Oni chcą nam Polskę zohydzić!
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 10005 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: eMisjaTv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2014-01-26

25 stycznia 2014 r. zmarł Bohdan Poręba, jeden z niewielu twórców polskiej sztuki filmowej, który nigdy nie zaprzedał się relatywizmowi i komercji. Żywot reżysera to dramatyczna opowieść o człowieku, który Polskę nie tylko kochał, ale także czuł i rozumiał.

Choć wielu zarzucało mu przynależność do PZPRu, mało kto wie, że Bohdan Poręba nigdy komunistą nie był. Reżyser do końca swych dni twierdził, że katolickie wartości przekazywane z pokolenia na pokolenie były podstawą przetrwania narodu polskiego. Jednakże przynależność do partii dała Porębie możliwość dotarcia do państwowych archiwów oraz pozyskania środków na szereg filmów przedstawiających zapomniane bohaterstwo żołnierza polskiego. Dzięki Porębie pokolenia Polaków dowiedziały się kim był niezłomny mjr Henryk Dobrzański "Hubal" oraz jaki wielki wysiłek ponieśli patrioci, by odzyskać Polskę w 1918 r. (Polonia Restituta).

Po 1989 r. Bohdan Poręba został kompletnie odsunięty od filmu. Istniał wręcz niepiśmienny zakaz wpuszczania go do państwowej telewizji, natomiast stacje komercyjne lansowały w tym czasie największego rywala Poręby, komunistę z krwi i kości - Andrzeja Wajdę.

Za swą walkę o Polskość, Poręba został okrzyknięty oszołomem, antysemitą, ksenofobem i wieloma innymi epitetami wychodzącymi m.in spod pióra dziennikarzy Gazety Wyborczej.

Ostatnim marzeniem reżysera było nakręcenie filmu przedstawiającego prawdę o Jedwabnem. Poręba jeździł po Polsce z gotowym scenariuszem, namawiając przedsiębiorców i polityków na wsparcie tej jakże potrzebnej produkcji, która raz na zawsze obaliłaby żydowskie kłamstwo, za które naród Polski musi przepraszać do dziś. Niestety, tego dzieła już nie skończy...

Bohdan Poręba odszedł wczoraj, w godzinach wieczornych, we własnym domu. Przyczyną śmierci był najprawdopodobniej wylew.

Spoczywaj w pokoju, wielki Polaku!

pokaż cały opis
W katalogu: Wykłady
5.0 / 5 Oceny: 1
Włącz dostęp do 10005 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Oni chcą nam Polskę zohydzić!
Najlepsze komentarze
avatar
anonim177 (*.*.144.177) 2018-07-10 15:00:54 0
Cześć i chwała prawdziwym Polakom! Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie