Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 14994 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: eMisjaTv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2022-11-19

Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wydarzenia z Przewodowa, niewielkiej miejscowości w powiecie Hrubieszowskim, oddalonej ledwie kilka kilometrów od granicy z Ukrainą, dobitnie wskazały, że Polacy nie tylko ponoszą gospodarczą i ekonomiczną cenę toczącej się za miedzą wojny, ale nawet w kraju, na własnej ziemi, mogą przez tę wojnę stracić życie.

Mimo ostentacyjnego zaangażowania władz RP po stronie reżimu w Kijowie, Polska nie jest jednak stroną konfliktu i nie bierze czynnego udziału w wojnie. Śmierć dwójki Polaków w Przewodowie nie czyni ich zatem ofiarami działań militarnych, choć wszelkiej maści polskojęzyczne media próbują tak właśnie przedstawić społeczeństwu ten incydent, tłumacząc go jednocześnie nieszczęśliwym wypadkiem oraz bezwzględną winą Rosji, która co prawda może i nie odpaliła rakiety w Polskę, ale ukraińska broń powodująca szkody na naszej ziemi nie byłaby użyta, gdyby nie rosyjska agresja.
Skoro jednak nie toczymy wojny, to śmierć Polaków może być traktowana wyłącznie jako zabójstwo i tu rodzi się podstawowe pytanie kto ma za nie odpowiedzieć? Pytań jest jednak o wiele więcej, bowiem logicznym wydaje się np. dochodzenie w sprawie, dlaczego ukraińska rakieta została skierowana na zachód, a nie na wschód, jeśli miała przechwycić pociski lecące z terenów okupowanych przez Rosję? Dlaczego owa rakieta, systemu S-300 posiadająca mechanizm zdalnej detonacji została doprowadzona w całości na ziemię. I najważniejsze pytanie kto ją tak precyzyjnie sprowadził? System S-300 obsługiwany jest z użyciem dwóch radarów, z których jeden znajduje się w terenie działań wojennych i precyzyjnie naprowadza na cel.

Tu pojawia się konkluzja, że strona Polska mogła uczestniczyć w tej prowokacji, która nie została zatwierdzona przez Biały Dom i stąd wielogodzinne oczekiwanie na werdykt, co tak naprawdę stało się w Przewodowie. Bez wątpienia jednak reżim w Kijowie od pierwszych chwil kłamał w tej sprawie i dziś, kiedy już wszystko stało się jasne prezydenta Zelenskiego nie stać nawet na wyrażenie ubolewania. Być może dlatego, że akcja obliczona na wciągnięcie NATO, a przynajmniej Polski do wojny z Rosją, nie udała się, a Ukrainie wkrótce, za sprawą rosyjskiego ostrzału na infrastrukturę energetyczną, przyjdzie zmierzyć się najtrudniejszą zimą od dekad i właśnie ta zima może wymusić na władzy zakończenie działań wojennych oraz rozmowy pokojowe. Na to reżim w Kijowie nie jest gotów i może okazać się, że wkrótce dojdzie do kolejnych prowokacji w stylu gry va banque.

Jaka w tym kontekście czeka przyszłość Polaków? O tym m.in. opowie w dzisiejszej debacie dr Leszek Sykulski oraz red. Piotr Korczarowski. Zapraszamy!
_____________________________________________________________________________________
PONIŻEJ ZNAJDZIECIE PAŃSTWO KILKA OPCJI, KTÓRYMI MOŻECIE NAS WESPRZEĆ

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv PayPal: https://www.paypal.com/donate/?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl Tradycyjne przelewy na konto banku w Polsce: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001 Dla przelewów z zagranicy kod SWIFT/BIC: NESBPLPW W tytule przelewu prosimy wpisać: Darowizna na cele statutowe Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!!

pokaż cały opis
W katalogu: Debaty i konferencje
5.0 / 5 Oceny: 2
Włącz dostęp do 14994 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Sykulski i Korczarowski w debacie o losie Polski
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie