Braun: Muzeum Auschwitz jest elementem strategii wrogiego przejęcia państwa polskiego
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 12475 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: eMisjaTv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2019-02-01

„Ukonstytuowała się Międzynarodowa Rada Oświęcimska (…) to już nie naród polski ma pierwsze i ostatnie słowo w tym miejscu” – komentuje Grzegorz Braun, znany prawicowy reżyser i dokumentalista, odnosząc się do kolejnego skandalu w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Zdaniem Brauna na tle wrogiego przejęcia państwa polskiego Oświęcim jawi się jako jeden z przyczółków. Drugim jest muzeum Polin, gdzie władza polska nie decyduje o niczym.

„Oświęcim ma być miejscem męczeństwa mistycznej zagłady żydów w drugiej wojnie światowej, a nie Polaków, dla których ten obóz zorganizowano; Nie tarnowskich harcerzy wiezionych tam pierwszym transportem. Tylko męczeństwo żydowskie ma mieć charakter mistyczny, co stwierdziła przecież Szefowa Rady Oświęcimskiej, w swoim rasistowskim manifeście.”

Barbara Engelking stwierdziła bowiem, że „(…) ta śmierć żydowska wynikała również z takiej całkowitej niemożności porozumienia, dla Polaków to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna – śmierć jak śmierć, a dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym, czy nie wiem, w jaki sposób oni przeżywali tą śmierć.”

"To byłoby pół biedy, gdyby w Radzie Oświęcimskiej zasiadali lobbyści żydowscy w Polsce. Ale cała bieda jest w tym, że to są komisarze polskiego rządu, że polskie władze nominują tych ludzi, utrzymują tych oszustów, manipulantów, którzy próbują dokonać wielkiej korekty całej historii, bo to właśnie całe dzieje mają kulminować w zagładzie żydów w drugiej wojnie światowej.” – zauważa Braun.
---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------
Zrzutka na studio: https://zrzutka.pl/nowe-studio-emisji-tv
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: redakcja@emisja.tv
Chcesz wykonać tradycyjny przelew do polskiego banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie/
Facebook: https://www.facebook.com/eMisjaTv/
Twitter: https://twitter.com/eMisjaTv
Kontakt z redakcją: http://emisja.tv/programy/kontakt/

pokaż cały opis
W katalogu: Polskim Okiem
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 12475 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Braun: Muzeum Auschwitz jest elementem strategii wrogiego przejęcia państwa polskiego
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie