+ Napisz wiadomość
278064 odsłon wideo
Dołączył(a): 2018-01-04
Na pytanie „co dalej z Unią Europejską?” środowiska narodowe coraz częściej odpowiadają „Polexit! A Unia niech się rozleci!”. Mimo, że większość narodu wciąż popiera członkostwo w UE, trudno lekceważyć głos eurosceptyków. Scenariusz wyjścia z Unii może wydawać się jeszcze odległy, ale z całą pewnością nabiera realnych podstaw. A jaka jest alternatywa? Czy jesteśmy gotowi na samodzielność w Europie? Jakie powinny być pierwsze kroki władzy, która zdecyduje się na polexit?  USA? Rosja? Współpraca w ramach koncepcji Europy ojczyzn? Budowa tzw. „międzymorza”?

Może… Może jest jeszcze szansa na reformę Unii Europejskiej? Może wystarczy zagrozić wyjściem z UE, aby przeforsować traktat suwerennościowy, który przywróci istotne elementy władzy stolicom europejskich państw? W końcu nie jesteśmy sami na tej płaszczyźnie! Są przecież Czechy, Słowacja, Węgry, Chorwacja, a ostatnio także Włochy i bardzo silna opozycja we Francji. 

Skoro już mowa o Francji, to warto zauważyć, że ostatnie zamieszki brutalnie tłumione przez policję nie poddają w wątpliwość jakości tamtejszej demokracji. Przynajmniej nie w ocenie brukselskich komisarzy. Co innego Polska. U nas „reżim” i „faszyzm”.  Możliwe zatem, że nie chodzi o żadne incydenty, lecz usystematyzowaną praktykę testowania naszej suwerenności? Może omawiane zagadnienia nie mają znaczenia. Liczy się za to swoiste przeciągnie liny, kto komu bardziej. Czego bardziej? Nie wiadomo, ale rząd w Polsce utrzymuje, że wygrywa to starcie, natomiast przedstawiciele instytucji unijnych z satysfakcją odnotowują wypełnianie kolejnych „zaleceń” przez polskie organa. Może to być tzw. (z ang.) win-win situation, gdzie rząd sztucznie wywołuje afery, aby odciągnąć uwagę wyborców od spraw zasadniczych, natomiast po cichu pozwala na wypływ suwerenności do Brukseli. Mówiąc zatem po polski – i wilk syty i owca cała. A naród Polski? W tym porównaniu pełni rolę pastwiska, bo tyleż właśnie znaczy dla rządu warszawskiego i eurokratów z Brukseli.

Tymczasem obserwujemy proces Brexitu wierząc, że i na nas kiedyś przyjdzie pora. Tylko w przypadku naszej ojczyzny nie wystarczy wyjść z UE. Unia też będzie musiała wyjść z Polski. Ogłosić pełną kapitulację. W przeciwnym razie grozi nam los państwa izolowanego, targanego wewnętrznie sztucznie aranżowaną pro-europejską opozycją. Ponadto, aby funkcjonować w Europie trzeba jeszcze zbudować silną świadomość narodową. Zapewnić warunki, aby ludzie dobrowolnie pragnęli pracować na dobrobyt własnej ojczyzny. To z kolei może być zadaniem trudniejszym niż sam polexit.

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Zrzutka na studio: https://zrzutka.pl/nowe-studio-dla-em...
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: redakcja@emisja.tv

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do polskiego banku? 
Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie/

Facebook: https://www.facebook.com/eMisjaTv/
Twitter: https://twitter.com/eMisjaTv

Kontakt z redakcją: http://emisja.tv/programy/kontakt/02:15:001080p 251 02:15:00#Polexit i co dalej? 1080p

Dodał: eMisjaTv

Towarzystwo Gimnastyczne Sokół to jedna z najstarszych, wciąż działających organizacji w Polsce. Pierwsze jej koła powstały jeszcze w czasach zaborów, kiedy pionierska koncepcja wychowania fizycznego znakomicie pasowała do idei łączenia Polaków ze wszystkich ziem. Gwałtowny rozwój organizacji nastąpił w czasach II Rzeczypospolitej, gdzie kolejne pokolenia sokołów i sokolnic pracowały nad rozwojem ducha i ciała dla odrodzonej ojczyzny. Po wojnie ruch sokoli w Polsce został zdelegalizowany przez komunistów (reaktywowany po 1989 r.) Przetrwały jednak jego oddziały za granicą. W tym m.in. w Austrii, gdzie obchodzono niedawno 120 rocznicę istnienia organizacji.01:47:001080p 57 01:47:00120 lat ruchu sokolego w Austrii 1080p

Dodał: eMisjaTv

"Bezpieka. Zbrodnia i kara?" autorstwa Jacka Snopkiewicza, byłego redaktora naczelnego Wiadomości TVP, dziennikarza i publicysty, to wstrząsająca książka opisująca lata stalinizmu w Polsce, ukazująca ukrywane przez lata prawdy i niepoznane dotąd fakty. Bez wątpienia był to czas pełen bólu, cierpienia i prześladowań.

Relacje i zeznania ofiar oraz sprawców pokazują działanie całego aparatu bezpieczeństwa. Możemy dowiedzieć się, kim byli ludzie, którzy stali na jego szczycie i decydowali o każdym kolejnym kroku. Snopkiewicz wykorzystał w swej publikacji wiele cennych dokumentów z dawnych lat, do których niewiele osób miało w ogóle dostęp. Wiele z akt zniszczono, aby zatuszować zbrodnie. 

Opis na podst. internetowej księgarni Gandalf: https://www.gandalf.com.pl/b/bezpieka-zbrodnia-i-kara/

---------------------------------------------[wsparcie programu]--------------------------------------------- 

Zrzutka na studio: https://zrzutka.pl/nowe-studio-emisji-tv
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv 
PayPal: redakcja@emisja.tv 
Chcesz wykonać tradycyjny przelew do polskiego banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie/ 
Facebook: https://www.facebook.com/eMisjaTv/ 
Twitter: https://twitter.com/eMisjaTv 
Kontakt z redakcją: http://emisja.tv/programy/kontakt/02:00:001080p 326 02:00:00Bezpieka. Zbrodnia i kara? 1080p

Dodał: eMisjaTv

W 1941 roku trzech komunistycznych działaczy, Altiero Spinelli, Ernesto Rossi i Eugenio Colornier, ukończyło prace nad "Manifestem z Ventotene". Publikacja powstała w czasie ich pobytu w faszystowskim więzieniu na wyspie Ventotene. Sam Alitero Spinelli został wyrzucony z Włoskiej Partii Komunistycznej za trockizm. W publikacji autorzy postulowali utworzenie jednego ponadnarodowego państwa europejskiego, które zajmowałoby się polityką międzynarodową, obronnością, gospodarką oraz finansami. Przewidywali również utworzenie wspólnej armii europejskiej, która mogłaby interweniować i pacyfikować bunty społeczne w krajach członkowskich pozbawionych armii narodowych.

W 1943 roku Spinelli powołał Europejski Ruch Federalistyczny, który działał na rzecz integracji europejskiej i zlikwidowania państw narodowych. Natomiast w 1946 roku założył Unię Europejskich Federalistów, W 1970 roku został członkiem Komisji Europejskiej ( do 1976). W 1979 roku wystartował jako kandydat niezależny do Parlamentu Europejskiego na liście Włoskiej Partii Komunistycznej. Wraz z innymi politykami podzielającymi jego wizję utworzył w 1980 roku tzw. Klub Krokodyla, który zajmował się opracowywaniem konstytucji europejskiej. W 1984 roku przedstawił w Parlamencie Europejskim "Draft Treaty Establishing a European Union", czyli "Plan Spinellego", który zakładał utworzenie Unii Europejskiej. Projekt został przyjęty przez europosłów, ale wszystkie państwa członkowskie nie wyraziły zgody na jego wdrożenie w życie. W związku z tym Spinelli wybrał metodę małych kroków. W 1986 roku kraje członkowskie Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej (EWG) podpisały Jednolity Akt Europejski, czyli umowę międzynarodową, która zmodyfikowała traktaty rzymskie z 1957 roku. Dotychczas nieformalna "Europejska Współpraca Polityczna" uzyskała prawną podstawę funkcjonowania, co poskutkowało zacieśnieniem wspólnej polityki zagranicznej krajów członkowskich.

W 1992 roku został podpisany Traktat z Maastricht (Traktat o Unii Europejskiej), który nieformalnie ustanowił ramy Unii Europejskiej. EWG została przekształcona we Wspólnotę Europejską. Pozostałe filary, które wtedy utworzono na podstawie traktatu, to: Współpraca policyjna i sądowa w sprawach karnych oraz Wspólna polityka zagraniczna i bezpieczeństwa. Umowa zaczęła oficjalnie działać od 1993 roku. W 2007 roku kraje członkowskie podpisały Traktat Lizboński, który wszedł w życie w 2009 roku. Zniósł on trzy dotychczasowe filary i utworzył jednolitą Unię Europejską. Co istotne, w dalszym ciągu jest to organizacja międzynarodowa, która zrzesza formalnie suwerenne państwa. Nadal nie została przyjęta europejska konstytucja, która doprowadziłaby do utworzenia jednego organizmu państwowego.

Od 2010 w Parlamencie Europejskim działa Grupa Spinelli, która na ten moment zrzesza już ponad 110 europarlamentarzystów. Do organizacji należą między innymi: Guy Verhofstadt, Daniel Cohn-Bendit, ale również Róża Thun und Hohenstein oraz Danuta Hübner z Platformy Obywatelskiej. Projekt współtworzą zarówno chadecy, liberałowie i ludowcy, jak i socjaliści, zieloni czy komuniści, a więc pełen przekrój europejskiej polityki. Już w 2015 roku szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zaapelował, aby utworzyć jednolitą armię europejską. Cel jest jeden: Europa bez granic, bez armii narodowych, bez własnych walut i całkowicie uzależniona od Brukseli.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Autorem powyższego tekstu jest Jakub Zgierski, twórca fanpage'u "Młot na marksizm". Przedruk dokonany za zgodą autora. 

Zachęcamy Państwa do zapoznania się również z atlasem rozwoju neomarksizmu, którego schemat Jakub Zgierski przygotował w oparciu o publikacje Krzysztofa Karonia. Link poniżej. 

https://atlas.mindmup.com/mlotnamarksizm/schemat_rozwoju_marksizmu/?fbclid=IwAR3MPt_m6xWeIks589wwnvn4_LG3SloNbUqkcqnL6LbTO3vZ9PR_bpgk3l4

---------------------------------------------[wsparcie programu]--------------------------------------------- 

UWAGA - MAMY NOWY NUMER KONTA!! Darowizny prosimy kierować na fundację Inicjatywa Przeciw Cenzurze. Nr konta: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001 
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv 
PayPal: redakcja@emisja.tv 

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie/55:001080p 115 55:00Czego nie wiemy o Unii Europejskiej? 1080p

Dodał: eMisjaTv

Tomasz Cukiernik - prawnik, publicysta, autor książki Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa podsumowuje korzyści i straty wynikające z udziału Polski w strukturach unijnych. Bazując na oficjalnych źródłach polskich i europejskich, Cukiernik dokonuje analizy rozwoju poszczególnych obszarów rodzimej gospodarki. 

Pomimo licznych inwestycji unijnych dynamika naszego importu i eksportu osłabła! Wolniej niż przed członkostwem w Unii rośnie też wskaźnik naszej siły nabywczej. Winny jest m.in. unijny interwencjonizm, który nakłada na nas liczne ograniczenia, limity, a nawet sankcje. Z drugiej strony produkcja np. rolna w coraz większym stopniu podporządkowuje się dopłatom niezależnym od jakości. W efekcie duża część pieniędzy z funduszy europejskich zostaje bezproduktywnie spożytkowana, a PKB rośnie wolniej niż przed 2004 rokiem.41:00720p 50 41:00Czy Polsce opłaca się członkostwo w UE? 720p

Dodał: eMisjaTv

Dlaczego człowiek mieniący się konserwatywnym doradcą rządu oraz przyjacielem Polaków może mówić, że nawet 40 mln podpisów naszych rodaków nic nie zmieni w kwestii ekshumacji w Jedwabnem?  Dlaczego prezydent, który w trakcie swej kampanii wyborczej obiecywał rzetelne rozliczenie tej zbrodni nie tylko nie dotrzymał słowa, ale też nie reaguje na oszczercze komentarze żydowskiego lobby? - To ważne pytania, na które odpowiedzi warto znać, mówi Leszek Żebrowski - znany prawicowy badacz historii. 

Stare żydowskie powiedzenie głosi, że na świecie najważniejsze są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i pieniądze. Aby zrozumieć istotę antypolskiej narracji trzeba wiedzieć, że właśnie o pieniądze tutaj chodzi. I to nie małe! Organizacje żydowskie domagają się od Polski zwrotu majątku, w tym m.in. nieruchomości, które kiedykolwiek należały do wyznawców judaizmu, nawet jeśli byli polskimi obywatelami i zmarli bezpotomnie. Takie postawienie sprawy wykracza poza nasz krąg cywilizacyjny. Nigdy bowiem w Europie nie było praktyki dziedziczenia na zasadach wspólnoty plemiennej - zauważa Żebrowski. 

Tymczasem wartość tzw. mienia bezspadkowego pozostawionego w Polsce żydowskie lobby polityczne wyceniło na około 300 mld dolarów. W kwocie tej nie uwzględniono oczywiście majątku, do którego Żydzi mają prawa i skutecznie je egzekwują. Mimo, że spłata roszczeń tego rzędu doprowadziłaby gospodarkę naszego kraju do kompletnej ruiny środowiska żydowskie nie ustępują w naciskach. Dopuszczają się nawet szantażu! Sekretarz generalny Światowego Kongresu Żydów, Israel Singer powiedział przed laty, że: "jeżeli Polska nie spełni stawianych jej roszczeń, będzie publicznie atakowana i upokarzana na forum międzynarodowym". W tym cytacie można znaleźć wytłumaczenie przybierającej na sile kampanii oszczerstw wobec naszej ojczyzny, gdzie Polakom przypisuje się udział w holocauście, zarządzanie obozami śmierci oraz pełną kolaborację z III Rzeszą. Nie sposób jednak zrozumieć, dlaczego polski rząd nie podejmuje działań przeciw tym oszczerstwom. Wystarczyłoby chociaż sięgnąć do tekstów źródłowych. Istnieje bowiem szereg zapisków sporządzonych przez znamienitych Żydów, które w sposób oczywisty zadają kłam antypolskiej propagandzie. Wciąż jeszcze żyją świadkowie dramatycznych wydarzeń II wojny światowej, którzy mogliby dać świadectwo polskiej niezłomności i bohaterstwa. Rząd Prawa i Sprawiedliwości nie jest tym jednak zainteresowany. Nie zgłasza sprzeciwu wobec prób wyłudzenia narodowego majątku, nawet w kontekście bardzo niebezpiecznej ustawy 447 przeforsowanej w USA przez żydowskie lobby. Nie komentuje również oszczerczych wypowiedzi i rzekomych "wpadek" o antypolskim wydźwięku, które niezwykle często zdarzają się izraelskim politykom.

