120 lat ruchu sokolego w Austrii
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 13940 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: eMisjaTv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2017-03-12

Towarzystwo Gimnastyczne Sokół to jedna z najstarszych, wciąż działających organizacji w Polsce. Pierwsze jej koła powstały jeszcze w czasach zaborów, kiedy pionierska koncepcja wychowania fizycznego znakomicie pasowała do idei łączenia Polaków ze wszystkich ziem. Gwałtowny rozwój organizacji nastąpił w czasach II Rzeczypospolitej, gdzie kolejne pokolenia sokołów i sokolnic pracowały nad rozwojem ducha i ciała dla odrodzonej ojczyzny. Po wojnie ruch sokoli w Polsce został zdelegalizowany przez komunistów (reaktywowany po 1989 r.) Przetrwały jednak jego oddziały za granicą. W tym m.in. w Austrii, gdzie obchodzono niedawno 120 rocznicę istnienia organizacji.

pokaż cały opis
W katalogu: Debaty i konferencje
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 13940 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: 120 lat ruchu sokolego w Austrii
Najlepsze komentarze
avatar
anonim227 (*.*.127.227) 2023-07-06 14:04:38 0
Kawał czasu - ileż to zmieniło się w głowach ludzików... dziś "potrzebujmy" sztucznej inteligencji, bo większości brakuje normalnego rozumu... dziś kupujemy urządzenia i usługi "smart" - po co mają zrobić mniej rozumni bez takiej "pomocy".
inteligentne koszulki, proszki do prania i inne badziewia, a ludziska ledwie potrafią pensję/"trzynastkę" przepalić w biedrze... Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie