Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 15021 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: eMisjaTv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2020-03-29

Władzy raz zdobytej nigdy nie oddamy! krzyczał niegdyś Władysław Gomułka, dzielnie dzierżąc władzę pierwszego sekretarza KC PZPR. Po wielu latach jego nachalna strategia polityczna znalazła godnych naśladowców. Oskarżany o zapędy autorytarne, łamanie Konstytucji RP oraz stosowanie rozwiązań gospodarczych rodem z epoki słusznie minionej, Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, sięgnął wreszcie po PRL-owskie metody dzierżenia władzy. Przy okazji zamieszania wokół przyjęcia zapisów o tzw. tarczy antykryzysowej, Sejm przegłosował również nowelizację prawa wyborczego, na mocy której seniorzy, czyli głównie wyborcy PiS, będą mogli wziąć udział w wyborach w sposób korespondencyjny lub za pomocą swych pełnomocników. Rozwiązania te dają niemal gwarancję wyboru kandydata PiS na urząd prezydenta RP, zwłaszcza w kontekście światowej pandemii nowego wirusa.

Mamy więc sytuację, gdzie z jednej strony rząd wprowadza zakaz zgromadzeń, w tym także udziału w mszach świętych, odwołuje planowane od miesięcy obchody 80. rocznicy zbrodni katyńskiej i 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej, prezydent apeluje, aby Polacy pozostali w domach, premier ogłasza stan epidemiczny, a Jarosław Kaczyński twierdzi, że nie ma podstaw do przesunięcia terminu wyborów, ponieważ byłoby to niezgodne z Konstytucją RP. Powołuje się przy tym na zapis o stanie wyjątkowym, który jest jedyną podstawą do zmiany daty wyborów. Rząd z kolei wymyśla coraz to nowe określenia na opisanie niebezpiecznych realiów, z którymi przyszło się mierzyć wszystkim w państwie, nakazuje zamknięcie przejść granicznych oraz wielu obszarów życia publicznego, wprowadza radykalne ograniczenia, lecz nie widzi przesłanek do wprowadzenia jednego z trzech stanów wyjątkowych mimo, iż konstytucjonaliści wskazują na silne podstawy, aby wprowadzić np. stan klęski żywiołowej, dzięki któremu można podjąć działania przeciw skutkom epidemii.

Interes partii jest jednak interesem nadrzędnym, a wybory się odbędą, choćby miał w nich wziąć udział jedynie Jarosław Kaczyński. Wszak Konstytucja RP nie określa ile osób musi zagłosować, aby wybór prezydenta był wiążący.

Później przyjdzie czas na Polskę bezgotówkową i inne rozwiązania gwarantujące utrzymanie zdobytej władzy. Czy zatem prawdziwą ofiarą epidemii będzie praworządność i demokracja? O tym już dziś w Komentarzu Koniecznym. Na program zaprasza Piotr Korczarowski i Kamil Klimczak.

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Darowizny prosimy kierować na fundację Inicjatywa Przeciw Cenzurze.
Nr konta: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie

pokaż cały opis
W katalogu: Komentarz Konieczny
5.0 / 5 Oceny: 2
Włącz dostęp do 15021 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Naród bez wyboru, wybory bez względu na wszystko - Komentarz Konieczny!
Najlepsze komentarze
avatar
anonim147 (*.*.7.147) 2021-04-20 14:02:51 +5
Lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć! Pozdrawiam Was serdecznie Panowie i Panie z ChrobrejEMisji. Odpowiedz
avatar
anonim28 (*.*.213.28) 2020-10-22 10:17:08 +4
Żadnego komentarza nie widzę - czy jaka cenzura z Talpiot w okupowanej Palestynie? Odpowiedz
avatar
anonim102 (*.*.243.102) 2021-11-17 13:55:23 +2
@anonim28: shadow ban od moravitzkiego :-" Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie