Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 14978 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: Mateusz Jasiński
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2017-12-26

Dean Karnazes jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci światowego biegania. Swoją popularność zdobył dzięki rekordowo sprzedawanej książki Ultramaratończyk. Poza granicami wytrzymałości. Ultramaratończyk to autobiografia długodystansowca, w której sam siebie przedstawia jako byłego karierowicza, zarabiającego grube pliki dolarów dla korporacji medycznej. W dniu trzydziestych urodzin jakaś niewidzialna dźwigienka przestawia się w jego głowie i Dean postanawia skierować swoje życie na inne tory. Wraca do biegania po piętnastu latach od ostatniego treningu i robi stopniowe postępy.

Najpierw jest popełniającym naiwne błędy, nieśmiałym truchtaczem, potem nabiera szlifów i coraz śmielej zaczyna poczynać sobie w świecie biegowym, by w końcu zrealizować kilka przepięknych i zarazem przerażających projektów na morderczych dystansach. Zabiera się za najdłuższe biegi 160 km i więcej. Na pustyni, w górach, na biegunie.

Dean szczegółowo opisuje swoją walkę z bólem i zwątpieniem, wspomina kryzysy i halucynacje. Robi to barwnie i wiarygodnie (każdy, kto choć raz startował w ultramaratonie, pokiwa głową z uznaniem i stwierdzi: coś mi to przypomina). Momentami jest zabawny, chwilę później wzniosły, bywa że wzrusza na przykład gdy opisuje zakończenie Western States 100, biegu, w którym nie miał już siły trzymać się na nogach, więc się czołgał. Warto również zaznaczyć, że Dean dwukrotnie zwyciężył w jednym z najbardziej prestiżowych i wykańczających biegów świata: Badwater.

Miałem okazję trenować z Deanem i pokazać mu kawałek swojego obecnego świata treningowego. Poprowadziłem dla Deana krótki trening na nogi, aby pokazać mu trochę inną perspektywę wykorzystania nóg niż tylko tę jedną związaną z przemieszczaniem się.

Myślę, że na pewno zapamięta ten trening, zresztą tak samo jak ja.

Spotkać się z jedną z najbardziej znanych postaci biegania na świecie to ciekawa perspektywa. Szanuję Deana za pomysł na siebie i popularyzację biegania w ten właśnie sposób. Zapytacie: jakie są kolejne plany Deana?

Bardzo ambitne i szalone. Dean chce przebiec w rok maraton w każdym państwie świata. To niezwykle trudna logistycznie impreza i na pewno jedyna w swoim rodzaju.

Tak czy inaczej zapraszam do obejrzenia krótkiego materiału z treningu autorstwa Rafała Szymkiewicza z Flava Agency. Wyciągnijcie z tego przekazu dla siebie co chcecie.

Bardzo dziękuję Wydawnictwu Galaktyka za osobiste zaproszenie i połączenie mojej pasji z pasją Deana.

Aloha & Żyj Bardziej!

Mateusz Jasiński

Więcej: http://mateuszjasinski.pl/2017/12/26/8159/

pokaż cały opis
W katalogu: ŻYJ BARDZIEJ vlog
0 / 5 Oceny: 0
1059 godzin bajek dla dzieci.
Włącz CDA Premium w mniej niż 2 minuty!
Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Trenowałem z Deanem Karnazesem!
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie