Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 15377 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: eMisjaTv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2020-12-01

Elity światowej finansjery, wywodzące się głównie z kręgów żydowskich, na przestrzeni kilku ostatnich stuleci wmówiły niemal wszystkim narodom świata swą talmudyczną moralność, w której celem i sensem życia człowieka jest gromadzenie kapitału. Przy czym musi być on wyrażany wyłącznie w gromadzonej na koncie walucie będącej składnikiem globalnego systemu monetarnego. System ten doprowadza jednak do wtórnego zniewolenia nie tylko wielu jednostek, lecz także całych społeczeństw, które przeliczają swą pracę, dobra i wartości intelektualne na pieniądz fiducjarny, czyli zapis coraz częściej elektroniczny którego wartość oparta została wyłącznie na gwarancji emitenta. Choć bierze on udział w międzynarodowych transakcjach, częściej jest on obiektem spekulacji i towarem samym w sobie. Na pieniądzu można bowiem świetnie zarabiać. Istotą zysku jest tutaj dług, który w dużej mierze kreuje wielkość i wartość danej waluty.

Podstawą zdrowej gospodarki jest podejście, gdzie nie ma zapłaty bez pracy. Innymi słowy, wartość pieniądza musi być wyrażona w dobrach, które zostały przez człowieka wytworzone. Tymczasem międzynarodowy system walutowy oparty jest na kreacji pieniądza, którego podstawą jest gwarancja spłaty zadłużenia. Nie ma więc nowych pieniędzy, bez deklaracji, że się je pożycza i że kiedyś ten dług zostanie spłacony. Doprowadza to do sytuacji, gdzie dług państwowy staje się długiem publicznym rozpisanym na koszt podatnika, który większość owoców swej pracy musi oddawać państwu, aby spłacić zobowiązania jakich de facto nigdy nie zaciągnął. Ten system jest nowym niewolnictwem opartym na założeniu, że każdy jest dłużnikiem, nawet jeśli jeszcze się nie narodził. A długi trzeba spłacać. Czasem całe życie.

Czy jest jakaś alternatywa? Czy ten system można obejść, zbojkotować, zreformować, a może nawet z niego wyjść bez konsekwencji? O tym już dziś w programie z cyklu Dokąd Zmierzamy Piotr Korczarowski porozmawia z Piotrem Jankowskim z Narodowego Instytutu Studiów Strategicznych, jednym z autorów etyki nowoczesnego patriotyzmu opierającego się na sprzeciwie wobec zawłaszczenia państwa przez globalne korporacje.

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Darowizny prosimy kierować na fundację Inicjatywa Przeciw Cenzurze.
Nr konta: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie

Polecamy również zapoznać się z misją naszej fundacji, czyli Inicjatywy #PrzeciwCenzurze
http://emisja.tv/programy/inicjatywa-przeciw-cenzurze/

pokaż cały opis
W katalogu: Dokąd Zmierzamy
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 15377 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Dokąd Zmierzamy? Pieniądz dla wszystkich, czy wszystko dla pieniędzy?
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie