Współczesne problemy obozu narodowego
Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 12818 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: eMisjaTv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2018-10-19

Po transformacji ustrojowej Polacy kilkukrotnie podejmowali próby odbudowy formacji narodowo-chrześcijańskich. Dwukrotnie udało się pod takim szyldem wejść do Sejmu, jednak w obu przypadkach (ZChN, LPR) efekt rozczarował wyborców. Elektorat obu ugrupowań zagospodarowała partia Jarosława Kaczyńskiego. Mimo kilku przekształceń i zwrotów politycznych PiS wygrał wybory składając ofertę skierowaną do szerokiego grona odbiorców, w tym wielu patriotów. W szeregach Prawa i Sprawiedliwości można znaleźć publicystów Radia Maryja, byłych działaczy ROP i ZChN, członków "Solidarności" jak również przedstawicieli Unii Wolności, czy Stronnictwa Demokratycznego.

W 2010 r. wydawało się, że nikt nie złamie monopolu tej prawicowo-populistycznej partii. Politycy PiS przegapili jednak moment, w którym pojawił się Marsz Niepodległości. A zaczęło się zupełnie niepozornie, od skromnych uroczystości Narodowego Święta Niepodległości organizowanych przez ONR. Co jednak sprawiło, że niewielka manifestacja przerodziła się w przemarsz dziesiątek tysięcy Polaków? Zagrało tu kilka czynników. Z całą pewnością istotnym impulsem narodowego przebudzenia była katastrofa rządowego samolotu w Smoleńsku. Doszło wówczas do swego rodzaju porozumienia środowisk patriotycznych, dzięki czemu Marsz szedł pod szyldem ONR i MW, a brali w nim udział sympatycy PiS'u, UPR'u, KNP, Niklotu i innych formacji kontestujących dotychczasowy układ PO-PSL. Był to swoisty protest wobec arogancji władzy i jej kosmopolitycznych działań. Zanim jednak do tego doszło na "wojnę z patriotami" poszła lewica, której sztandarowy publikator "Gazeta Wyborcza" nawoływał do rozprawienia się z faszyzmem. Polacy nie tylko nie dali sobie wmówić, że patriotyzm oznacza faszyzm, ale wręcz zamanifestowali swój opór wobec tego porównania, przychodząc gremialnie na pierwszy wielki Marsz Niepodległości w roku 2011. Nie bez znaczenia była tu też sama data: 11.11.11, która podziałała na ludzką wyobraźnię.

Mimo udziału tysięcy patriotów w narodowej manifestacji władza zdecydowała się użyć policji. Marsz został rozwiązany, a wielu uczestników poturbowanych przez pełniących służbę funkcjonariuszy w cywilu. Dodatkowo tego dnia na ulicach Warszawy grasowały lewackie bojówki z Niemiec. Młodociani bandyci - bo tak należy nazwać członków niemieckiej "Antify", którzy napadli nawet na uczestników rekonstrukcji historycznej - czuli się w Polsce zupełnie bezkarnie. Kiedy służby podjęły wobec nich działania, schronili się w siedzibie "Krytyki Politycznej", skąd po pewnym czasie oddelegowano ich do domów. W tym czasie prokuratura szykowała kolejne nakazy aresztowania dla uczestników Marszu Niepodległości, a wielu spośród zatrzymanych na miejscu usłyszało pierwsze wyroki.

W takich okolicznościach zrodził się Ruch Narodowy, który miał być kolejną szansą na wprowadzenie narodowo-katolickich reprezentantów do Sejmu.

Czy RN spełnił pokładane w nim nadzieje? Gdzie popełniono kardynalne błędy? Czy w tym roku odbędzie się ostatni Marsz Niepodległości? Jaka przyszłość czeka narodowe formacje? O tym w wykładzie b. posła, członka Rady Programowej RN - Artura Zawiszy pt.: "Współczesne problemy obozu narodowego".

pokaż cały opis
W katalogu: Debaty i konferencje
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 12818 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Współczesne problemy obozu narodowego
Najlepsze komentarze
avatar
anonim226 (*.*.117.226) wysłano z m.cda.pl 2018-11-05 02:33:14 0
Idzie Nacjonalizm, Nareszcie!!! Nadchodzi nadchodzi Marsz Niepodległości!!! Antifa i lewactwo dostają Białej Gorączki teraz, a 11tego wpier... TU JEST POLSKA NIE IZRAEL!!! Odpowiedz
avatar
anonim76 (*.*.121.76) 2018-10-23 04:11:23 0
UKRAINA WSCHODNIA I ZACHODNIA
Czas zacząć knuć przeciwko Polsce, żeby zaorać ją i w to miejsce postawić Ukrainę zachodnią.
Trzy najważniejsze kolory oryginalnej Ukrainy (czyli wschodniej):
1) niebieski, 2) żółty, 3) czerwony
Trzy najważniejsze kolory obecnej Polski (do likwidacji):
1) czarny, 2) biały, 3) czerwony
Trzy najważniejsze kolory przyszłej Ukrainy zachodniej:
1) niebieski, 2) czerwony, 3) żółty
Naszymi największymi wrogami będą skrajności, czyli kolory biały i czarny.
Kolor czarny jest przede wszystkim kolorem kato-faszyzmu, z którym Ukraina nie ma nic wspólnego, oraz islamu.
Kolor biały kojarzy się z rasizmem. Tacy mogą być Polacy, Czesi, Słowacy, Niemcy, Austriacy czy Węgrzy.
Kolor czarny kojarzy się z kato-faszyzmem użwanym przez Polaków, Słowaków, Austriaków, Węgrów czy Niemców.
Nowa flaga Polski, czyli Ukrainy zachodniej będzie miała na górze kolor niebieski, a na dole czerwony.
Kształt nowej flagi Polski, czyli Ukrainy zachodniej będzie pod każdym względem taki sam jak w oryginalnej Ukrainie.
Nowa flaga Polski, czyli Ukrainy zachodniej będzie w dużym stopniu odwrotnością flagi Ukrainian Soviet Socialist Republic.
Oprócz tego należy zwrócić uwagę na Azerbejdżan, czyli sojusznika Ukrainy, co ma na samej górze niebieski, a nieco niżej czerwony pasek we fladze.
Zarówno Ukraińcy jak i Polacy są w większości Słowianami wschodnimi, jednak również z dużą częścią Słowian zachodnich.
Naszą religią najprawdopodobniej będzie prawosławie, gdyż katolicyzm jest faszystowski, zdradziecki i kolaboruje z islamem.
Zasadniczo Rosja będzie biała, Ukraina będzie niebieska, a Polska, czyli nowa Ukraina zachodnia będzie czerwona w całym słowiańskim układzie.
Kolor niebieski jest używany głównie przez państwa prawosławne. Kolor żółty jest kolorem wolności i demokracji. Czerwony to element socjalny.
Naszym ulubionym klubem piłkarskim będzie Bayern Monachium. To dlatego, że ten klub ma na herbie kolory niebieski i czerwony.
Oryginalna Ukraina ze wschodu znajduje się bliżej żółtych Azjatów ze wschodu, natomiast Polska znajduje się bliżej czerwonych Indian z Ameryki.
Jednak żółci Azjaci są w większości ateistami, natomiast czerwoni Indianie są w większości katolikami, dlatego Polska musi być prawosławna jak Słowianie.
Zamiast zmieniać Ukrainę musimy zacząć zmieniać Polskę poprzez upodabnianie jej do Ukrainy. Mamy takie same geny, ale oni są lepsi kulturowo. Odpowiedz
avatar
anonim64 (*.*.122.64) wysłano z m.cda.pl 2020-01-21 08:46:25 0
@anonim76: Nie tylko białasy są rasistami. Czy ekumenizm jest twoim zdaniem kolaboracją? Czemu Polska ma się zmienić w Ukrainę? Nie lepiej odrodzić Lechistan? Sam sobie przeczysz. Czemu w miejsce Polski ma powstać Nowa Ukraina kibicująca Niemcom? Nie wszyscy Słowianie są prawosławni. Choćby właśnie Polacy są tutaj przykładem. Równie dobrze możnaby wrócić do wierzeń pogańskich. Tak, kultura czczenia banderowców jest godna podziwu. Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś. Ze zrozumieniem. Albowiem czasem najtrudniej zrozumieć samego siebie. Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie