+ Napisz wiadomość
355576 odsłon wideo
Dołączył(a): 2018-01-04
Grzegorz Braun, jedynka na podkarpackiej liście Konfederacji zapytany o refleksje z jesiennej kampanii wyborczej zauważa, że mimo wielu wniosków wyciągniętych z błędów popełnianych podczas poprzednich kampanii, tym razem wcale nie jest łatwiej. Jego zdaniem Konfederacja cały czas zwiększa swój potencjał organizacyjny i mimo charakteru pospolitego ruszenia wciąż się profesjonalizuje, ale proces ten dostrzegają także wrogowie, których działania są coraz bardziej bezwzględne. 

Wtedy [wybory prezydenta Gdańska  przyp. red.] jeszcze system nie był całkiem domknięty () i w związku z tym gdzieś tam się prześlizgnąłem w tym Gdańsku, gdzieś tam zaprosili mnie do telewizji, bo musieli z rozdzielnika wyborczego. Teraz niby też muszą, ale nie zapraszają. To jest różnica, jeśli idzie o stopień trudności, in minus. Jest trudno dlatego, że knebel jest mocno zaciśnięty, dlatego że bariera przemilczenia i przekłamania jest bardzo szczelna  mówi naszej stacji Grzegorz Braun, dziękując  jednocześnie, że po tylu latach nadal może liczyć na głos w eMisji. 

---------------------------------------------[wsparcie programu]--------------------------------------------- 

Darowizny prosimy kierować na fundację Inicjatywa Przeciw Cenzurze. 
Nr konta: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001 
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv 
PayPal: redakcja@emisja.tv 

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie/15:001080p 204 15:00Braun: Knebel jest mocno zaciśnięty 1080p

Dodał: eMisjaTv

Pamiętam płonące miasto., koty wyskakujące z ognia. (...) bomba wybuchła tuż za nami. W powietrzu unosił się pył. Nie było czym oddychać - wspomina nasz rozmówca, który w chwili wybuchu Powstania Warszawskiego miał zaledwie 3 lata. Wraz z rodziną przebywał wówczas na Starym Mieście. Cudem przeżył.05:001080p 452 05:00Cała moja rodzina walczyła w powstaniu 1080p

Dodał: eMisjaTv

Tak naprawdę ani Rosja, ani Ameryka nie jest nam potrzebna. Warto z nimi współpracować, lecz jedynie na zasadzie partnerstwa. Autentyczne sojusze można natomiast budować w oparciu o państwa skrzywdzone w Jałcie, właśnie przez te światowe mocarstwa - twierdzi dr Stanisław Krajski, wykładowca akademicki i publicysta. Jego zdaniem Polska stoi przed wielką szansą, którą zniweczyć może jedynie wojna w Europie. Wcześniej jednak upadnie nasza gospodarka, którą oparto na pieniądzu sztucznie kreowanym. 

Taki pieniądz jest bezpłodny. Wszystko rodzi się w efekcie ludzkiej pracy, a my przecież potrafimy pracować - zauważa Krajski.06:001080p 349 06:00Krajski: Ani Rosja, ani Ameryka 1080p

Dodał: eMisjaTv

Marsz Niepodległości od wielu lat łączy polskich patriotów. Jednym z nich jest Teodor Kudła - mieszkaniec Gdańska, aresztowany 15 grudnia 1970 roku za zaangażowanie w protesty robotnicze. Natomiast w sierpniu 1980 roku uczestniczył w rozmowach w Stoczni Gdańskiej.   Mężczyzna co roku przyjeżdża do Warszawy świętować 11 listopada.
"Będę chciał do końca życia uczestniczyć z tą piękną polską patriotyczną młodzieżą. Nie ma dla mnie nic piękniejszego! Bogu niech będą dzięki za tę piękną polską młodzież" - mówił Kudła. 
W setną rocznicę odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości głównym pytaniem jakie jawi się w głowach polskich patriotów brzmi: czy rzeczywiście jesteśmy suwerennym krajem? Według Teodora Kudły  nie żyjemy w wolnej Polsce. "Do tej wolnej Polski jest nam jeszcze bardzo, bardzo daleko. (...) Chciałbym zaapelować, nie głosujemy na żadne partie polityczne, głosujemy tylko na polską narodową młodzież". 
Pomimo swojej ciężkiej sytuacji finansowej patriota zapewnił o swojej głębokiej więzi z ojczyzną, która jest dla niego jak matka. "Nic mnie nie zmieni! Ja mogę umrzeć z głodu, ale Polski nigdy nie zmienię i nie opuszczę ani na jotę!"


---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Zrzutka na studio: https://zrzutka.pl/nowe-studio-dla-em...
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: redakcja@emisja.tv

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do polskiego banku? 
Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie/

Facebook: https://www.facebook.com/eMisjaTv/
Twitter: https://twitter.com/eMisjaTv

Kontakt z redakcją: http://emisja.tv/programy/kontakt/09:001080p 586 09:00Kudła: Do wolnej Polski mamy jeszcze daleko 1080p

Dodał: eMisjaTv