Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 14998 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: eMisjaTv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2020-03-10

Od kilku tygodni środowiska polskich patriotów elektryzuje przebieg głosowania nad tzw. ustawą miedziową, która może przyczynić się do przejęcia polskich złóż naturalnych przez podmioty zagraniczne. Przede wszystkim chodzi tu o pokłady miedzi i srebra, które w Polsce występują w dużych ilościach. Skala ich wydobycia, w stosunku do światowej produkcji, pozostaje w naszym kraju niewielka. Sytuację ma zmienić uwolnienie koncesji wydobywczych. Przyznanie prawa do eksploatacji polskiej ziemi przedsiębiorstwo zagranicznym ma przynieść Polsce duże zyski. Tak przynajmniej twierdzą politycy Prawa i Sprawiedliwości. Intencje rządu nie są jednak czytelne. Z jednej strony KGHM zachęca się do podejmowania inwestycji poprzez zmniejszenie podatku miedziowego, z drugiej zaś prawo nowelizowane jest w taki sposób, że politycy opozycji alarmują, iż zmiany zostały przygotowane z myślą o wydaniu koncesji wydobywczej dla kanadyjskiej firmy, która od lat rywalizuje z KGHM. Wśród opozycji pojawiają się jednak głosy, że miedzi wcale nie musi wydobywać państwowa spółka, jeśli wpływy do budżetu państwa zostaną zagwarantowane w postaci np. specjalnej dywidendy. To z kolei pomysł posłów Konfederacji, którzy przekonują, że popyt na miedź może się wkrótce skończyć, dlatego należy wykorzystać narodowe złoża, póki są jeszcze coś warte. Na tę chwilę ceny miedzy na światowych rynkach wciąż rosną, choć ich wahania potrafią być znaczne. Czy jednak obce firmy decydowały by się na duże inwestycje w Polsce, jeśli nie byłyby one umotywowane prognozami jeszcze większych zysków? I czy dysponujemy narzędziami prawnymi gwarantującymi wpływ do budżetu z tytułu wydobycia złóż, których wartość opiewa na setki miliardów złotych?

Na te i inne pytania dot. polskiego interesu narodowego odpowie dziś w cyklu Dokąd zmierzamy poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz.


---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Darowizny prosimy kierować na fundację Inicjatywa Przeciw Cenzurze.
Nr konta: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie

pokaż cały opis
W katalogu: Dokąd Zmierzamy
5.0 / 5 Oceny: 1
Włącz dostęp do 14998 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Dokąd zmierzamy? Ile Polski musi być polskie?
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie