Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 15344 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: eMisjaTv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2023-09-03

Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
_____________________________________________________________________________________
Rozpoczęła się kampania wyborcza, której ton nadają kolejne pomysły partii rządzącej. Tym razem jednak nie chodzi już o rozdawnictwo pieniędzy w programach socjalnych czy kolejne innowacje Mateusza Morawieckiego, wprowadzające np. Nowy Polski Ład, który zamiast wesprzeć przedsiębiorczość, stał się zmorą wielu branż.

Spindoktorzy Prawa i Sprawiedliwości zdecydowali się wykorzystać wojnę na Ukrainie, aby odwołać się do najprostszych instynktów społeczeństwa, w tym przede wszystkim strachu. Poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego ma teraz konsolidować się w duchu obrony granic, jednoczenia sił przeciw Rosji Władimira Putina i poszukiwaniu obcych agentur. Temu przede wszystkim służy powołana ostatnio komisja analizująca rosyjskie wpływy w Polsce, czy wchodząca właśnie w życie tzw. ustawa antyszpiegowska, która wprowadza kary nawet za tzw. dezinformację. Podsycaniu atmosfery strachu służy też nagłaśnianie przez media groźnych dla bezpieczeństwa państwa zachowań, jak choćby rozklejanie wlepek grupy Wagnera, czy wysyłanie nieautoryzowanego sygnału: radio-stop, zatrzymującego ruch pociągów.

W rozgrywce politycznej naczelnym celem partii władzy jest obecnie Konfederacja, której politycy PiS od miesięcy starają się przypiąć łatkę ruskiej agentury. Oprócz tego ugrupowania, w kręgach Prawa i Sprawiedliwości tworzy się również narrację zagrożenia ze strony Unii Europejskiej, której rząd Mateusza Morawieckiego wysługuje się co prawda w każdym calu, ale robi to wyjątkowo niechętnie i tak, by ludzie myśleli, że praktycznie wcale. Mówiąc o UE nie sposób nie wspomnieć również o relokacji imigrantów, którą Bruksela od lat próbuje narzucić Polsce oraz rosnącym wpływie Niemiec, którego emanacją ma być w naszym kraju ugrupowanie Donalda Tuska. PiS próbuje zatem zbudować wizerunek Polski, jako oblężonej twierdzy, którą broni jedynie silna ręka obecnej władzy.

Czy wyborcy znów dadzą się nabrać na tę swoistą polsko-polską wojnę i emocjonalne zabiegi sterników naszej rzeczywistości politycznej? A także jak uodpornić się na medialną histerię? O tym w kolejnym odcinku z cyklu Dokąd Zmierzamy? opowie w rozmowie z Kamilem Klimczakiem, cybernetyk społeczny i filozof, Magdalena Ziętek-Wielomska.
_____________________________________________________________________________________
PONIŻEJ ZNAJDZIECIE PAŃSTWO KILKA OPCJI WSPARCIA NASZEJ DZIAŁALNOŚCI

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/donate/?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl
Tradycyjne przelewy na konto banku w Polsce:
33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Dla przelewów z zagranicy kod SWIFT/BIC: NESBPLPW

Szczegółowe informacje o wsparciu naszej stacji znajdziecie Państwo tutaj: https://emisja.tv/wsparcie-wplaty/ Zapraszamy również do zapoznania się z działalnością naszej fundacji, o której również przeczytacie na naszej stronie internetowej: https://emisja.tv/inicjatywaprzeciwcenzurze/

W tytule przelewu prosimy wpisać: Darowizna na cele statutowe
Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!!

pokaż cały opis
3.0 / 5 Oceny: 2
Włącz dostęp do 15344 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Kampania strachu i nienawiści
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie