Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 15344 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: eMisjaTv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2023-10-10

W dyskusji o gnębieniu swobód obywatelskich i prawie do wyrażania własnych poglądów lewica często przytacza przykłady watykańskiego indeksu ksiąg zakazanych oraz palenia nieprawomyślnych książek w czasach III Rzeszy. Marksiści z pełną hipokryzją pogłębiają jednak proces rewizji języka oraz zaostrzania kar za niepoprawne politycznie stwierdzenia, a ostatnio przeszli do lustracji dzieł światowej literatury i filmu. Po apelu do Ministerstwa Edukacji Narodowej, aby wyrzucić powieść Henryka Sienkiewicza W pustyni i w puszczy z kanonu lektur szkolnych, przyszedł czas na międzynarodową akcję usuwania Przeminęło z wiatrem w reżyserii Victora Fleminga. Przedstawiony w filmie obraz amerykańskiego Południa jest bowiem niezgodny z wizją lewicowych aktywistów, którzy od tygodni protestują na ulicach miast w USA. Jako pierwsza, film usunęła platforma HBO, lecz w jej ślad poszły inne portale, z których część zamierza opatrzyć znaną produkcję stosownym komentarzem, a inni po prostu usunęli obraz na dobre.

Na tym jednak żądania się nie kończą. W Seattle protestujący poszli dalej ogłaszając na terenie miasta Capitol Hill Autonomus Zone, czyli strefę wyjętą spod jurysdykcji prawnej, w której porządku strzegą bojówki Antify. Okazuje się jednak, że niektórzy radni miejscy są zachwyceni takim rozwiązaniem i deklarują lobbing na rzecz uznania wolności strefy, likwidacji policji i ograniczenia dotacji na rzecz sądów i prokuratur. Pod tym względem znaczenie słów wolna amerykanka nabiera nowego koloru. Trudno jednak powiedzieć jakiego, bowiem postulaty anarchistów dotyczą także palety barw, w której czarny i biały ma zostać zastąpiony słowami zabroniony i dozwolony, aby nie utożsamiać negatywnych skojarzeń z kolorem skóry. Dlaczego jednak czarny ma być zastąpiony słowem zablokowany lub zabroniony nikt jeszcze nie potrafi wyjaśnić. Wkrótce jednak może się okazać, że samo sformułowanie niesie negatywną konotację wobec słowa, które zastąpiło, dlatego niewykluczone są kolejne zmiany. Na razie wyzwaniom socjalizmu dzielnie stawia czoła Google, które usilnie stara się zastąpić kolor czarny w komunikacji między pracownikami firmy oraz samym kodzie źródłowym obsługiwanych przez korporację stron!

W Polsce nie zaszliśmy jeszcze tak daleko, ale wydarzenia z USA również mają tu swe konsekwencje. Rozgłosu nabiera np. akcja Stop Calling Me Murzyn, której celem jest obrzydzenie i wyeliminowanie tego słowa z języka polskiego. Jakie określenie miałoby je zastąpić? Tego jeszcze nie ustalono, ale pod uwagę brane są różne warianty z afropolaninem włącznie.

Więcej o afropolanach, białych murzynach i dekalogu niewolnika już dziś w Komentarzu Koniecznym! Na program tradycyjnie zaprasza Piotr Korczarowski i Kamil Klimczak.---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Darowizny prosimy kierować na fundację Inicjatywa Przeciw Cenzurze.
Nr konta: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie

Polecamy również zapoznać się z misją naszej fundacji, czyli Inicjatywy #PrzeciwCenzurze
http://emisja.tv/programy/inicjatywa-przeciw-cenzurze/

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 15344 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Dekalog niewolnika - Komentarz Konieczny!
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie