Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 15377 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: eMisjaTv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2019-12-01

Bloody foreginers to popularne w Wielkiej Brytanii określenie odnoszące się do imigrantów zarobkowych, w tym także sporej mniejszości Polaków mieszkających na wyspach, które po 2010 r. nabrało nieco innego znaczenia za sprawą serii dokumentalnej o tym samym tytule, opowiadającej jak wielki wkład w budowę angielskiej potęgi mieli obcokrajowcy. Jednym z kluczowych odcinków cyklu jest opowieść o polskich pilotach broniących brytyjskiego nieba przed nalotami III Rzeszy niemieckiej.

Okazuje się, że bohaterskie czyny Polaków to nie tylko historia. Dziś wszystkie angielskie media piszą o islamskim zamachowcu, którego ludobójcze zapędy pohamowali przypadkowi ludzie, w tym Polak uzbrojony... w kieł narwala! W Internecie zaroiło się od grafik przedstawiających naszego rodaka w roli superbohatera z majestatycznym rapierem o podmorskiej proweniencji. Nie uszło to uwadze premiera Morawieckiego, który cytując brytyjską prasę napisał, że: Cholerni Polacy znowu ratują Londyn i dodał, że z takiej postawy cała Polska jest dumna!

Tymczasem we własnej ojczyźnie Polacy mają niewiele do powiedzenia, o czym dobitnie przekonał się Wojciech Sumliński próbując zorganizować promocję swej najnowszej książki Powrót do Jedwabnego. Okazało się, że wynajęcie sali na spotkanie z czytelnikami jest niemożliwe, ponieważ gmina żydowska wywołuje takie naciski na właścicieli obiektów, że ci pod presją zrywają zawarte wcześniej umowy. Sumliński zapowiedział, że to go jeszcze bardziej motywuje do walki z żydowskim kłamstwem o polskiej zbrodni w Jedwabnem.

Bezczelnego kłamstwa doświadczył również poseł Patryk Jaki, który został zmuszony do tłumaczenia się z rzekomej hipokryzji, której objawem miała być nieudolna próba wklejenia sympatycznego labradora, aby ocieplić nieco wizerunek polityka. Problem w tym, że prymitywną grafikę wykonano na łamach Asz Dziennika, satyrycznego portalu o głęboko fake newsowym podłożu. Nie zmienia to jednak faktu, że tego typu manipulacje rozchodzą się w Internecie błyskawicznie, a ich odbiorcy często nie zadają sobie trudu, aby zweryfikować ich autentyczność. Co gorsza, zjawisko fake news przybiera na sile, a techniki stają się coraz bardziej profesjonalne. Można np. stworzyć video, w którym dana osoba wypowiada się negatywnie na istotne dla niej tematy, przy czym wszystko w nagraniu generowane jest wirtualnie, a sam zainteresowany nie wie nawet, że taki film powstał. Jak zatem odróżnić prawdę od fałszu w Internecie? O tym i wielu innych zagadnieniach współczesnego świata już dziś w Komentarzu Koniecznym! Na program tradycyjnie zapraszają: Piotr Korczarowski i Kamil Klimczak.


---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Darowizny prosimy kierować na fundację Inicjatywa Przeciw Cenzurze.
Nr konta: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie

pokaż cały opis
W katalogu: Komentarz Konieczny
5.0 / 5 Oceny: 1
1059 godzin bajek dla dzieci.
Włącz CDA Premium w mniej niż 2 minuty!
Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Ci cholerni Polacy - Komentarz Konieczny!
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie