Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 15023 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: eMisjaTv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2023-08-04

Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
_____________________________________________________________________________________
Wielkimi krokami zbliża się ogłoszenie terminu wyborów, a tym samym oficjalne rozpoczęcie kampanii wyborczej, która tak naprawdę trwa już w najlepsze, co widać zarówno w mediach, jak i na ulicach polskich miast. Choć nadal pojawiają się wątpliwości, czy wybory w ogóle się odbędą - groźba prowokacji i wprowadzenia stanu wyjątkowego na granicy polsko-białoruskiej wcale się nie oddaliła - to jednak wszystkie partie szykują się do wyborczego maratonu.

Partia rządząca w okresie przedwyborczym, wbrew swojej dotychczasowej polityce, postawiłą na zaostrzenie kursu wobec Kijowa, prezentując twarde stanowisko w sprawie eksportu ukraińskich produktów rolnych do Polski. Jednocześnie dalej trwa eksponowanie dokonań ośmiu ostatnich lat, zwłaszcza programów socjalnych. PiS eksploatuje też temat zagrożenia Polski przez wagnerowców, Rosję, Białoruś i inne siły ciemności.

Opozycja oprócz - co zrozumiałe - krytyki rządu we wszystkich możliwych aspektach, zajęła się też mocno swoimi wewnętrznymi sprawami. Obsadza np. kandydatury do Senatu w ramach tzw. paktu senackiego. O ile jednak Platforma Obywatelska czy Lewica raczej zwierają szyki, to kłopoty ma Polska 2050 i Polskie Stronnictwo Ludowe, gdyż sojusz tych ugrupowań trzeszczy w szwach. Możliwe jest, że dojdzie do rozwodu Szymona Hołowni z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.

Jednocześnie karty jako pierwsza odkrywa Konfederacja, eksploatując w kampanii głównie tematy gospodarcze. Zaprezentowała też liderów list wyborczych, zaskakując swój elektorat niektórymi postaciami, takimi jak np. wracający do polityki Przemysław Wipler czy były wiceprezydent Łodzi, Ireneusz Jabłoński.

O tym, kto zyska, a kto straci na przegrupowaniach przed oficjalnym startem wyborczego wyścigu w kolejnym odcinku cyklu Dokąd Zmierzamy? opowie politolog profesor Adam Wielomski.
_____________________________________________________________________________________
PONIŻEJ ZNAJDZIECIE PAŃSTWO KILKA OPCJI WSPARCIA NASZEJ DZIAŁALNOŚCI

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/donate/?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl
Tradycyjne przelewy na konto banku w Polsce:
33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Dla przelewów z zagranicy kod SWIFT/BIC: NESBPLPW

Szczegółowe informacje o wsparciu naszej stacji znajdziecie Państwo tutaj: https://emisja.tv/wsparcie-wplaty/ Zapraszamy również do zapoznania się z działalnością naszej fundacji, o której również przeczytacie na naszej stronie internetowej: https://emisja.tv/inicjatywaprzeciwcenzurze/

W tytule przelewu prosimy wpisać: Darowizna na cele statutowe
Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!!

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 15023 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Czym nas zaskoczą najbliższe wybory?
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie