#Polexit i co dalej?
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 10237 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: eMisjaTv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2019-01-01

Na pytanie „co dalej z Unią Europejską?” środowiska narodowe coraz częściej odpowiadają „Polexit! A Unia niech się rozleci!”. Mimo, że większość narodu wciąż popiera członkostwo w UE, trudno lekceważyć głos eurosceptyków. Scenariusz wyjścia z Unii może wydawać się jeszcze odległy, ale z całą pewnością nabiera realnych podstaw. A jaka jest alternatywa? Czy jesteśmy gotowi na samodzielność w Europie? Jakie powinny być pierwsze kroki władzy, która zdecyduje się na polexit? USA? Rosja? Współpraca w ramach koncepcji Europy ojczyzn? Budowa tzw. „międzymorza”?

Może… Może jest jeszcze szansa na reformę Unii Europejskiej? Może wystarczy zagrozić wyjściem z UE, aby przeforsować traktat suwerennościowy, który przywróci istotne elementy władzy stolicom europejskich państw? W końcu nie jesteśmy sami na tej płaszczyźnie! Są przecież Czechy, Słowacja, Węgry, Chorwacja, a ostatnio także Włochy i bardzo silna opozycja we Francji.

Skoro już mowa o Francji, to warto zauważyć, że ostatnie zamieszki brutalnie tłumione przez policję nie poddają w wątpliwość jakości tamtejszej demokracji. Przynajmniej nie w ocenie brukselskich komisarzy. Co innego Polska. U nas „reżim” i „faszyzm”. Możliwe zatem, że nie chodzi o żadne incydenty, lecz usystematyzowaną praktykę testowania naszej suwerenności? Może omawiane zagadnienia nie mają znaczenia. Liczy się za to swoiste przeciągnie liny, kto komu bardziej. Czego bardziej? Nie wiadomo, ale rząd w Polsce utrzymuje, że wygrywa to starcie, natomiast przedstawiciele instytucji unijnych z satysfakcją odnotowują wypełnianie kolejnych „zaleceń” przez polskie organa. Może to być tzw. (z ang.) win-win situation, gdzie rząd sztucznie wywołuje afery, aby odciągnąć uwagę wyborców od spraw zasadniczych, natomiast po cichu pozwala na wypływ suwerenności do Brukseli. Mówiąc zatem po polski – i wilk syty i owca cała. A naród Polski? W tym porównaniu pełni rolę pastwiska, bo tyleż właśnie znaczy dla rządu warszawskiego i eurokratów z Brukseli.

Tymczasem obserwujemy proces Brexitu wierząc, że i na nas kiedyś przyjdzie pora. Tylko w przypadku naszej ojczyzny nie wystarczy wyjść z UE. Unia też będzie musiała wyjść z Polski. Ogłosić pełną kapitulację. W przeciwnym razie grozi nam los państwa izolowanego, targanego wewnętrznie sztucznie aranżowaną pro-europejską opozycją. Ponadto, aby funkcjonować w Europie trzeba jeszcze zbudować silną świadomość narodową. Zapewnić warunki, aby ludzie dobrowolnie pragnęli pracować na dobrobyt własnej ojczyzny. To z kolei może być zadaniem trudniejszym niż sam polexit.

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Zrzutka na studio: https://zrzutka.pl/nowe-studio-dla-em...
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: redakcja@emisja.tv

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do polskiego banku?
Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie/

Facebook: https://www.facebook.com/eMisjaTv/
Twitter: https://twitter.com/eMisjaTv

Kontakt z redakcją: http://emisja.tv/programy/kontakt/

pokaż cały opis
W katalogu: Wykłady i prelekcje
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 10237 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: #Polexit i co dalej?
Najlepsze komentarze
avatar
anonim74 (*.*.134.74) 2019-01-16 05:33:51 +2
Polska tylko dla Słowian i Murzynów (tych chrześcijańskich, w celach propagandystycznych). Reszta won.
Odpowiedz
avatar
anonim74 (*.*.134.74) 2019-01-16 02:32:23 +2
DEMOKRACJA = NAZIZM
To nie jest tak, że kiedy ktoś nie nazywa się demokratą, to jest nazistą. Taki ktoś nie nazywa się demokratą, bo ma HONOR. To jest właśnie różnica pomiędzy normalnymi ludźmi, a tzw. "demokratami". To jest nazizm, tylko o innej nazwie. Odpowiedz
avatar
anonim60 (*.*.2.60) 2021-07-02 17:45:01 +1
2g08' - dobre! konkret o "polityce" Partii interesów Syjonistycznych i sojuzie z Waszyngtonem. Odpowiedz
avatar
anonim60 (*.*.2.60) 2021-07-02 17:14:10 +1
PiS PO - jedno ZŁO ! Odpowiedz
avatar
anonim77 (*.*.241.77) 2019-01-30 20:34:54 0
Może zacznijmy od tego, że w tzw. polityce nie istnieje nieskończona ilość możliwości. Przykładowo taki anarcho-kapitalizm jest kompletnym nonsensem i urojeniem niemożliwym nawet w teorii. Każdy rozumny człowiek przyzna, że w tzw. polityce istnieją tylko i wyłącznie trzy możliwości:
1) kapitalizm państwowy - PO, SLD, PSL, .Nowotworowa czy pewnie również Biedroń
2) socjalizm państwowy - PiS, może partia Razem
3) socjalizm anarchistyczny - Kukiz’15
Czym jest więc Ruch Narodowy? Można uznać, że to musi być coś pomiędzy PO i PiSem, ale jednak dużo bliżej PO, gdyż to ma być coś zbliżonego do faszyzmu przede wszystkim, ale również coś podobnego do kapitalizmu państwowego jak PO. Jednak przede wszystkim Ruch Narodowy działa na korzyść PO, gdyż ma konserwować wśród ludzi różne uprzedzenia, POwodować mniejsze poparcie dla PiSu i Kukiza, a także być używane propagandystycznie przez PO, żeby można było okłamywać wszystkich ludzi zarówno w Polsce jak i za granicą, że w Polsce istnieje jakiś wielki faszyzm, który jest w dodatku popierany przez większość Polaków, czyli też faszystów w tej sytuacji, ale bardziej nikczemnych i zakłamanych. Ruch Narodowy jest więc najlepszą agenturą PO w Polsce. Dopóki Ruch Narodowy istnieje, to PO ma bezpieczną POzycję.
Odpowiedz
avatar
anonim60 (*.*.2.60) 2021-07-02 16:48:27 0
@anonim77: Partia interesów Syjonistycznych (PiS) ma duży budżet (z naszych podatków) na trolowanie.
Kto jest twoim prowadzącym? Odpowiedz
avatar
anonim67 (*.*.146.67) 2019-01-14 22:25:59 0
Jerzy Owsiak jest mimo wszystko jedną z najjaśniejszych twarzy całego kaczego PO-PiSu. POszukajcie w internecie dane na temat pochodzenia kaczek rządzących PO-PiSem, które solidarnie wyraziły zgodę na wybuch wojny POlsko-PiSowskiej i według własnego uznania nazwali to wojną "polsko-polską". Kacze łotry. Odpowiedz
Filip_1981 2019-01-14 22:19:27 0
IDIOCI ktorzy nigdy nie mieli kwalifiakcji,doswaidczenia,wyksztalcenia aby pracowac zagranica... - tyle maja pojecia co ja o balecie Odpowiedz
avatar
anonim60 (*.*.2.60) 2021-07-02 16:50:42 0
@Filip_1981: ale o kim napisałeś? kaczyści, postępacy, demolewy? kogo opisałeś? Odpowiedz
avatar
anonim213 (*.*.139.213) 2019-01-12 03:03:36 0
Cały problem POlega na tym, że istnieje wielu POlityków w bardzo wielu partiach, którzy nie rozumieją, że żeby dać coś jednemu, to trzeba zabrać drugiemu. Takie założenie nie zawsze przynosi szkody, jeśli jest umiarkowane, jednak kiedy ktoś idzie do POlityki i pnie się PO szczeblach swojej kariery, to wtedy ktoś taki coraz częściej zaPOmina o umiarze i zaczyna rządzić się za bardzo. Tego typu myślenie POwstało kilkaset lat temu w Wielkiej Brytanii. John Locke - walczmy o wolność, bo nam należy się więcej, a innym nie należy się nic. Później urodziny szybko rosnącego i tyjącego w zastraszającym tempie (ale niestety nie tylko od tłuszczu, ale również od mięśni) syna zwanego U$A. Później POdpalenie Europy dwiema wojnami światowymi, a na koniec wojna z rozbudowywanym przez samych siebie terroryzmem od początku XXI w. skutkująca obecną islamizacją Europy. Kiedy chcesz mieć więcej, to musisz komuś innemu zabrać. To jest myślenie, które odkrył przed brytolami ten ich tzw. John Locke - ojciec tzw. "liberalizmu". Najbardziej wkurwia mnie to, że Winnicki z Bosakiem myślą bardzo podobnie. Brytole po wszystkich latach wojen niczego się nie nauczyli, dlatego wymyślili Brexit, ze względu na swoją wrodzoną zachłanność. Winnicki z Bosakiem nie dość że to chwalą, to chcą zaszczepić takie coś również w Polakach. Wypowiedzmy światu wojnę, bo mamy za mało i musimy mieć więcej. W dzisiejszych czasach tylko najgorsi idioci wychylają się w taki sposób. Jeśli UK wyjdzie z euro-kołchozu, to dozna nieodwracalnych strat. Będą musieli wypowiedzieć wojnę komuś, żeby móc cokolwiek odzyskać. Jeśli Polska wyląduje POza euro-kołchozem razem z UK, to UK nie będzie miało wyjścia i wyPOwie wojnę Polsce. Odpowiedz
avatar
anonim60 (*.*.2.60) 2021-07-02 16:53:39 0
@anonim213: Partia interesów Syjonistycznych (PiS) jak cały POPiS/PiSPO
ma duży budżet (z naszych podatków) na trolowanie, to żenujące, że to ma tu miejsce.
Kto jest twoim prowadzącym? Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie