Widziałyśmy Powstanie na własne oczy
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 12818 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: eMisjaTv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2018-08-01

Trzy niezwykłe kobiety przywołują pamięcią czasy Powstania Warszawskiego, w którym brały czynny udział.

Jak zapamiętały pierwsze walki? Co czuły na widok polskich flag w okupowanym mieście? Czy czuły strach? Czy obrzydzał je widok rozerwanych ciał? A może zdarzały się też piękne chwile; chwile wytchnienia, wzruszenia, wolności? Dlaczego powstanie trwało tak długo? Dlaczego 63 dni 1944 roku zdawały się ciągnąć w nieskończoność? I wreszcie najważniejsze pytanie - jaki był sens powstania? Czy ludzie wiedzieli, że biorą udział w zbiorowym samobójstwie? A może woleli umrzeć na własnych warunkach? O co tak naprawdę walczyli i czy wierzyli w zwycięstwo? Dlaczego powstanie MUSIAŁO wybuchnąć.

Na te pytania znajdziecie Państwo odpowiedź w opowieści trzech niezwykłych pań z Armii Krajowej: por. Krystyny Bielskiej "Stynki", por. Gryzeldy Studzińskiej "Zeli" oraz prof. Marii Turowskiej "Myszki". Spotkanie prowadzi harcmistrz Krzysztof Jakubiec. Organizatorem jest Księgarnia Wojskowa im. gen. dyw. Stefana Roweckiego "Grota" w Łodzi, przy ul. Tuwima 34. Rejestracji dokonano 5 września 2017 roku.

Z wykładu dowiecie się Państwo także czym były szarpie. Usłyszycie historię zdobycznego czołgu, który okazał się śmiertelną pułapką. Będzie też o bezlitosnych Kałmukach, alianckich zrzutach broni, latających krowach (szafach), kolportażu podziemnej prasy i muzyce Chopina granej dla rannych.

pokaż cały opis
W katalogu: Debaty i konferencje
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 12818 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Widziałyśmy Powstanie na własne oczy
Najlepsze komentarze
avatar
anonim125 (*.*.180.125) wysłano z m.cda.pl 2019-07-09 20:56:08 0
Trzeba było oddać Powstanców i Powstanie pod opiekę naszej Królowej Maryi wtedy powstanie zakończyło by się zwycięstwem naszym Polaków powstanców . Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie