Ujawniamy drugie dno marszu Tuska!
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 13942 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: eMisjaTv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2023-06-05

Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
_____________________________________________________________________________________

To przełomowy moment kampanii wyborczej mówią politycy opozycji komentując marsz zorganizowany w Warszawie przez byłego premiera Donalda Tuska, z okazji 34 rocznicy pierwszych, częściowo wolnych wyborów w Polsce. Sama Platforma Obywatelska zorganizowała około 500 autokarów dla swych partyjnych działaczy. W demonstracji wzięły też udział pozostałe, duże opozycyjne formacje polityczne. Z wyjątkiem Konfederacji można tu mówić wręcz o zjednoczeniu wszystkich środowisk politycznych zasiadających w Sejmie RP, a nie wchodzących w skład obozu tzw. Zjednoczonej Prawicy. Głównym motywem konsolidującym opozycję stała się podpisana ostatnio przez prezydenta Dudę ustawa o komisji ds. badania rosyjskich wpływów w Polsce, potocznie nazywanej Lex Tusk. Mimo, że nazwa ta sugeruje prawo napisane pod, a raczej przeciw Donaldowi Tuskowi, tak naprawdę jej zapisy mogą dotknąć niemal wszystkich w Polsce, bowiem członkowie utworzonej wkrótce komisji będą władni do powołania przed jej oblicze absolutnie każdego, kto w sposób czynny lub bierny może popaść w sferę oddziaływania rosyjskich strategii wywiadowczych, propagandowych, informacyjnych i dezinformacyjnych lub może być świadkiem takiego procederu. Komisja powołana na mocy Lex Tusk będzie mogła również badać stan zdrowia przesłuchiwanych poprzez zlecenie specjalistycznych badań, np. psychiatrycznych. I choć prezydent Duda zapowiedział poprawki do projektu ustawy o komisji, które mają m.in. utorować drogę odwoławczą od orzeczenia nowo powstałego organu, to politycy opozycji nie mają wątpliwości, że komisja powstała na mocy ustawy Lex Tusk będzie przede wszystkim miała za zadanie eliminację niewygodnych z perspektywy rządu kandydatów ubiegających się o mandat poselski w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Tym bardziej, że ustawa gwarantuje członkom komisji całkowity brak odpowiedzialności za podjęte działania.

Zasadność protestu burzy jedynie wątpliwość wobec intencji samej opozycji, z której największa partia, czyli Platforma Obywatelska, nie tak dawno sprawowała w Polsce władze i to przez dwie kadencje, które upłynęły pod znakiem licznych afery i silnych obcych wpływów. To powoduje, że wielu Polaków czuje się dziś postawionych pod ścianą, gdyż główna batalia polityczna rozgrywa się między dwoma obozami, gdzie zamiana jednego na drugi oznacza dla dużej grupy wyborców spadek z deszczu pod rynnę. Z uwagi na zagraniczne sympatie przedstawicielu obu stronnictw można powiedzieć, iż jest to wręcz wybór między Polen, a Polin, czyli obszarem, który tylko pozornie będzie jeszcze kojarzyć się z Polską.
_____________________________________________________________________________________
PONIŻEJ ZNAJDZIECIE PAŃSTWO KILKA OPCJI WSPARCIA NASZEJ DZIAŁALNOŚCI

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/donate/?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl
Tradycyjne przelewy na konto banku w Polsce:
33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Dla przelewów z zagranicy kod SWIFT/BIC: NESBPLPW

Szczegółowe informacje o wsparciu naszej stacji znajdziecie Państwo tutaj: https://emisja.tv/wsparcie-wplaty/ Zapraszamy również do zapoznania się z działalnością naszej fundacji, o której również przeczytacie na naszej stronie internetowej: https://emisja.tv/inicjatywaprzeciwcenzurze/

W tytule przelewu prosimy wpisać: Darowizna na cele statutowe
Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!!

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 13942 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Ujawniamy drugie dno marszu Tuska!
Najlepsze komentarze
avatar
anonim30 (*.*.132.30) 2023-06-06 15:18:35 +3
Już niedługo najprawilniejsi politycy kaczystowskiego reżimu dobiorą się Polakom do 4 liter
i wtedy Redaktorzy Kamil i Piotr zostaną przewiezieni do Abu Ghraib
albo chociaż komisja ds. radzieckich wpływów uwięzi obu Polaków w podziemiach mauzoleum polin/KL Warschau.

A gdyby ktoś szukał sprawiedliwości (?!?)...
to kaczystan "wyjaśni", że w sądach jest szkodliwa banda od Tuska i się nie da;)

Powodzenia Polacy! Odpowiedz
avatar
anonim () 2023-06-08 03:35:07 +2
Wasza porażka. Przestańcie gdybać. Beznadzieja, Piotrze stać cię na więcej!!!!!!!!! Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie