Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 15305 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: eMisjaTv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2019-07-13

Rząd polski wzorując się na przedwojennym obozie sanacji ewidentnie popełnia te same historyczne błędy, które mogą doprowadzić do tragedii. Jednym z nich jest m.in. fatalna polityka wschodnia prowadząca do zwarcia z Rosją przy jednoczesnym bezwarunkowym popieraniu Ukrainy. Już dziś struktura etniczna Polski pod względem mniejszości narodowych zaczyna przypominać sytuację w II RP, gdzie konflikty z Ukraińcami i Żydami były niemal codziennością. Co gorsza rząd Prawa i Sprawiedliwości zdaje się tolerować odżywające na wschodzie sympatie banderowskie oraz idącą wraz z nimi rewizję historii. Gabinet premiera Morawieckiego zdaje się nie reagować na rosnącą falę skandali i prowokacji wymierzonych w godność Polaków na wschodzie. Sednem polityki zagranicznej III RP jest bowiem wspieranie środowisk antyrosyjskich a nie Kresowian.

Każdy, kto odważy się kwestionować politykę rządu wobec Ukrainy zostaje okrzyknięty przez reżim mianem rosyjskiego agenta wpływu. Nie ma znaczenia, czy będzie to rolnik mówiący o krzywdzącym embargu na polskie towary, czy potomek pomordowanych na Wołyniu Polaków upominający się o godność i pamięć swych przodków, czy zwolennik gospodarczej wolności przekonujący, że handel z Rosją i Chinami może się nam po prostu opłacać. Są to przecież wrogowie doktryny, której założenia rząd PiSu przywiózł z Waszyngtonu i najwyraźniej chce je wiernie wypełniać, choćby kosztem polskiego interesu narodowego.

Czy tak rzeczywiście jest? O tym w dzisiejszym programie. Gościem Piotra Korczarowskiego będzie doktor Lucyna Kulińska - historyk i politolog.


---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

UWAGA - MAMY NOWY NUMER KONTA!!
Darowizny prosimy kierować na fundację Inicjatywa Przeciw Cenzurze.
Nr konta: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: redakcja@emisja.tv

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie/

pokaż cały opis
W katalogu: Dokąd Zmierzamy
5.0 / 5 Oceny: 1
Włącz dostęp do 15305 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Dokąd zmierzamy? Polska polityka wschodnia pod dyktatem Zachodu
Najlepsze komentarze
avatar
anonim48 (*.*.128.48) 2024-02-23 11:13:35 0
Podziękowanie za przytoczenie złotej myśli Wyspiańskiego - jakże miło uchu polskiemu słyszeć redaktora Piotra Korczarowskiego w akcji z dr Lucyną Kulińską.

Pozdrawiam z przyszłości:) 23 lutego 2024 Odpowiedz
avatar
anonim48 (*.*.128.48) 2024-02-23 09:47:29 0
Fragment opisu tego odcinka z roku 2019:
"Już dziś struktura etniczna Polski pod względem mniejszości narodowych zaczyna przypominać sytuację w II RP, gdzie konflikty z Ukraińcami i Żydami były niemal codziennością. Co gorsza rząd Prawa i Sprawiedliwości zdaje się tolerować odżywające na wschodzie sympatie banderowskie oraz idącą wraz z nimi rewizję historii."

W roku 2024 po 2 latach neowojny "za cały demokratyczny świat" mogę tylko potwierdzić pisoską zdradę interesu Polski - tragiczna polityka zagraniczna i wewnętrzna zapewne nie były/nie są tylko wynikiem niskich kwalifikacji urzędasów 3RP, ale domnimuję aferę podkarpacką i inne skandale obyczajowo-łapówkarskie. Odpowiedz
avatar
anonim48 (*.*.128.48) 2024-02-23 09:40:09 0
Pani dr Lucyna Kulińska jest nicią pajęczą (jedną z niewielu) która utrzymuje Polskę, by nie utopiła się w błocie gdzie jesteśmy ciągnięci przez kaczyńskich, kwaśniewskich, i innych przechrztach o polskobrzmiących nazwiskach.
Na szczęście ta subtelna nić, ta swojska technologia jest bardzo wytrzymała - dziękuję Pani Lucyno, za wszystko co Pani nam Polakom daje. Ale nie tylko Polakom - uczciwość jest uniwersalna, służy wszystkim dokoła. Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie