Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 15354 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: eMisjaTv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2021-02-28

Nagrania z udziałem obecnego prezesa PKN Orlen, Daniela Obajtka, wywołały w naszym kraju spory skandal. Oto zaufany człowiek Jarosława Kaczyńskiego, przygotowywany prawdopodobnie na kolejnego premiera Polski, jawi się na taśmach jako oszust, prostak i krzywoprzysięzca.

Reżimowe media usiłują jednak wyciszyć sprawę przedstawiając ją jako nieistotny incydent sprzed wielu lat, a wulgarny język, jakim posługuje się Obajtek tłumaczą przypadłościami zespołu Touretta. Na wszelkich możliwych forach oraz portalach społecznościowych uskuteczniana jest pisowska propaganda jakoby ten najdzielniejszy z Polaków, wielki patriota i bohater, który niczym Władysław Jagiełło, pokonał dla nas Niemców, stał się celem ataku wrogów naszej umęczonej ojczyzny, drwiących w dodatku ze schorowanego człowieka.

Intencje środowisk, z których wyprowadzono atak rzeczywiście nie są najszczersze, bo trudno posądzać Gazetę Wyborczą i TVN o obronę polskiego interesu narodowego, ale narracja obozu władzy, który z jednej strony podważa wiarygodność taśm, z drugiej domaga się od Wyborczej przesłania całego ich zapisu, z trzeciej niczego nie potwierdza, ale na wszelki wypadek informuje opinię publiczną, że to jakieś nieistotne bzdury z życiorysu Obajtka, a z czwartej robi z niego męczennika, jest po prostu nie do przyjęcia.

TVP publikuje np. oświadczenie jednego z szefów firmy TT Plast, którą Obajtek miał wbrew prawu zarządzać, kiedy pełnił funkcję wójta Pcimia. Współwłaściciel firmy oczywiście wszystkiemu zaprzecza mimo, iż obecny prezes PKN Orlen wielokrotnie wymienia jego nazwisko na nagraniach i podkreśla tam, że to on jest osobą decyzyjną, a nie figuranci z dokumentów. Nikt również nie tłumaczy, dlaczego Obajtek twierdził w sądzie, że z TT Plastem nie miał nic wspólnego, skoro z nagrań wynika, że nie tylko przez długi czas zarządzał firmą, ale też miał swoich ludzi w konkurencyjnej firmie Elektroplast, której szczerze nienawidził. Dziennikarze reżimowych rozgłośni nie zwracają też uwagi na fakt, że wulgarne słownictwo tłumaczone przypadłościami zespołu Touretta aktywuje się Obajtkowi niemal zawsze, gdy mówi o Elektroplaście, a jednocześnie nigdy nie doświadczyliśmy tych niekontrolowanych wybuchów emocji w trakcie setek wywiadów i wystąpień publicznych prezesa PKN Orlen.

Wkrótce więc może wyjść na to, że największą winę w sprawie ponosi propaganda obozu władzy, która nie dopuszcza w swej narracji faktów, ani zwykłej ludzkiej winy Obajtka, lecz brnie w zaparte w kłamstwa, robiąc tym samym z odbiorców treści kompletnych idiotów!

To jednak lokalny incydent na mapie Europy, o którym szybko zapomnimy w dobie światowych epidemii i nowych groźnych mutacji, które wkrótce wywołają kolejne fale zachorowań. Wszystko zostało bowiem już zaplanowane. Wzrasta liczba testów, które w odpowiednim momencie wykażą przyrost zachorowań. Władza będzie dzielnie walczyć, ale polegnie na placu boju, aby oddać nieco pola i przygotować się na kolejny atak. Ta strategia może trwać w nieskończoność, bowiem daje niesamowite możliwości kontroli ludzkości, nad czym światowi przywódcy już zacierają ręce niczym po 11 września 2001 r., kiedy to zachodnie mocarstwa wprowadzały nowe prawa ograniczające wolność swych obywateli, aby ochronić ich przed terroryzmem. Dziś mamy nowe zagrożenia, dobitniejsze ograniczenia i plany stare jak świat, u których podstaw leży założenie, że ludzie w większości są idiotami i nie zorientują się nawet, kiedy się ich ugotuje, niczym przysłowiową żabę w garnku.

O tym, dlaczego władza traktuje ludzi jak idiotów, już dziś w programie z cyklu Komentarz Konieczny. Na odcinek tradycyjnie zaprasza autor, Piotr Korczarowski.

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Wesprzyj naszą pracę tradycyjnym przelewem bankowym na numer konta:
PL 74 1140 2004 0000 3702 4136 3109 [Kod BIC/SWIFT - BREXPLPWMBK]
PayPal: KomentarzKonieczny@gmail.com lub https://paypal.me/korczarowski?locale.xpl_PL
Patronite: https://patronite.pl/emisjatv

pokaż cały opis
W katalogu: Komentarz Konieczny
5.0 / 5 Oceny: 1
Włącz dostęp do 15354 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Mają nas za idiotów? - Komentarz Konieczny!
Najlepsze komentarze
avatar
anonim114 (*.*.135.114) 2022-12-20 17:54:41 +1
37:00 maliniak z żybertowiczem... Odpowiedz
avatar
anonim114 (*.*.135.114) 2022-12-20 17:17:35 0
4:30 szymek, w odpowiednim czasie będziesz wiedzieć... Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie