Ubek - prezentacja książki Bogdana Rymanowskiego
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 9940 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: eMisjaTv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2012-11-06

Bogdan Rymanowski prowadząc publiczną dyskusję z Radosławem Petermanem opowiada historię Janusza Molki - funkcjonariusza bezpieki, który w okresie PRL z wielkim zaangażowaniem i profesjonalizmem donosił na swych kolegów z opozycji, kłamał, manipulował i oszukiwał.

Molka jest jednak pierwszym agentem SB, który łamiąc zmowę milczenia opowiedział w wywiadzie-rzece jak służby specjalne PRL kontrolowały opozycję. Pozostawiony przez swych dawnych współtowarzyszy i napiętnowany przez społeczeństwo Molka bije się w pierś i prosi o wybaczenie wszystkich, których skrzywdził.

Przypadek ten jest precedensem, ponieważ jak do tej pory nie zdarzyło się, aby zdekonspirowany agent nie tylko przyznał się do stawianych mu zarzutów, lecz także poszukuiwał osobistego odkupienia.

Historia Janusza Molki nie kończy się jednak wraz z upadkiem PRLu, gdyż "Ubek" to także opowieść o kulisach pokojowego przekazania władzy przez komunistów w 1989 roku, wpływie tajnych służb na wynik czerwcowych wyborów oraz roli, jaką wciąż w naszym kraju odgrywają dawni tajni współpracownicy.

pokaż cały opis
W katalogu: Wykłady
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 9940 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Ubek - prezentacja książki Bogdana Rymanowskiego
Najlepsze komentarze
avatar
anonim29 (*.*.120.29) 2018-03-22 20:02:42 0
I po to uciekał Rymanowski przed Służbą Bezpieczeństwa żeby zostać funkcjonariuszem TVN24 (nazywanym przez niektórych WSI24) i pisać książki o "pokojowym" przekazaniu władzy przez komunistów w 1989 roku.
Skąd pracownik TVN24 znalazł się na tym kanale obok Michalkiewicza, Brauna czy Sumlińskiego ? Odpowiedz
eMisjaTv
2018-03-23 20:31:40 0
@anonim29: To bardzo stary materiał. Z czasów, kiedy filmowaliśmy gości zaproszonych przez Uniwersytet Łódzki. Dziś by to nie przeszło. Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie