Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 15343 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: eMisjaTv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2021-05-09

Rząd Prawa i Sprawiedliwości najpierw zamknął cały kraj i sparaliżował przedsiębiorczość, a następnie rozpoczął dodruk pieniądza skupując przez NBP obligacje skarbu państwa. Później wdrożono tzw. tarcze antykryzysowe oparte na rozdawnictwie pieniędzy nie mających pokrycia w pracy. To z kolei nakręciło gwałtowną inflację przez co nad naszym krajem zawisła groźba jeszcze większego kryzysu, niż ten wywołany epidemią.

Nasi rodzimi socjaliści znaleźli jednak rozwiązanie. Tym razem zamiast samemu drukować pieniądze zamierzają je pożyczyć z Unii Europejskiej, a wyborcom powiedzieć bajkę o tym, że owe fundusze po prostu dostali. Co prawda UE też nie ma takich rezerw, ale i tam rządzą socjaliści, więc rozwiązanie przyszło niemal samo. Otóż wyemitują unijne obligacje, które podżyrują wszystkie kraje członkowskie.

Reasumując, rząd zamierza wziąć pożyczkę z instytucji, która sama zaciąga dług, a gwarantem jego spłaty będziemy wszyscy. Czy będziemy mogli chociaż zdecydować o przeznaczeniu tej pożyczki? Oczywiście, że nie, bo rządy socjalistów mają to do siebie, że zawsze wiedzą, co dla ludzi jest najlepsze, nawet jeśli owi ludzie są innego zdania. Wiemy jednak na co pójdą te pieniądze. Rząd w Krajowym Planie Odbudowy obiecuje tzw. Nowy Zielony Ład, czyli transformację energetyczną w kierunku odnawialnych źródeł energii oraz szeroko pojęty rozwój ekologii. Co prawda spowoduje to natychmiastowy wzrost cen energii, ale eurokraci z Brukseli planowali w najbliższym czasie znacznie podnieść ceny limitów emisji CO2, więc rząd przekonuje, że odejście od węgla jest dobrym rozwiązaniem. Zamiast pięciokrotnie droższej energii, zapłacimy za nią jedynie dwa razy więcej.

Rzecz jednak w tym, że cały czas staramy się naśladować bogate kraje Zachodu, jednocześnie nie będąc jednym z nich. Polski po prostu nie stać na kolejną transformację. Nie podnieśliśmy się jeszcze z tej opracowanej przez Jeffreya Sachsa wspólnie z Georgem Sorosem i szokowo wprowadzonej rękami Leszka Balcerowicza, a już Mateusz Morawiecki szykuje nam kolejną terapię, która do reszty może wykończyć polskie firmy.

Chiny nie miały takich dylematów. Nie przejmowały się ochroną środowiska, ani zmianami klimatycznymi. Nie uczestniczyły w międzynarodowych konwencjach, które zobowiązywały je do przestrzegania czegokolwiek. Chińczycy ciężko pracowali, dużo produkowali i po prostu się bogacili, a teraz są liderami w branży IT, rozwijają sztuczną inteligencję, wysyłają sondy w Kosmos i prawdopodobnie niedługo zaleją nasz rynek ogniwami fotowoltaicznymi i turbinami wiatrowymi, gdyż nasze naśladownictwo Zachodu doprowadziło do tego, że obecnie potrafimy produkować głównie tony dokumentów i niewiele poza tym. W efekcie Chiny szybciej osiągną zielony ład i powrócą do czystego środowiska, bo będzie je po prostu na to stać. A kiedy ludzie Państwa Środka będą wreszcie cieszyć się czystym powietrzem, my w Polsce nadal będziemy zasuwać za miskę ryżu...

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Wesprzyj naszą pracę tradycyjnym przelewem bankowym na numer konta:
PL 74 1140 2004 0000 3702 4136 3109 [Kod BIC/SWIFT - BREXPLPWMBK]
PayPal: KomentarzKonieczny@gmail.com lub https://paypal.me/korczarowski?locale.xpl_PL
Patronite: https://patronite.pl/emisjatv

pokaż cały opis
W katalogu: Komentarz Konieczny
5.0 / 5 Oceny: 1
Włącz dostęp do 15343 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Nowy zielony nieład - Komentarz Konieczny!
Najlepsze komentarze
avatar
anonim160 (*.*.136.160) 2022-12-27 17:17:32 0
Kiedy w XXI wieku w (3)RP można będzie poddawać ponownemu użyciu opakowania po żywności - nie tylko po piwie szkło... Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie