Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 15015 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: eMisjaTv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2023-12-11

Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
_____________________________________________________________________________________
W tym tygodniu Janusz Korwin-Mikke zamierza złożyć w sądzie dokumenty rejestrowej nowej partii politycznej, którą chce powołać wraz z sympatykami rozczarowanymi ostatnią kampanią Konfederacji. Potencjał jest, bowiem jak deklaruje Korwin-Mikke już teraz kilkaset osób miało się w ciemno zobowiązać do zapisania w szeregi nowej struktury i płacenia na jej rzecz składek. Tylu chętnych nie było jak do tej pory nigdy przy okazji tworzenia nowego bytu politycznego przez Janusza Korwin-Mikke.

Zapytany, czy nowa partia z miejsca podejmie rywalizację z Nową Nadzieją Sławomira Mentzena, Janusz Korwin-Mikke odpowiada, że to zależy od nastawienia dotychczasowych koalicjantów, ale wszystko jest możliwe. Co jednak ciekawe, polityk podkreśla, że zgadza się z wieloma punktami dotychczasowego programu autorstwa Słamira Mentzena, w tym przede wszystkim jego słynną piątką, ale problem w tym, że teraz Mentzen jest przeciwko tym postulatom.

Zdaniem Janusza Korwin-Mikke liderzy Konfederacji ulegli czarowi systemu, który w najlepszym wypadku będą próbowali nieco reformować, gdy tymczasem należy go radykalnie zmienić. Nie da się przejść z ruchu lewostronnego na prawostronny w ten sposób, że pierwszego dnia 10% samochodów typujemy, żeby jeździły prawą stroną i reszta jeździ lewą, a potem się okazuje, ze reforma nie działa. () Tu trzeba dokonać kontrrewolucji mówi JKM śmiejąc się, że ktoś ostatnio w serwisie X (daw. Twitter) powiedział, iż proponowane przez lidera ruchu wolnościowego w Polsce rozwiązania, są niczym z XIX wieku, na co Korwin-Mikke odpowiada, że przecież był to piękny wiek rozwoju ludzkości.

Za największą przyczynę patologii systemu Janusz Korwin-Mikke uważa demokrację, gdyż to ustrój, w którym nie tylko motłoch ma prawo głosu, ale głosują też więźniowie i ludzie chorzy psychicznie, a ich późniejsi reprezentanci za nic nie ponoszą odpowiedzialności. Tu polityk zauważa jednak, że wszystkie demokracje upadają w końcu w głupocie i korupcji, a teraz nadchodzą już ostatnie lata tego systemu. Wszystko to wezmą diabli w ten, czy inny sposób mówi Janusz Korwin-Mikke jednocześnie pytając: Dlaczego nie godzimy się na tfu-demokrację na pokładzie samolotu, a godzimy się na tfu-demokrację w państwie? Ponieważ katastrofa samolotu nastąpi po kwadransie, a katastrofa państwa po 200 latach.

Problem nie leży jednak w samych wyborach. Wszystko jest ze sobą powiązane i potrzeba radykalnej zmiany. Jak zmienimy tylko kawałek, to to wszystko wróci. Cały ten ustrój jest tak zrobiony, że jak spróbujemy cokolwiek zmienić, to natychmiast występuje potężna tendencja, żeby wrócić. Dlatego też Janusz Korwin-Mikke podkreśla, że celem jego ugrupowania nie jest ten, czy inny wynik wyborczy, choć oczywiście to duża satysfakcja, gdy partia cieszy się społecznym poparciem. Ważniejsza jest jednak popularyzacja idei i przekonanie jak największej ilości ludzi, że obecny system jest w całości chory, aby zapragnęli jego całkowitej zmiany.
_____________________________________________________________________________________
PONIŻEJ ZNAJDZIECIE PAŃSTWO KILKA OPCJI WSPARCIA NASZEJ DZIAŁALNOŚCI

PayPal: https://www.paypal.com/donate/?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl
Tradycyjne przelewy na konto banku w Polsce:
33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Dla przelewów z zagranicy kod SWIFT/BIC: NESBPLPW

Szczegółowe informacje o wsparciu naszej stacji znajdziecie Państwo tutaj: https://emisja.tv/wsparcie-wplaty/ Zapraszamy również do zapoznania się z działalnością naszej fundacji, o której również przeczytacie na naszej stronie internetowej: https://emisja.tv/inicjatywaprzeciwcenzurze/

W tytule przelewu prosimy wpisać: Darowizna na cele statutowe

Polecamy też Państwa uwadze publiczną zbiórkę na dodatkowy sprzęt audio-video do naszego studia, dzięki któremu będziemy w stanie realizować DEBATY - https://zrzutka.pl/a4ts5h

Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!!

pokaż cały opis
W katalogu: Polskim Okiem
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 15015 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Korwin-Mikke: To już ostatnie lata tej potwornej głupoty
Najlepsze komentarze
Artur_Dyskopata 2023-12-12 15:15:52 0
10:10 odpowiedź mi: .dlaczego Haiti jest bardzo biedne, a Polin ubogi. Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie