Wojna gen. Jaruzelskiego - opowiada: Grzegorz Braun
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 10019 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: eMisjaTv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2012-12-11

Grzegorz Braun podczas prezentacji filmu "Towarzysz generał idzie na wojnę" opowiada o dramatycznych wydarzeniach stanu wojennego oraz roli gen. Jaruzelskiego w procesie hamowania demokratycznych przemian.

Należy pamiętać, że wprowadzenie stanu wojennego dało komunistom kilka cennych lat na zabezpieczenie swych interesów i przygotowanie się do przemian ustrojowych. Po roku 1981 służby specjalne PRL podjęły szereg inicjatyw zmierzających do przeniesienia swych wpływów i kapitału za granicę.

Po upływie trzech dekad nieśmiało zaczynają wypływać kolejne fakty dotyczące zakamuflowanych agentów SB oraz ich współpracowników ukrywających się pod fikcyjną tożsamością. Ludziom tym powierzono niezwykle odpowiedzialne zadanie - uwłaszczenie gigantycznego kapitału państwa. Pod fasadą legalnej działalności po dziś dzień dysponują oni kapitałem operacyjnym, który pozwala promować i niszczyć ludzi w Polsce.

W roku 1980 komuniści nie byli przygotowani na oddanie władzy. Przejęcie steru przez działaczy Solidarności mogło oznaczać zniszczenie służb specjalnych i gruntowną lustrację. Taki scenariusz nie wchodził w grę, dlatego bez względu na koszt i opinię międzynarodową podjęto działania, które miały jeden cel - zniszczyć prawdziwych działaczy Solidarności oraz dać służbom niezbędny czas na przygotowanie operacji "okrągły stół".

pokaż cały opis
W katalogu: Wykłady
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 10019 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Wojna gen. Jaruzelskiego - opowiada: Grzegorz Braun
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie