Dokąd zmierzamy? Jedwabne państwo Polin
Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz, a 14 dni otrzymasz gratis! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 9962 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: eMisjaTv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2019-12-03

U podstaw narracji o Polin leży kłamstwo. Z jednej strony wmawia się nam tzw. Rzeczpospolitą przyjaciół, która z historycznego punktu widzenia nigdy nie istniała, głównie ze względu na izolowanie się społeczności żydowskiej od kultury polskiej, a także wysługiwanie się zaborcom i okupantom Polski. Z drugiej zaś strony podsuwa się nam opowieść o zbrodni w Jedwabnem, której mieli dokonać na żydach polscy chrześcijanie. Zapotrzebowanie polityczne na forsowanie tych kłamstw jest jednak silne, a wszelkie próby opowiedzenia prawdy spotykają się z oporem instytucji zależnych od państwa.

Dobitnie przekonał się o tym Wojciech Sumliński, współautor książki Powrót do Jedwabnego dokonującej analizy niemieckiej zbrodni w tej polskiej miejscowości. Zbrodni, za którą zachodni świat wini Polaków i na tej podstawie domaga się m.in. spłaty tzw. roszczeń bezspadkowych, które wyceniane są przez organizacje diaspory żydowskiej na około 300 mld dolarów. Niezależnie od tego, w jakiej formie owa kwota zostałaby wypłacona, niewątpliwie jej spłata zrujnowałaby nasz kraj. Władze w Polsce nie chcą jednak tego tematu poruszać. Mimo amerykańskich nacisków (ustawa 447 JUST) udają, że sprawy nie ma. Skoro tak, to dlaczego każda próba podważenia podstaw do wypłaty bezprawnych roszczeń duszona jest w zarodku?

Wojciech Sumliński czterokrotnie zmieniał salę, w której miała się odbyć prezentacja jego najnowszej książki. Właściciele obiektów po naciskach płynących z gminy żydowskiej zrywali umowy najmu. Ostatecznie udało się zorganizować spotkanie, ale zdegustowany Sumliński zapytał wprost: Czy to jest jeszcze Polska? Dlaczego przedstawiciele obcego państwa decydują, gdzie i w jakim celu możemy się spotykać we własnym kraju?


---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Darowizny prosimy kierować na fundację Inicjatywa Przeciw Cenzurze.
Nr konta: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie

pokaż cały opis
W katalogu: Dokąd Zmierzamy
5.0 / 5 Oceny: 3
Włącz dostęp do 9962 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Dokąd zmierzamy? Jedwabne państwo Polin
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie