Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 15288 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: eMisjaTv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2021-03-07

() Mając zaledwie 11 lat rozpoczął w podziemiu walkę o wolność. Nim skończył 19 lat był wielokrotnie porywany, aresztowany i bity przez tajną policję. Przeciwstawił się prześladowcom przyczyniając się do upadku imperium zła. Czy znacie Państwo tego bohatera? Człowieka, który zbudował sobie pomnik jeszcze za życia? Supermana narodów? Pogromcę komunizmu? Prawdziwego niezłomnego naszych czasów? Oczywiście, że znacie! To premier Polski Mateusz Morawiecki, a przytoczony cytat jest zaledwie fragmentem z jego niesamowitej biografii. Tak przynajmniej twierdzą autorzy serii The Royal Tour w odcinku o Polsce, na którego produkcję w ramach projektu Reputacja nasza rodzima Fundacja Narodowa zabezpieczyła niemal 17 mln zł! Film powstał 2 lata temu, ale w ubiegłym tygodniu ktoś wpadł na pomysł przypomnienia fragmentu poświęconego Mateuszowi Morawieckiemu i w Internecie zawrzało. Ludzie masowo zaczęli wypominać władzy propagandowe chwyty rodem z Korei Północnej.

Takich incydentów jest jednak więcej. Szerokim echem odbił się również film promocyjny Polskiego Funduszu Rozwoju nakręcony w restauracji, której zarząd odciął się od treści clipu twierdząc, że w nagraniu nie wystąpił żaden pracownik ich firmy, a omawiane tematy nie dotyczą bezpośrednio otrzymanej przez nich pomocy z państwa. W odpowiedzi administrator profilu Funduszu na YouTube zamknął nagranie w linku niepublicznym i wyłączył możliwość komentowania treści.

Podobne chwyty stosują też pracownicy TVP, których sądy w Polsce wyjątkowo często zmuszają ostatnio do publikowania przeprosin i sprostowań. Na portalu TVP Info można więc znaleźć skrypty, które powodują przesunięcie strony, aby nakazany komunikat został przycięty i stał się przez to nieczytelny. Z kolei na antenie TVP doszło ostatnio w tej kwestii do kuriozum, które nie miało miejsca od lat. Na potrzeby ukrycia komunikatu przed odbiorcami przesunięto główne wydanie Wiadomości o 4 minuty, aby widzowie włączając program o stałej porze trafili na trwającą już audycję, przed którą sąd nakazał emisję tablicy ze sprostowaniem. W rezultacie komunikat ukazał się o godz. 19:26 i trwał zaledwie 3 sekundy! Przeczytanie 12 linijek tekstu w tym czasie było wręcz niemożliwe.

Mimo to TVP z dumą ogłosiła ostatnio, że otwiera nowy dział zajmujący się weryfikacją treści i tropiący fake newsy. Nazywa się też z angielskiego: Fact checking, choć Internauci podkreślają, że to chyba błąd, bo do TVP pasowałaby raczej zakładka Fact changing.

Mimo to prezesa TVP, Jacka Kurskiego, rozpiera duma, gdy patrzy na swe dzieło, czyli reżimową telewizję, którą ostatnio już po raz drugi sąd pozwolił nazywać goebbelsowską propagandą. Kurski jednak zauważa, że 600 milionów zł pobrane w abonamencie i niemal 2 mld zł przelane z budżetu państwa, to i tak skromne środki na produkcję telewizyjną, bo wedle jego obliczeń TVP powinna otrzymywać 3,5 mld zł! Wówczas może udałoby się zrealizować dokument np. o narodzinach Jarosława Kaczyńskiego, które zwiastowałaby jaskółka niosąca wiosnę w środku zimy, kwiaty wypełniłyby polany w Tatrach, a na niebie oprócz najjaśniejszej gwiazdy widocznej za dnia, pojawiłaby się też podwójna tęcza i to w zupełnie suchy, słoneczny dzień!

Więcej o polityce rządu RP żywo inspirowanej najlepszą propagandą Dalekiego Wschodu już dziś w Komentarzu Koniecznym, na który jak zwykle serdecznie zapraszamy na kanał eMisjiTv.

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Wesprzyj naszą pracę tradycyjnym przelewem bankowym na numer konta:
PL 74 1140 2004 0000 3702 4136 3109 [Kod BIC/SWIFT - BREXPLPWMBK]
PayPal: KomentarzKonieczny@gmail.com lub https://paypal.me/korczarowski?locale.xpl_PL
Patronite: https://patronite.pl/emisjatv

pokaż cały opis
W katalogu: Komentarz Konieczny
5.0 / 5 Oceny: 2
1059 godzin bajek dla dzieci.
Włącz CDA Premium w mniej niż 2 minuty!
Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Ciągle Mao - Komentarz Konieczny!
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie