauci podkreślają, że to chyba błąd, bo do TVP pasowałaby raczej zakładka Fact changing. 

Mimo to prezesa TVP, Jacka Kurskiego, rozpiera duma, gdy patrzy na swe dzieło, czyli reżimową telewizję, którą ostatnio już po raz drugi sąd pozwolił nazywać goebbelsowską propagandą. Kurski jednak zauważa, że 600 milionów zł pobrane w abonamencie i niemal 2 mld zł przelane z budżetu państwa, to i tak skromne środki na produkcję telewizyjną, bo wedle jego obliczeń TVP powinna otrzymywać 3,5 mld zł! Wówczas może udałoby się zrealizować dokument np. o narodzinach Jarosława Kaczyńskiego, które zwiastowałaby jaskółka niosąca wiosnę w środku zimy, kwiaty wypełniłyby polany w Tatrach, a na niebie oprócz najjaśniejszej gwiazdy widocznej za dnia, pojawiłaby się też podwójna tęcza i to w zupełnie suchy, słoneczny dzień! 

Więcej o polityce rządu RP żywo inspirowanej najlepszą propagandą Dalekiego Wschodu już dziś w Komentarzu Koniecznym, na który jak zwykle serdecznie zapraszamy na kanał eMisjiTv.

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Wesprzyj naszą pracę tradycyjnym przelewem bankowym na numer konta: 
PL 74 1140 2004 0000 3702 4136 3109 [Kod BIC/SWIFT - BREXPLPWMBK]
PayPal: KomentarzKonieczny@gmail.com lub https://paypal.me/korczarowski?locale.xpl_PL
Patronite: https://patronite.pl/emisjatv41:101080p 11 41:10Ciągle Mao - Komentarz Konieczny! 1080p

Dodał: eMisjaTv

Nagrania z udziałem obecnego prezesa PKN Orlen, Daniela Obajtka, wywołały w naszym kraju spory skandal. Oto zaufany człowiek Jarosława Kaczyńskiego, przygotowywany prawdopodobnie na kolejnego premiera Polski, jawi się na taśmach jako oszust, prostak i krzywoprzysięzca. 

Reżimowe media usiłują jednak wyciszyć sprawę przedstawiając ją jako nieistotny incydent sprzed wielu lat, a wulgarny język, jakim posługuje się Obajtek tłumaczą przypadłościami zespołu Touretta. Na wszelkich możliwych forach oraz portalach społecznościowych uskuteczniana jest pisowska propaganda jakoby ten najdzielniejszy z Polaków, wielki patriota i bohater, który niczym Władysław Jagiełło, pokonał dla nas Niemców, stał się celem ataku wrogów naszej umęczonej ojczyzny, drwiących w dodatku ze schorowanego człowieka. 

Intencje środowisk, z których wyprowadzono atak rzeczywiście nie są najszczersze, bo trudno posądzać Gazetę Wyborczą i TVN o obronę polskiego interesu narodowego, ale narracja obozu władzy, który z jednej strony podważa wiarygodność taśm, z drugiej domaga się od Wyborczej przesłania całego ich zapisu, z trzeciej niczego nie potwierdza, ale na wszelki wypadek informuje opinię publiczną, że to jakieś nieistotne bzdury z życiorysu Obajtka, a z czwartej robi z niego męczennika, jest po prostu nie do przyjęcia. 

TVP publikuje np. oświadczenie jednego z szefów firmy TT Plast, którą Obajtek miał wbrew prawu zarządzać, kiedy pełnił funkcję wójta Pcimia. Współwłaściciel firmy oczywiście wszystkiemu zaprzecza mimo, iż obecny prezes PKN Orlen wielokrotnie wymienia jego nazwisko na nagraniach i podkreśla tam, że to on jest osobą decyzyjną, a nie figuranci z dokumentów. Nikt również nie tłumaczy, dlaczego Obajtek twierdził w sądzie, że z TT Plastem nie miał nic wspólnego, skoro z nagrań wynika, że nie tylko przez długi czas zarządzał firmą, ale też miał swoich ludzi w konkurencyjnej firmie Elektroplast, której szczerze nienawidził. Dziennikarze reżimowych rozgłośni nie zwracają też uwagi na fakt, że wulgarne słownictwo tłumaczone przypadłościami zespołu Touretta aktywuje się Obajtkowi niemal zawsze, gdy mówi o Elektroplaście, a jednocześnie nigdy nie doświadczyliśmy tych niekontrolowanych wybuchów emocji w trakcie setek wywiadów i wystąpień publicznych prezesa PKN Orlen. 

Wkrótce więc może wyjść na to, że największą winę w sprawie ponosi propaganda obozu władzy, która nie dopuszcza w swej narracji faktów, ani zwykłej ludzkiej winy Obajtka, lecz brnie w zaparte w kłamstwa, robiąc tym samym z odbiorców treści kompletnych idiotów! 

To jednak lokalny incydent na mapie Europy, o którym szybko zapomnimy w dobie światowych epidemii i nowych groźnych mutacji, które wkrótce wywołają kolejne fale zachorowań. Wszystko zostało bowiem już zaplanowane. Wzrasta liczba testów, które w odpowiednim momencie wykażą przyrost zachorowań. Władza będzie dzielnie walczyć, ale polegnie na placu boju, aby oddać nieco pola i przygotować się na kolejny atak. Ta strategia może trwać w nieskończoność, bowiem daje niesamowite możliwości kontroli ludzkości, nad czym światowi przywódcy już zacierają ręce niczym po 11 września 2001 r., kiedy to zachodnie mocarstwa wprowadzały nowe prawa ograniczające wolność swych obywateli, aby ochronić ich przed terroryzmem. Dziś mamy nowe zagrożenia, dobitniejsze ograniczenia i plany stare jak świat, u których podstaw leży założenie, że ludzie w większości są idiotami i nie zorientują się nawet, kiedy się ich ugotuje, niczym przysłowiową żabę w garnku. 

O tym, dlaczego władza traktuje ludzi jak idiotów, już dziś w programie z cyklu Komentarz Konieczny. Na odcinek tradycyjnie zaprasza autor, Piotr Korczarowski. 

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Wesprzyj naszą pracę tradycyjnym przelewem bankowym na numer konta: 
PL 74 1140 2004 0000 3702 4136 3109 [Kod BIC/SWIFT - BREXPLPWMBK]
PayPal: KomentarzKonieczny@gmail.com lub https://paypal.me/korczarowski?locale.xpl_PL
Patronite: https://patronite.pl/emisjatv43:301080p 25 43:30Mają nas za idiotów? - Komentarz Konieczny! 1080p

Dodał: eMisjaTv

Wiele wskazuje na to, że prognozowana trzecia fala nie tylko dogłębnie pogrąży polską gospodarkę, ale również zmyje rząd Mateusza Morawieckiego. Po niej jednak ma nastąpić odwilż i kolejna dobra zmiana, bowiem na naszych oczach przygotowany jest grunt na podmianę premiera. Już teraz bukmacherzy przyjmują zakłady na to, kto zastąpi obecnego szefa rządu, a najmniej można zarobić stawiając na prezesa PKN Orlen, Daniela Obajtka, który na tę chwilę jest niemal pewnym kandydatem. 

Doskonale było to widać na gali wręczenia nagrody Człowieka Wolności organizowanej w minionym tygodniu przez tygodnik Sieci. Laureatami poprzednich edycji byli m.in.: Andrzej Duda, Piotr Gliński, Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki, więc nie ma się co dziwić, że i tym razem nagroda trafiła do człowieka PiSu. Wśród licznych laudacji nadsyłanych w formie nagrań przygotowanych przez najwyższych oficjeli w państwie, najbardziej wylewna okazała się wypowiedź prezesa PiS. Jarosław Kaczyński nie tylko nazwał Daniela Obajtka prawdziwym polskim patriotą, który do tej pory wiele uczynił dla naszego kraju, ale też jeszcze uczyni dużo, dużo więcej, bo ma ogromne możliwości, niezwykłą determinację i to coś takiego, co daje Pan Bóg, a co trudno zdefiniować. Tą aurę, którą wokół siebie tworzy, bez której wielkie przedsięwzięcia są niemożliwe. 

Tak więc można odnieść wrażenie, że Daniel Obajtek został namaszczony na premiera nie tylko przez prezesa PiS, ale i przez Boga, choć niektórzy sympatycy partii władzy mogą mieć problemy w rozróżnieniu tych dwóch bytów. Jarosław Kaczyński liczy jednak, że problemów w rozróżnieniu starej i nowej dobrej zmiany nie będą mieli wyborcy, którzy cały epidemiczny kryzys zrzucą na kark nieudolności rządu Mateusza Morawieckiego, a do czasu nowego rozdania zdążą zaufać już nowemu szefowi rządu. 

Jak ta nowa dobra zmiana będzie zatem wyglądać? Ile rzeczywiście będzie w niej zapowiadanej wolności i własności? I czy będzie to jedynie wolność trwonienia pieniędzy podatników oraz własność pozostająca w rękach aparatu państwa? O tym już dziś w najnowszym programie z cyklu: Komentarz Konieczny. Serdecznie zapraszamy!

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Wesprzyj naszą pracę tradycyjnym przelewem bankowym na numer konta: 
PL 74 1140 2004 0000 3702 4136 3109 [Kod BIC/SWIFT - BREXPLPWMBK]
PayPal: KomentarzKonieczny@gmail.com lub https://paypal.me/korczarowski?locale.xpl_PL
Patronite: https://patronite.pl/emisjatv01:07:101080p 33 01:07:10Nowy premier z Pcimia? - Komentarz Konieczny! 1080p

Dodał: eMisjaTv

Najlepsze filmy
Polska wypłaci 20 mln zł (miesięcznie!) odszkodowania dla żydów za zbrodnie popełnione przez nazistowski i komunistyczny terror na ziemiach polskich. Oto pokłosie nieudolnej polityki historycznej i "polskich obozów śmierci". Okazuje się jednak, że kasa państwa jest pusta, a naród zadłużono na 300 lat! Stan ten utrwala patologiczna moralność elit najwyższego szczebla, które w tajemnicy przed opinią publiczną wydają wyroki we własnej sprawie. Wśród nich niepodzielnie króluje były prezydent Aleksander Kwaśniewski, syn komunistycznego mordercy, żyda Izaaka Stoltzmana (link do biografii: http://blogwydarzen.wordpress.com/2013/11/05/zyciorys-rodziny-aleksandra-kwasniewskiego-w-nkwd-torturowal-bil-sluchal-krzyki-meczonych-ludzi/#more-1160). 

Wszystko powyższe już wkrótce może okazać się błahe, gdyż kraj nasz najwyraźniej szykuje się do wojny, o czym świadczyć może szereg zapewnień prezydenta USA o przekazaniu sporych ilości pieniędzy na polskie zbrojenia, a także drukowane na potęgę obwieszczenia o powszechnej mobilizacji. 

Jak daleko zabrnęły powyższe sprawy dowiecie się w najnowszym odcinku Komentarza Koniecznego - serdecznie zapraszam - Piotr Korczarowski.

Program powstaje we współpracy z portalem:
http://parezja.pl/ oraz https://www.facebook.com/eMisjaTv

https://www.youtube.com/user/eMisjaTv/about27:15720p 191 27:15[8] KK! - Wszyscy ludzie Olka 720p

Dodał: eMisjaTv

Pozostając w szoku po piątkowych doniesieniach o śmierci przewodniczącego Samoobrony Andrzeja Leppera, postanowiliśmy pojechać na miejsce, aby przeanalizować sugerowane wątki morderstwa oraz podsumować fakty, o jakich aż huczy w internecie, a w mediach się milczy.13:43720p 125 13:43Tajemnicza śmierć Andrzeja Leppera 720p

Dodał: eMisjaTv

Film przedstawia rekonstrukcję wydarzeń w Łodzi z grudnia 81 roku, kiedy to oddziały milicji przy wsparciu zomo wdarły się do siedziby łódzkiej Solidarności i spacyfikowały jej działaczy. Pomimo, iż od tamtych wydarzeń minęło już 30 lat, podobieństwo do zajść jakie miały miejsce w Warszawie 11 listopada jest przerażające. Wygląda na to, że historia może po raz kolejny zatoczyć krąg...07:46720p 44 07:4630 rocznica wprowadzenia stanu wojennego 720p

Dodał: eMisjaTv

Przy pięknej pogodzie i asyście służb mundurowych przeszły dziś ulicami Łodzi dwie manifestacje. Zorganizowany przez Kampanię Przeciw Homofobii Marsz Równości oraz stanowiący odpowiedź środowisk narodowych Marsz Normalności. 

Pochód w obronie prawdziwej rodziny ruszył spod Pasażu Schillera ulicą Piotrkowską przez Plac Wolności, aż do Parku Staromiejskiego, gdzie młodzi narodowcy zaczekali na zbierających się nieopodal gejowskich aktywistów. 

Po kilkudziesięciu minutach do tłumu opowiadającego się za obroną tradycyjnego modelu rodziny dołączyła para młoda, która tego dnia wzięła ślub. Jednocześnie z drugiej strony ulicy słychać już było gwizdki i bębny oraz cały szereg haseł promujących tolerancję dla mniejszości seksualnych.

Pośród wielu postulatów największe oburzenie budziły te o legalizacji związków partnerskich i adopcji dzieci. Zdaniem młodych przedstawicieli prawicy na to społecznego przyzwolenia nigdy nie będzie. Organizatorzy Marszu Normalności podkreślali jednak, że ich inicjatywa nie jest wymierzona w homoseksualistów, lecz notoryczną promocję ich preferencji, stylu życia i wyznawanych wartości. 

Choć służby miejskie postawiono w stan najwyższej gotowości, sprowadzono konne patrole straży miejskiej, a nad miastem latał policyjny helikopter do żadnego poważnego incydentu nie doszło.03:56720p 66 03:56Narodowcy kontra geje i lesbijki 720p

Dodał: eMisjaTv

Zaledwie kilka dni wystarczyło, by spontaniczna akcja z facebooka przybrała formę ulicznego protestu. Mowa tu o Marszu Solidarności Społecznej stanowiącym reakcję Łodzian na brutalne zabójstwo dwudziestolatka w centrum miasta. 

Organizatorzy akcji z góry zastrzegli, że nie ma ona charakteru politycznego, lecz stanowi jedynie impuls społeczny prowadzący do dialogu obywateli z władzami miasta w celu podjęcia kroków ku zwiększeniu bezpieczeństwa w Łodzi.

O tym, że łodzianie nie czują się bezpiecznie wiadomo od dawna. Każdego dnia dochodzi do włamań, kradzieży i pobić. Śmierć Mateusza stała się jednak katalizatorem przełamującym społeczną bierność. Nikt z uczestników pochodu nie niósł jednak transparentu. Nie słychać było także żadnych haseł. Możliwe jednak, że ów milczenie towarzyszące od miejsca śmierci dwudziestolatka aż pod Urząd Miasta było najbardziej wymownym symbolem marszu.01:35720p 362 01:35Marsz Solidarności Społecznej 720p

Dodał: eMisjaTv

Brutalne wtargnięcie funkcjonariuszy ABW do redakcji wprost i szarpanina z red. nacz. Sylwestrem Latkowskim spowodowała falę krytyki rząd ze strony mediów, także tych uważanych dotychczas za tzw. "główny nurt". Czy to jednak wystarczy by obudzić w Polakach potencjał, który wyzwoli masowe protesty przeciw władzy?

Jeśli naród polski nie wyjdzie na ulice to znaczy, że nie zasługuje na lepszy rząd niż ten bandycki Donalda Tuska - mówił dziś w Łodzi Robert Winnicki, jeden z liderów Ruchu Narodowego podczas pikiety przed lokalnym oddziałem ABW. 

Stanowisko Ruchu Narodowego poparł Arkadiusz Nowakowski ze Stowarzyszenia "Solidarni 2010" mówiąc, że: - To są służby działające na pasku rządu, powołane by utrzymać przy władzy Platformę Obywatelską.04:14720p 173 04:14Kogo chroni ABW? 720p

Dodał: eMisjaTv

[ https://www.facebook.com/eMisjaTv ] To już kolejny rok, który spędziliśmy razem z Państwem. 

Serdecznie dziękujemy za wszystkie komentarze, lajki i udostępnienia. Mamy nadzieję, że jako niezależne, obywatelskie media, spełniliśmy Państwa oczekiwania. W nowym roku dołożymy jeszcze większych starań, by nasze produkcje były nie tylko ciekawe tematycznie, ale i atrakcyjne technicznie. Robimy co w naszej mocy by stworzyć realną konkurencję dla reżimowych środków masowej informacji. Cel ten osiągniemy jedynie z Państwa wsparciem, o które prosimy i jednocześnie dziękujemy! 

Życzymy Państwu, aby 2015 r. okazał się przełomowym dla polskiej myśli politycznej, patriotycznej, gospodarczej i ekonomicznej. Byśmy wszyscy poczuli się dumni i szczęśliwi w naszej Ojczyźnie i mogli spokojnie budować własną przyszłość.

Zespół eMisjiTv
https://www.youtube.com/eMisjaTv/about04:00720p 378 04:00eMisjaTv - 2014 - Podsumowanie Roku 720p

Dodał: eMisjaTv

Najczęściej oglądane filmy na kanale eMisjaTv
Jeden z naszych najbardziej znanych materiałów, który może przerazić niektórych rodaków. Stanowi dowód skali spustoszenia ludzkich umysłów medialną propagandą, serwowaną obywatelom Polski przez ostatnie ćwierć wieku.

Reportaż zawiera zapis rozmów naszej dziennikarki – Sary Kosteckiej z uczestnikami czterech marszy organizowanych lub współorganizowanych przez Komitet Obrony Demokracji. Żadna wypowiedź nie została pominięta. Nie było też kryteriów wyboru rozmówców. Kolejność jest zupełnie przypadkowa. 

=================================================
Chcecie wesprzeć eMisjęTv? Wpłaty można dokonywać bezpośrednio na konto SRCh w Łodzi, Bank Pocztowy: 20 1320 1449 2637 4622 2000 0001 lub poprzez serwis zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/nowe-studio-dla-emisji oraz PayPal: redakcja@emisja.tv Polecamy również zostać patronem naszej pracy, wykupując stały abonament: https://patronite.pl/emisjatv17:201080p 2570 17:20KOD wybrał autorytety. Lista jest porażająca! 1080p

Dodał: eMisjaTv

Obserwując wydarzenia pod Sejmem chciałoby się rzec, że jaka opozycja, taki zamach stanu. To jednak konsekwencja historii, której rozdział pt. KOD powinien już dawno zostać zamknięty. I to pomimo sporego finansowania zza granicy. 

Pierwsze sygnały, że coś jest na rzeczy pojawiły się przy okazji protestu służb mundurowych, gdzie płk Mazguła stwierdził, iż w stanie wojennym (podczas internowania) dochowano kultury. Na kolejną falę oburzenia nie trzeba było długo czekać. Odpowiadał za nią jeden z emerytowanych oficerów PRL, który stwierdził, że nie wyobraża sobie jak przeżyć miesiąc za 2 tys. zł. Do protestujących dołączyli też dziennikarze, którzy sprzeciwili się nowym zapisom wpuszczania mediów do gmachu Sejmu. Emocje sięgnęły zenitu, gdy marszałek Kuchciński wykluczył z obrad posła PO, Michała Szczerbę. Wywołało to lawinę emocji, które szybko przerodziły się w uliczne protesty. 

Wydarzenia te były jednak zaplanowaną grą, obliczoną na tymczasowy paraliż państwa. Wszystko czego dotychczas w tej sprawie doświadczyliśmy stanowi bowiem pokłosie nie przeprowadzonej na początku lat 90 dekomunizacji. Paradoksalnie to dobrze, że dopiero dziś doświadczamy tego trzęsienia ziemi, gdyż dwie dekady temu proces ten mógłby zakończyć się wojną domową, a tak mamy obrazki wściekłych emerytów. 

Oczywiście to kłamstwo, że doszło przy tej okazji do zjednoczenia całej opozycji. Konsolidacji uległ jedynie obóz zdrady narodowej występujący pod różnymi nazwami przez ostatnie 27 lat. W jego skład wchodzą byli funkcjonariusze PRL oraz beneficjenci III RP. A więc wszyscy ci, którzy z ojczyzny dojnenj korzystali od lat. Dziś władza realnie wymyka im się z rąk, więc walczą. To jednak już nie ta sama siła, co przed laty, która gotowa była wprowadzić stan wojenny, byle dobrze się przygotować do transformacji.40:001080p 2462 40:00[27] KK! Jaka opozycja, taki zamach stanu 1080p

Dodał: eMisjaTv

Atmosfera, w której toczył się proces Piotra Rybaka, oskarżonego o spalenie kukły żyda unaoczniła podstawowy problem polskiej rzeczywistości - bez mediów nie istniejemy. Przekaz głównego nurtu formułują politycy, lobbyści i oligarchowie. Nie ma w nim miejsca na polską myśl narodową, czy obronę interesów zwykłych ludzi. Jeśli tematu nie da się przemilczeć, narzuca się mu ramy i odgórną narrację. Dzięki temu naród wie tylko tyle ile musi wiedzieć. Najczęściej jednak nie wie nic. Miejsce wydarzeń i faktów zajmują komentarze i opinie, a przez większość czasu serwowane są tzw. tematy zastępcze. W efekcie okupacja kraju trwa w najlepsze, a naród śpi. Sytuacje może odwrócić budowa narodowych mediów w Internecie. Do tego potrzeba jednak kapitału, którym Polacy dzielą się niechętnie. A przecież wsparcie narodowych mediów to inwestycja w suwerenną Polskę, która leży w interesie nas wszystkich.
32:00720p 2459 32:00[26] KK! Bez mediów nie istniejemy 720p

Dodał: eMisjaTv

Żadni niezłomni - zwykłe bandy przestępcze - krzyczeli mieszkańcy Hajnówki podczas kontrmanifestacji wobec marszu pamięci żołnierzy wyklętych. Największe emocje budzi tam kpt. Romuald Rajs Bury, którego miejscowa ludność uważa za ludobójcę. Wydarzenia z 1946 r., do których doszło na Podlasiu to przysłowiowa woda na młyn dla całej postkomuny i lewicy. Co gorsza, taka retoryka odbija się również echem w kręgach prawicowych. Paweł Kukiz, znany z koszulki przedstawiającej wyklętych stwierdził ostatnio, że byli wśród nich bandyci, po czym wymienił Burego. A przecież kpt. Rajs, dwukrotny kawaler orderu Virtuti Militaru, odznaczony krzyżem walecznych i krzyżem za zasługi, był dzielnym żołnierzem Rzeczypospolitej, walczącym w wojnie obronnej, a później szeregach ZWZ-AK i NZW. Dlaczego po upadku Niemiec nie zaprzestał walki i co sprawiło, że dziś pamiętamy jedynie kilka feralnych dni z jego bohaterskiego życiorysu? Odpowiedź na te i inne pytania dot. polskiego podziemia zbrojnego znajdziecie w specjalnym odcinku (godzinnym!) Komentarza Koniecznego, na który serdecznie zapraszam - Piotr Korczarowski.01:01:301080p 2432 01:01:30[28] KK! Bury - mój bohater 1080p

Dodał: eMisjaTv

Ten film jest apelem do wszystkich Polaków, aby wspólnie zaprotestować przeciw cenzurze w mediach społecznościowych i wymusić na ustawodawcy zmiany prawne, dzięki którym monopoliści pokroju YouTube czy Facebooka będą musieli przestrzegać polskiego prawa. 

To jest druga wojna o ACTA, czyli odłączaniu z sieci niepokornych jednostek. Dziś nawet nie trzeba się odzywać, aby dostać bana. Wystarczy, że zostanie się sklasyfikowanym jako osoba niepożądana. Tak zrobił facebook blokując mnie (Piotra Korczarowskiego) - redaktora naczelnego eMisjiTv oraz Marcina Rolę - redaktora naczelnego wRealu24, dwóch dużych i dobrze rozpoznawalnych niezależnych telewizji internetowych. Podobno nie spełniamy standardów społeczności - kiedy, jakich i gdzie? Nie doprecyzowano. W tym samym czasie zniknęły kolejne kanały z YouTube, a inne dostały różnego rodzaju ograniczenia. Skala zjawiska jest już tak szeroka, że nikt nie może być pewien swojej obecności w Internecie. 

Nie składamy jednak broni! Organizujemy strukturę zrzeszającą wszystkich niezależnych dziennikarzy i publicystów. Chcemy zmian prawnych, które będą bronić zarówno popularnych kanałów jak i tych dopiero rozwijających się. W Internecie wszyscy jesteśmy równi. Zamierzamy rozmawiać o tym problemie ze wszystkimi zainteresowanymi politykami i mediami. Będziemy to czynić na konferencjach, korytarzach sejmowych, a także podczas wiecy na ulicach polskich miast. Nie chodzi o nasz partykularny interes, lecz poczucie wspólnoty, które udało się zbudować w Internecie. Dziś niszczą nas, jutro przyjdą po was. Od tego nie ma ucieczki. Można zmierzyć się z tym problemem lub dać za wygraną i przegrać batalię o wolność słowa. Na tym polu stoimy w pierwszej linii, ale gorąco wierzę, że będziecie zaraz za nami, drodzy rodacy! 

=================================================
Chcecie wesprzeć eMisjęTv? Wpłaty można dokonywać bezpośrednio na konto SRCh w Łodzi, Bank Pocztowy: 20 1320 1449 2637 4622 2000 0001 lub poprzez serwis zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/nowe-studio-dla-emisji oraz PayPal: redakcja@emisja.tv Polecamy również zostać patronem naszej pracy, wykupując stały abonament: https://patronite.pl/emisjatv33:001080p 2413 33:00Druga wojna o ACTA. Będziemy walczyć! 1080p

Dodał: eMisjaTv

Poprawność polityczna i emocjonalny szantaż doprowadziły do sytuacji, w której przedstawiciele środowisk żydowskich czują się w Polsce zupełnie bezkarnie. W obecności policji i prokuratora obrażają prawicowych dziennikarzy oraz patriotycznych działaczy. Polecenia sądu traktują jak wskazówki, do których wcale nie muszą się stosować. Podczas procesu urządzają polityczny wiec, a na koniec wszystkich wyzywają od faszystów. 

Oto chory obraz naszej rzeczywistości. Rodzi się zatem pytanie: czy to jeszcze Polska, czy już Judeopolonia? I ile mamy w niej do powiedzenia, o ile w ogóle cokolwiek.23:30720p 2348 23:30[25] KK! Czy to już Judeopolonia? 720p

Dodał: eMisjaTv

W Polsce na dobre rozgorzał spór dot. nowego prawa aborcyjnego. Co prawda w przygotowywanej ustawie nie ma radykalnych zmian, lecz gra na emocjach narodu trwa w najlepsze. Jak zwykle całemu zamieszaniu towarzyszy tzw. drugie dno, czyli wewnętrzny spór rządu o przyjęcie narzucanej przez UE umowy handlowej z Kanadą (CETA). Wszystko wskazuje jednak na to, że niebezpieczne dla polskiej gospodarki zapisy zostaną przyjęte. W Radzie Ministrów opowiedział się przeciw nim jedynie Zbigniew Ziobro. Wielkim zwolennikiem CETY jest za to minister rozwoju, a od niedawna także finansów, Mateusz Morawiecki. Podsycany przez media spór o prawa kobiet stanowi zatem idealny wybieg dla odwrócenia uwagi od niezwykle ważnej debaty, która mogłaby skończyć się polskim wetem na najbliższym posiedzeniu Rady Unii Europejskiej.

Zachęcam, aby zobaczyć program do końca ze względu na pewien motyw, który udało się złapać naszej kamerze podczas spotkania KODu z byłym prezydentem, Lechem Wałęsą. 

Serdecznie zapraszam, Piotr Korczarowski.26:40720p 2267 26:40[24] KK! Czarny scenariusz 720p

Dodał: eMisjaTv

Marian Kowalski wyrzekł się Narodowców RP. Czy to znaczy, że sam już nie jest narodowcem? Temu zapewne by zaprzeczył, lecz jego ostatnie poczynania budzą spore kontrowersje. Dlaczego jeden z najlepiej kojarzonych członków Ruchu Narodowego, kandydat na prezydenta RP, człowiek szczery i odważny zmienił front? 

Ponadto w odcinku o obronie Reduty Ordona oraz negatywnym wpływie Unii Europejskiej. A na koniec wielka wpadka TVN! 

Zapraszam serdecznie, Piotr Korczarowski28:00720p 2261 28:00[23] KK! Miałeś złoty róg... 720p

Dodał: eMisjaTv

Irena Tyszecka, urodzona w 1938 roku we Wsi Uszyce na Wołyniu. Tyszeccy osiedlili się na Wołyniu w XVI wieku, a pierwsze wzmianki o rodzie pojawiły się już w 1648 roku, w "Herbarzu Polskim". Majątek rodziców Pani Ireny był nowy - dom, zabudowania gospodarcze oraz maszyny rolnicze sprowadzane z Kanady. Oprócz tego posiadali jeszcze młyn. W 1941 roku rodzina Tyszeckich została zmuszona do przeprowadzenia się do majątku rodziców ojca Pani Ireny. Wszystko za sprawą informacji dostarczonych przez młodego ukraińskiego młynarza, który ostrzegł ich przed planowaną wywózką na Sybir. Niestety, okazało się, że i ta decyzja nie wystarczyła, aby uratować ich życie.

Postanowiono, że mała Irena wraz z matką będzie ukrywać się nieopodal domu dziadków. Ojciec natomiast ukrywał się z drugą córką. Nie wiedzieli o swoich kryjówkach - spotykali się tylko w nocy. 

22 czerwca 1941 roku na tereny Wołynia wkroczyli Niemcy. Ojciec postanowił wrócić wraz z córką do dworku. Był to też czas kiedy Pani Irena po raz pierwszy usłyszała o brutalnych mordach ukraińskich nacjonalistów na Polakach. 

Pierwszy atak nastąpił w kwietniu 1943 roku. Wieczorem jeden z Ukraińców zapukał do okna i poprosił matkę Pani Ireny o wodę, a następnie o możliwość odpoczęcia w ich domu. Przez otwarte drzwi wpadło do pokoju 20 Ukraińców i splądrowali cały majątek.

Tyszeccy postanowili przeprowadzić się do wsi Turczyn. Kiedy spłonęła pobliska wieś rodzina przeniosła się do Aleksandrówki. Wkrótce po tym dopadli ich banderowcy.


---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Zrzutka na studio: https://zrzutka.pl/nowe-studio-dla-emisji
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: redakcja@emisja.tv

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do polskiego banku? 
Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie/

Facebook: https://www.facebook.com/eMisjaTv/
Twitter: https://twitter.com/eMisjaTv

Kontakt z redakcją: http://emisja.tv/programy/kontakt/01:54:451080p 2142 01:54:45Studio eMisja: Wołyń - cudem przeżyłam 1080p

Dodał: eMisjaTv

Nowo dodane filmy i seriale CDA Premium