Trudno więc mówić o polskiej niepodległości, zwłaszcza w kontekście setnej rocznicy powrotu naszej ojczyzny na mapy Europy, jeśli nie potrafimy uporać się nawet z tak oczywistą, choć niezwykle ważną kwestią historycznej prawdy i sprawiedliwości. 

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

UWAGA - MAMY NOWY NUMER KONTA!!
Darowizny prosimy kierować na fundację Inicjatywa Przeciw Cenzurze.
Nr konta: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: redakcja@emisja.tv

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? 
Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie/

Facebook: https://www.facebook.com/eMisjaTv/
Twitter: https://twitter.com/eMisjaTv

Kontakt z redakcją: http://emisja.tv/programy/kontakt/01:35:001080p 229 01:35:00Czy przetrwamy grabież totalną majątku narodowego? 1080p

Dodał: eMisjaTv

Stanisław Michalkiewicz podsumowuje ostatnie wydarzenia w Polsce, począwszy od spisku kelnerów, czyli słynnych nagrań z restauracji Sowa i Przyjaciele, aż po nadchodzący szczyt NATO i rozpoczęcie budowy amerykańskich baz w Polsce.43:001080p 87 43:00Czy to aby na pewno dobra zmiana? [część 1] 1080p

Dodał: eMisjaTv

Druga część wykładu Stanisława Michalkiewicza zatytułowanego Czy to aby na pewno dobra zmiana?, w której znany publicysta odpowiada na pytania publiczności.40:401080p 96 40:40Czy to aby na pewno dobra zmiana? [część 2] 1080p

Dodał: eMisjaTv

Prowadzić uczciwie firmę, a przy tym spokojnie zarabiać nie jest wcale łatwo. Zwłaszcza w Polsce. Świetnie zdają sobie z tego sprawę uczestnicy konferencji Mennica, zorganizowanej przez środowisko Pobudki. Wysokie i skomplikowane podatki, zmienne prawo i papierologia to tylko niektóre z trudności, jakie czyhają na młodego przedsiębiorcę. Prelegenci opowiadają więc swoje doświadczenia i radzą na co warto uważać. 

Prawdziwy problem zaczyna się jednak, gdy firma rzeczywiście funkcjonuje na uczciwych zasadach, przestrzega prawa, ponosi wszelkie koszta działalności, a mimo to generuje spore zyski. Wówczas mogą pojawić się smutni panowie, którzy zupełnie poza prawem korygują taką działalność. Jeśli właściciel intratnego biznesu nie przyjmie ich reguł gry, konsekwencje mogą być tragiczne. Przekonał się o tym m.in. Leszek Kopczyński z Bełchatowa. Jego syn nie wytrzymał nagonki na rodzinę i popełnił samobójstwo. Biorący udział w konferencji poseł Wójcikowski również wspominał o groźbach wobec jego rodziny, gdy zainteresował się jedną ze spółek na GPW. Zaledwie kilka dni po tym nagraniu zginął w nadal niewyjaśnionych okolicznościach.01:37:001080p 51 01:37:00Czy w Polsce opłaca się uczciwie prowadzić firmę? 1080p

Dodał: eMisjaTv

Wyścig prawyborczy w Konfederacji wszedł w ostatnią fazę, po której elektorzy wybiorą kandydata ugrupowania na wybory prezydenckie w Polsce. Wśród ubiegających się o nominację jest m.in. Krzysztof Bosak, reprezentujący Ruch Narodowy oraz Artur Dziambor z ramienia partii Korwin. Dziś obaj kandydaci stają przed sympatykami Konfederacji w Łodzi, aby przekonać ich do swej wizji politycznej i pomysłu na kampanię wybirczą.02:21:51720p 17 02:21:51Debata prawyborczą: Bosak vs Dziambor 720p

Dodał: eMisjaTv

Wesprzyj naszą stację darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Cenzura istniała od początku ludzkiej cywilizacji. Niemal zawsze były jakieś tematy tabu lub ci, o których nie mówimy. W starożytnym Egipcie potrafiono wymazywać całe ludzkie życiorysy, aby nie zostawić śladu po życiu człowieka. Pod koniec średniowiecza i przez cały renesans nałożenie na kogoś cenzury kończyło się często spaleniem na stosie. W XX wieku systemy totalitarne za nieodpowiednie poglądy potrafiły wysyłać swych obywateli do więzień, łagrów i obozów koncentracyjnych. Dziś natomiast mogłoby się wydawać, że dożyliśmy wreszcie czasów, gdy swobodnie można mówić o wszystkim. Otóż nic bardziej mylnego! Jest bowiem jakaś niewidzialna siła, która sprawia, że linia polityczna nazywana też standardem społeczności wszędzie działa i brzmi podobnie. Do niedawna jednak jej symptomy były stosunkowo niegroźne i całkiem dyskretne. Ostatnio jednak poprawność polityczna zglobalizowanego świata przybrała tak na sile, że cenzuruje się nie tylko pojedyncze wypowiedzi, ale i całe środowiska, przed którymi prewencyjnie zamyka się wszystkie drzwi. W przeciwieństwie do prawa, które nie powinno działać wstecz, nowoczesna cenzura uważnie przygląda się też dziełom minionych epok i wyrzuca z nich wszelkie niewygodne fragmenty. Z przestrzeni publicznej usuwa się pomniki, ze zdjęć znikają ludzie, a z książek całe rozdziały! 

Wszystko to dzieje się za cichym przyzwoleniem społecznym, bowiem pojęcie prawdy wypiera dziś tzw. narracja, którą każdy wybiera wedle uznania. Dla większości ludzi prawdą jest to, w co wierzą. Okazuje się, że nawet mężczyzna, który wierzy, że jest kobietą, zdaniem wielu głosi prawdę. A więc ludzie wykazują skłonność naginania się do kłamstwa i zazwyczaj czynią to ze względu na chciwość, strach lub pychę. Jedni akceptują kłamstwo z uwagi na profity, które za sobą niesie. Inni po prostu boją się przyznać prawdę, a jeszcze inni uważając się za nieomylnych i nie są nawet zainteresowani poszukiwaniem prawdy. 

O historii cenzury, relatywizacji prawdy i naginaniu się do kłamstwa opowiada na łamach eMisji.Tv teolog, dr Jan Przybył. 

---------------------------------------------[wsparcie programu]--------------------------------------------- 

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv 
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie

Polecamy również zapoznać się z misją naszej fundacji, czyli Inicjatywy #PrzeciwCenzurze
http://emisja.tv/programy/inicjatywa-przeciw-cenzurze/24:401080p 19 24:40Dlaczego naginamy się do kłamstwa? 1080p

Dodał: eMisjaTv

Okazuje się, że na tle Europy polski nacjonalizm prezentował najwyższą formę myśli narodowej, w której granicą walki o państwowy byt była ludzka moralność (...) CZYTAJ DALEJ - http://ruchnaprawy.pl/eMisjaTv/europejski-nacjonalizm/01:35:001080p 100 01:35:00Europejski nacjonalizm a sprawa polska 1080p

Dodał: eMisjaTv

Odpowiadając na najważniejsze pytanie trapiące każdego patriotę Stanisław Michalkiewicz dokonuje analizy obecnego stanu Rzeczypospolitej. Jak sam zauważa jego ocena nijak się ma do oficjalnych przekazów medialnych, ponieważ wersja rządowa mówi, że jest wspaniale, a będzie jeszcze lepiej, natomiast opozycja donosi o zamachu na demokrację, łamaniu konstytucji oraz ograniczaniu swobód obywatelskich. 

Fakty wyglądają z goła inaczej. W oczach świadomego człowieka nie da się ich zmanipulować. Można jednak usystematyzować. Aby to zrobić należy zwrócić uwagę na kilka aspektów polskiej rzeczywistości. Jednym z nich jest uwłaszczenie tzw. "sitwy" na majątku narodowym. Należy do niej wielu prominentnych polityków  i przedsiębiorców, z których wielu nie posiada, a jedynie zarządza przejętym majątkiem. Ma to głównie miejsce w sektorach strategicznych, m.in. finansach, energetyce, czy na rynku paliw, co w dużej mierze ogranicza polski potencjał narodowy. Drugim czynnikiem mającym bezpośredni wpływ na rozwój naszego kraju są niemieckie plany "Mitteleuropy" zakładające uzależnienie gospodarek państw ościennych wobec polityki Berlina i przekształcenie ich w rynek podwykonawców gospodarki niemieckiej. Kolejnym aspektem, z którym Polska musi się mierzyć są żydowskie roszczenia majątkowe, opiewające obecnie na sumę ponad 300 mld zł. Z jednej strony żydowskie lobby oddziałowuje na strategicznego sojusznika III RP, czyli USA, gdzie wymusza podejmowanie działań politycznych ("JUST" Act 447), a z drugiej strony prowadzi rewizję historii usiłując wmówić światu, że to Polacy ponoszą winę za holocaust żydów. 

To oczywiście nie jedyne problemy, z którymi boryka się nasz kraj, ale zdefiniowanie postawy rządu wobec tych zagadnień stanowi doskonały punkt wyjścia dla rozważań nt. przyszłości Polski. 

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Zrzutka na studio: https://zrzutka.pl/nowe-studio-dla-emisji
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: redakcja@emisja.tv

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do polskiego banku? 
Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie/

Facebook: https://www.facebook.com/eMisjaTv/
Twitter: https://twitter.com/eMisjaTv

Kontakt z redakcją: http://emisja.tv/programy/kontakt/02:40:001080p 248 02:40:00Jaka przyszłość czeka Polskę? 1080p

Dodał: eMisjaTv

To była jedna z największych zbrodni w nowożytnych dziejach ludzkości. Skala bestialstwa i brutalności nie miała sobie równych. Śmierć poniosło ponad 200 tys. Polaków. Dokładnej liczby nie znamy, gdyż trzeba do niej dodać ludność zastrzeloną podczas próby przekroczenia granicy z Generalną Gubernią oraz tych, którzy w obawie przed pogromem dobrowolnie zgodzili się na wyjazd do niewolniczej pracy w III Rzeszy. 

Nigdy nie doszło do rozliczenia tej tragicznej historii, a dzisiejsze władze zarówno Polski jak i Ukrainy przedkładają obecne cele polityczne nad godność i pamięć ofiar. W efekcie u naszych wschodnich sąsiadów odradza się kult Stiepana Bandery, a w Polsce narasta poczucie krzywdy i niesprawiedliwości. 

Jak doszło do rzezi na Wołyniu, jaki był jej przebieg i co ona dziś dla nas oznacza opowiada dr Lucyna Kulińska - wybitna badaczka losów Polaków na Kresach oraz zbrodniczej działalności nacjonalistycznych organizacji ukraińskich.01:00:00720p 187 01:00:00Każdy, kto był Polakiem miał zostać unicestwiony 720p

Dodał: eMisjaTv

Tomasz Sommer  doktor socjologii, redaktor naczelny i wydawca tygodnika Najwyższy Czas opowiada losy Polaków żyjących w XX-leciu międzywojennym na wschodnich rubieżach naszej Ojczyzny. Jego wykład jest poniekąd odpowiedzią na trudne pytanie  czy i dlaczego musiało dojść do rzezi na Wołyniu. Zagłębiając się w karty historii Sommer wnikliwie analizuje postawy zaborców wobec mniejszości narodowych. Zgłębia nurty nacjonalistyczne, ich rywalizację, liderów i frakcje. Szuka też analogii historycznych ukazując jednocześnie, że nie wszędzie była to reguła. Wyjątkiem jest np. sytuacja Polaków na ziemiach Północnej Rusi, którą dziś nazywamy Białorusią. 

To kolejny wykład zorganizowany przez działający przy Stowarzyszeniu Robotników Chrześcijańskich klub edukacji społecznej ProPolonia oraz partie KORWiN i Ruch Narodowy.50:00720p 76 50:00Losy Polaków na Kresach Wschodnich 720p

Dodał: eMisjaTv

Jak wyglądałaby Polska pod zarządem naszych "starszych braci w wierze"? Nie trzeba korzystać z wyobraźni, aby odpowiedzieć na to pytanie. Okres stalinowski po II wojnie światowej był właśnie takim czasem, kiedy pełnia władzy spoczywała w rękach ludzi wiadomego pochodzenia. Mimo, że państwo polskie utożsamiano wówczas z postacią Bolesława Bieruta, chłopskiego syna, którego Sejm Ustawodawczy PRL na początku 1947 r. mianował prezydentem, ale faktyczną władzę stanowili wówczas ludzie pokroju Hilarego Minca, Romana Zambrowskiego i Jakuba Bermana urodzeni w żydowskich rodzinach. Na wszystkich szczeblach aparatu państwa pracowało wówczas tak wielu Żydów, że donoszono o tym nawet w raportach CIA. Jeden z nich sporządzonych 4 października 1954 r. zatytułowany "Status of Jews in Poland" stwierdza, iż: "Żydów w polskim rządzie jest tak wielu, że nie zezwala się im na wyjazd do Palestyny, bo nie byłoby ich kim zastąpić”.

Był to czas, kiedy polscy patrioci ginęli w UB-ckich kazamatach, a ich oprawcami byli wierni komunistycznej władzy Żydzi. Salomon Morel, Stefan Michnik, Anatol Fejgin, Helena Wolińska, Julia Brystygier, Józef Różański-Goldberg to tylko niektórzy z nich słynący z bezwzględności i okrucieństwa. Nigdy nie zostali osądzeni. Większość dożyła spokojnej starości pobierając wysokie polskie emerytury. 

Obecnie rząd polski również nie jest zainteresowany rozliczeniem tych zbrodni. Mimo, że wokół wznoszone są hasła o rozliczeniu tzw „komuny” nikt z kręgów władzy nie mówi o faktycznej proweniencji tego systemu. Wręcz odwrotnie! III RP hołubi środowiska żydowskie jako te, które walczyły o wolność i demokrację, natomiast rząd Prawa i Sprawiedliwości ulega żydowskiemu lobby na wszystkich frontach. W ubiegłym roku echem na całym świecie odbiła się próba reformy ustawy o IPN, która miała penalizować kłamstwa historyczne nt. kolaboracji Polaków z III Rzeszą. Premier Mateusz Morawiecki niemal natychmiast spełnił żądania izraelskich polityków nawołujących do wykreślenia „kontrowersyjnych zapisów”. Szefa rządu pochwalił później w wywiadzie Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce mówiąc, iż nie dostrzega antysemityzmu w wypowiedziach Mateusza Morawieckiego zwłaszcza, że dzieci polskiego premiera uczęszczały do żydowskiej szkoły Laudera. Morawiecki pochwalił się również żydowskimi korzeniami podczas wystąpienia w izraelskim instytucie Yad Vashem, kiedy to stwierdził, że członkowie jego rodziny przeżyli niemiecką okupację dzięki pomocy Polaków. 

Również wicepremier Piotr Gliński słynie ze swych filosemickich gestów. Całym sercem wspiera bowiem antypolski ośrodek Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, którego akt erekcyjny uroczyście wmurował śp. Lech Kaczyński. Pod względem żydofili minister Gliński ma jeszcze większe ambicje niż były prezydent, który to będąc jeszcze prokuratorem generalnym umorzył ekshumację w Jedwabnym, stanowiącą kluczowe ogniwo w procesie oczyszczenia Polaków z odpowiedzialności za tę drugowojenną zbrodnię. Zarządzane przez Glińskiego Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (którego narodu?) ma przekazać kilkadziesiąt milionów złotych na budowę Muzeum Getta Warszawskiego oraz Muzeum Chasydyzmu. Wcześniej w ręce żydowskiej gminy wyznaniowej trafiło 100 mln zł celem ratowania starego cmentarza. Obecnie trudno ustalić jaka część tych pieniędzy została przeznaczona na remont zabytku, ale w prasie pojawiają się spekulacje, że co najmniej część wspomnianej kwoty trafiła na lokatę. 

Nie sposób również nie wspomnieć o Jonnym Danielsie nazywanym w kręgach władzy „przyjacielem Polaków” i „doradcą rządu”. Ten jegomość ma rzeczywiście istotny wpływ na bieg wydarzeń w Polsce. Co prawda nie udało mu się doprowadzić do delegalizacji Obozu Narodowo-Radykalnego, oraz zamknięcia w więzieniu reżysera Grzegorza Brauna, co przecież wielokrotnie postulował w mediach społecznościowych, lecz jego obecność przy najważniejszych osobach w państwie sprawia, że prześcigają się oni w obrażaniu Polaków za zaściankowość i antysemityzm. Sam Daniels również nie szczędzi obelżywych słów naszym rodakom. Ostatnio komentując tradycję palenia kukły Judasza na Podkarpaciu powiedział: „Przy takim gównie zastanawiasz się jak ludzie zyskują złe imię”. Mimo, że w Izraelu wieszanie i palenie kukły goja Hamana podczas święta Purim jest zupełnie normalne, Daniels zażądał zakazu „odrażającej tradycji” jaką jest w Polsce „sąd nad Judaszem”. 

Dalszy ciąg artykułu przeczytacie Państwo tutaj: http://emisja.tv/programy/marzenia-pisu-o-judeopolonii/

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

UWAGA - MAMY NOWY NUMER KONTA!!
Darowizny prosimy kierować na fundację Inicjatywa Przeciw Cenzurze.
Nr konta: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: redakcja@emisja.tv

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? 
Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie/01:05:001080p 208 01:05:00Marzenia PiSu o Judeopolonii 1080p

Dodał: eMisjaTv

Czy Polska powinna angażować się w konflikty na Bliskim Wschodzie, aby wypełniać tam amerykański-izraelski interes? Cynicy twierdzą, że tak, ale nie za darmo. Tymczasem od czasu wejścia naszej ojczyzny do NATO robimy Amerykanom "łaskę” nie wynosząc z tego układu żadnych korzyści. Dlaczego zatem kolejne rządy w Polsce tak ochoczo deklarują gotowość do ofensywnych działań w rejonie Bliskiego Wschodu? Odpowiedzi na to pytanie będą szukać prelegenci dzisiejszej konferencji #PolskaBliskiWschód02:45:45480p 239 02:45:45Polska-Bliski Wschód 480p

Dodał: eMisjaTv

Polska nie zerwała się z drzewa, kiedy Mieszko I w 966 r. przyjął chrzest. Początki naszej państwowości sięgają setki lat wstecz i wiążą się z rozkwitem Imperium Lechitów. Wciąż jednak brakuje naukowych dowodów, aby przedstawić kompletną wiedzę o dziejach starożytnych Słowian. Dostatecznie dużo wiemy natomiast o dynastii Piastów, która na szczątkach dawnego imperium zbudowała naszą ojczyznę.

O tym jak rodziła się Polska opowiada dr Zbigniew Pieloch, autor książki: Pierwsi Piastowie  Legendarne Początki.23:00720p 119 23:00Polska Piastów - legendarne początki 720p

Dodał: eMisjaTv

Stanisław Michalkiewicz nie ma wątpliwości - grudniowe zamieszki pod Sejmem to jedynie ostrzeżenie, przed tym co wkrótce może wydarzyć się w naszym kraju. Coś się szykuje - twierdzi znany publicysta. Polską rządzą bowiem trzy ekspozytury: pruska, rosyjska i aktualnie sprawująca władze ekspozytura amerykańsko-żydowska. Czasem występują między nimi tarcia. Wówczas jesteśmy świadkami skandali, zamieszek, czy pracy operacyjnej, której efektem mogą być np. nagrania z restauracji u Sowy. Żarty się jednak kończą, ponieważ do Polski przemycane są spore ilości broni, także średniego i ciężkiego kalibru. Wciąż nie wiadomo do kogo ten oręż trafia, lecz można przypuszczać, że chodzi o grupę operacyjnie zadaniowych obywateli Ukrainy, którzy przybyli do Polski na fali zarobkowej emigracji. Z tą różnicą, że są to ludzie na etacie niemieckich bądź amerykańskich służb. Wkrótce możemy doświadczyć sztucznie wykreowanego przesilenia politycznego, którego czołowymi animatorami będą właśnie ci ludzie. Czy naród polski pozwoli się sprowokować? A jeśli tak, jaki scenariusz jest nam pisany?02:02:001080p 105 02:02:00Polska między kombinacjami operacyjnymi 1080p

Dodał: eMisjaTv

Historię piszą zwycięzcy, z zastrzeżeniem, że dobro nie zawsze wygrywa. Tak w skrócie można przedstawić referat Rafała Ziemkiewicza o mitologii II wojny światowej. Znany publicysta i pisarz literatury fantasy nie tylko stawia diagnozę umiejscawiającą Polskę między jarzmami propagandy Wschodu i Zachodu, ale zaleca kurację, która nie pokrywa się z dotychczasowymi działaniami władz. 

Zdaniem Ziemkiewicza nie warto przekonywać Zachodu, że podczas II wojny światowej zostaliśmy zdradzeni i sprzedani Stalinowi. Nie pasuje to bowiem do ogólnie przyjętej narracji światowej walki dobra ze złem. Natomiast my (Polacy) nie mamy nic do zaoferowania, by Zachód zdecydował uderzyć się w piersi swych przodków i przeprosić. Możemy natomiast prowadzić własną propagandę ustami zachodnich historyków, którzy już dawno dotarli do prawdy, ale nie mogą się przebić przez polityczną poprawność non-stop kolportowaną w mass-mediach. Tym ludziom należy pomóc opowiedzieć naszą historię nie przez pryzmat klęsk, tragedii i zaniechań, lecz zwycięstw i heroicznych czynów, którymi ludzie na całym świecie mogliby się zachwycić. Historia ma bowiem to do siebie, że w niuansach ulega zatarciu, natomiast jej kluczowe akty nabierają rozmachu na przestrzeni dziejów. 

Rafał Ziemkiewicz zauważa również, że polityka historyczna stała się źródłem sankcjonowania bieżącego układu sił, a ludzie odpowiedzialni za geopolityczne roszady zdają sobie dziś sprawę, że sukces odniesiony w walce to nie wszystko. Zwycięstwo należy jeszcze umieć opisać i udowodnić, że warto było podjąć ten trud. Fakty nie są tu jednak niezłomną podstawą. Na potrzeby historii opowiedzianej potomnym można je naciągać, ubarwiać i nieco przeinaczać. Ważne, by mit był prosty jak cios cepem i przetrwał próbę czasu.

W przypadku II wojny światowej taki mit już powstał, a karty zostały rozdane graczom przy stole. Nie można więc liczyć, że będziemy w stanie coś ugrać, nie mając nic w rękach. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest rozpoczęcie nowej gry przy stoliku obok, licząc na to, że przynajmniej część graczy z czasem do nas się przysiądzie.  

---------------------------------------------[wsparcie programu]--------------------------------------------- 

Darowizny prosimy kierować na fundację Inicjatywa Przeciw Cenzurze. 
Nr konta: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001 
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv 
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie35:001080p 51 35:00Polska psuje mit o II wojnie światowej 1080p

Dodał: eMisjaTv

Aleksander Jabłonowski (Wojciech Olszański) w wykładzie-rzece, podczas spotkania z sympatykami w Łodzi, opowiada o ewolucji swych poglądów, życiu w PRLu, transformacji, grzechach III RP, narodowej zdradzie, wielkich nadziejach i szansie dla Polski w tym wyjątkowym, choć niezwykle trudnym, geopolitycznym układzie.01:55:301080p 221 01:55:30Polska w strefie zgniotu [cz. 1] 1080p

Dodał: eMisjaTv

Tym razem Aleksander Jabłonowski (Wojciech Olszański) odpowiada na pytania publiczności zgromadzonej na sali. Dotyczą one m.in. relacji Polski z Chinami, rozpadu Wielkiej Brytanii, polityki Niemiec, w tym m.in. naboru obcokrajowców do Bundeswehery, ziem odzyskanych, Związku Wypędzonych oraz wiążących się z nimi problemów hipotecznych. Padają też pytania o wiarę, stosunek do kościoła i sympatie polityczne. 

Podczas nagrania Jabłonowski wielokrotnie zwraca się do Roberta Winnickiego i Pawła Kukiza, apelując o większą formę sprzeciwu wobec nieodpowiedzialnej polityki rządu.46:00720p 99 46:00Polska w strefie zgniotu [cz. 2] 720p

Dodał: eMisjaTv

Stanisław Michalkiewiecz oraz dr Jan Przybył opowiadają o próbach wzmocnienia naszej ojczyzny dzięki małżeństwom polskich elit.53:00720p 50 53:00Polskie sutenerstwo patriotyczne 720p

Dodał: eMisjaTv

Aleksander Jabłonowski (Wojciech Olszański) oraz Rafał Mossakowski podjęli trud wytłumaczenia tragedii godziny W. Choć inspiracja powstania przyszła spoza granic naszego kraju, młodych patriotów posłali na rzeź polscy dowódcy. Brak wiedzy? Głupota? A może zdrada? Tego nie wiemy. Nie zasłużyli jednak na własne ulice i pomniki. Gdyby bowiem udało się wówczas uratować to wspaniałe pokolenie dzielnej polskiej młodzieży, budowana przez nich ojczyzna mogłaby dziś wyglądać inaczej.01:26:30720p 288 01:26:30Powstanie Warszawskie. Prowokatorzy i zdrajcy 720p

Dodał: eMisjaTv

Trwają prawybory Konfederacji w Łodzi! Kto będzie reprezentował polski obóz patriotyczny zależy wyłącznie od Państwa.01:45:47720p 36 01:45:47Prawybory Konfederacji w Łodzi 720p

Dodał: eMisjaTv