(Wy)walczcie, odbudujcie, oddajcie - Komentarz Konieczny!
Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz, a 14 dni otrzymasz gratis! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 9975 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: eMisjaTv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2020-08-02

Po raz kolejny rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego upłynęła pod znakiem wielu kontrowersji wywołanych przez skrajną lewicę, która najpierw dokonała profanacji pomników w stolicy, wieszając na nich tęczowe sztandary i znaki anarchii, a następnie usiłowała zablokować marsz dedykowany pamięci uczestników powstania. Ponadto, jak co roku, ukazały się też prowokacyjne banery zawierające chronione prawem symbole, w tym m.in. godło Polski oraz kotwicę państwa podziemnego złożoną z liter: PW. Tym razem odbyło się to na fali społecznej debaty dot. wypowiedzenia tzw. konwencji stambulskiej, zawierającej kontrowersyjne frazy o kulturowej płci. Akcja lewicy nie zdobyła jednak szerokiego poparcia. Wielu celebrytów potępiających dotychczas wszelkie przejawy myśli narodowej stwierdziło teraz, że nie można walczyć o swoją godność nastając na godność i uczucia innych, a tak było w przypadku katolików, którym przed poranną mszą ukazała się figura Chrystusa dźwigającego krzyż przystrojony barwami mniejszości seksualnych. To przysłowiowy jeden most za daleko, dzięki czemu dyskusja nad zjawiskiem przesunęła się nieco w prawą stronę, przybierając wydźwięk korzystny dla środowisk narodowych. W tle tych skandali wspomniano również o raporcie Departamentu Stanu USA, który na podstawie amerykańskiej ustawy JUST 447 przygotował długo wyczekiwany raport poświęcony zadośćuczynieniu ofiarom holocaustu. Tu jednak, oprócz dotychczasowych obaw przed naciskami o zwrot tzw. mienia bezspadkowego pojawiło się też kilka pozytywnych stwierdzeń, dzięki którym świat usłyszał o napaści na Polskę zarówno hitlerowskich Niemiec jak i sowieckiej Rosji, ofiarnej walce Polaków podczas II wojny światowej i ratowaniu Żydów z narażeniem życia naszych rodaków. Nie zmienia to jednak faktu, że autorzy raportu na koniec wypomnieli naszej Ojczyźnie, iż mimo podejmowanych starań, wiele należy jeszcze dla Żydów uczynić, w tym przede wszystkim wprowadzić prawo dające możliwość upomnienia się o własność bezdziedziczną. Komu? W jaki sposób? I na jakiej podstawie? Tego raport nie wyjaśnia. Nie ma też wskazanych mechanizmów, na podstawie których Amerykanie będą próbowali takie rozwiązania na Polsce wymóc, choć w raporcie jasno wskazano, iż musimy to zrobić. A co dokładnie? Tego dowiecie się Państwo w najnowszym odcinku z cyklu: Komentarz Konieczny. Na program zapraszają jego autorzy: Piotr Korczarowski i Kamil Klimczak.

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Darowizny prosimy kierować na fundację Inicjatywa Przeciw Cenzurze.
Nr konta: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie

Polecamy również zapoznać się z misją naszej fundacji, czyli Inicjatywy #PrzeciwCenzurze
http://emisja.tv/programy/inicjatywa-przeciw-cenzurze/

pokaż cały opis
W katalogu: Komentarz Konieczny
5.0 / 5 Oceny: 1
Włącz dostęp do 9975 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: (Wy)walczcie, odbudujcie, oddajcie - Komentarz Konieczny!
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie