Dwa mocarstwa, jedno fałszerstwo - Komentarz Konieczny!
Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz, a 14 dni otrzymasz gratis! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 10294 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: eMisjaTv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2019-12-30

Od wielu lat amerykańskim politykom zdarzają się wpadki, w których mówią np. o polskich obozach śmierci, czy dają dowód rzekomej niewiedzy o udziale Polski w zawziętym oporze przeciw hitlerowskim Niemcom. Niedawno mogliśmy się przekonać, że narracja ta ma swój cel, który dotyczy przerzucenia odpowiedzialności za II wojnę światową z Niemiec na nasz kraj, co uzasadnia naciski środowisk żydowskich domagających się od Polski spłaty tzw. mienia bez spadkowego wycenianego przez żydowskie agencje zlokalizowane w USA na około 300 mld dolarów. Roszczenie to poparte zostało na drodze rządowej w ustawie nr 447 w skrócie nazywanej JUST, której Stany Zjednoczone mają być realizatorem.

Ostatnio do antypolskiej nagonki oraz przenoszenia współodpowiedzialności za wybuch II wojny światowej i związaną z nią gehenną Żydów przyłączyła się też Rosja. Przewodniczący Dumy Państwowej, Wiaczesław Wołodin stwierdził, że Polska powinna przeprosić za współpracę z Hitlerem, po czym odniósł się do wystąpienia prezydenta federacji, Władimira Putina, który Zdaniem Wołodina otworzył oczy rodakom na polską zmowę z faszystowskimi Niemcami.

Reakcja Rosji jest efektem przyjęcia przez Parlament Europejski rezolucji O znaczeniu europejskiej pamięci historycznej dla przyszłości Europy, która mówi m.in., że: II wojna światowa została rozpętana przez Niemcy i Związek Sowiecki. W odpowiedzi prezydent Rosji oświadczył, że: Nie ustają próby wypaczania prawdy historycznej. Zaangażowali się w nią nie tylko spadkobiercy nazistów, ale dotarło to też teraz do szacownych struktur międzynarodowych i europejskich. () Rezolucja PE faktycznie postawiła w jednej płaszczyźnie agresorów nazistowskich i Związek Sowiecki i niemal obwinia się ZSRS na równi z Niemcami nazistowskimi o rozpętanie II wojny światowej. Na dowód tych słów Władimir Putin przypomniał o uczestnictwie Polski w rozbiorze Czechosłowacji. Nie dodał jednak, że na terenie zajętego przez Polskę Zaolzia mieszkało 218 tys. ludzi, z czego 200 tys. stanowili Polacy!

Czy zatem trafiliśmy z deszczu pod rynnę, albo w przysłowiowe jarzma kieratu, gdzie prawda historyczna ulega zatarciu, a los Polski został przypieczętowany? Jedno jest pewne. Polska stała się obiektem wielkiej gry, w której każdy z uczestników chce sięgnąć do naszych kieszeni.


---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Darowizny prosimy kierować na fundację Inicjatywa Przeciw Cenzurze.
Nr konta: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie

pokaż cały opis
W katalogu: Komentarz Konieczny
5.0 / 5 Oceny: 1
Włącz dostęp do 10294 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Dwa mocarstwa, jedno fałszerstwo - Komentarz Konieczny!
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie