Reklama zniknie za 15 sekund
Przejdź do cda
Advertisement
Konfederacja szansą dla polskich elit? - Komentarz Konieczny!
Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz, a 14 dni otrzymasz gratis! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 10486 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: eMisjaTv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2019-11-17

Po jesiennych wyborach do Sejmu i Senatu RP wielu Polaków cieszyło się, że w parlamencie znalazła się konserwatywna reprezentacja Konfederacji . 11 posłów to jednak symboliczna siła, która nie może mieć większego wpływu na proces ustawodawczy w Polsce. Czy, aby na pewno? Czy obecność patriotów w Sejmie RP ma się sprowadzać jedynie do diagnozy systemu, którą raz na jakiś czas będą prezentować z mównicy? A może jest jakaś szansa wpłynięcia na większość parlamentarną? Teoretycznie nie, lecz warto przeanalizować drogi, którymi posłowie Konfederacji mogą próbować przeforsować swoje projekty. Jedną z nich mogłaby być forma żądania poparcia jakiegoś projektu w zamian za głosy przeciw ewentualnemu wetu prezydenckiemu, jeśli oczywiście wybory na urząd głowy państwa przegra kandydat PiSu. W obecnej sytuacji można natomiast powołać zespoły eksperckie, które zajmą się kluczowymi obszarami wymagającymi naprawy w państwie. Pracowaliby w nich ludzie sympatyzujący z prawicą, ale nie powiązani z nią politycznie. O tych nie trudno. Jest bowiem wielu ekspertów w Polsce, którzy z jednej strony deklarują swe patriotyczne nastawienie, a z drugiej podsuwają gotowe rozwiązania uzdrowienia poszczególnych sektorów działania państwa. Ot choćby Krzysztof Tytko, który od lat zajmuje się górnictwem, w tym przede wszystkim nowoczesnymi technologiami wydobycia, jak choćby podziemne zgazowanie węgla. Tytko od dawna walczy o zachowanie i modernizację polskich kopalń. Ma wokół siebie doświadczonych ludzi z branży, z którymi organizuje szkolenia, konferencje, a nawet protesty. To praktycznie gotowy zespół ekspercki zdolny do przygotowania projektów nowych ustaw dla górnictwa. Takich ludzi jest oczywiście w Polsce więcej i przynajmniej część z nich dosłownie czeka na zagospodarowanie. Rzecz w tym, że rząd się o ich doświadczenie nie upomina. A skoro politycy Prawa i Sprawiedliwości nie są zainteresowani wykorzystaniem narodowego potencjału intelektualnego, powinna zrobić to opozycja. Nawet jeśli proponowana przez nią ustawa zostałaby odrzucona już w pierwszym czytaniu, posłowie tej konserwatywnej frakcji mieliby dorobek, którym mogliby się pochwalić, a nawet zorganizować swych wyborców w formie wiecu politycznego poparcia dla proponowanych zmian w prawie. Nic tak bowiem nie elektryzuje społeczeństwa, jak bezmyślna ściana sprzeciwu wobec rozwiązań, które wszystkim mogłyby poprawić poziom życia.

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Darowizny prosimy kierować na fundację Inicjatywa Przeciw Cenzurze.
Nr konta: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie

pokaż cały opis
W katalogu: Komentarz Konieczny
5.0 / 5 Oceny: 1
Włącz dostęp do 10486 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Konfederacja szansą dla polskich elit? - Komentarz Konieczny!
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie