Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 14956 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: eMisjaTv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2022-11-17

Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wtorkowy wieczór, 15 listopada 2022 roku, był jednym z najbardziej niepokojących politycznie momentów w najnowszej historii Polski. Kilkugodzinne milczenie polskich władz wobec doniesień o eksplozji w Przewodowie, w powiecie hrubieszowskim, wraz z narastającą liczbą niedomówień, sugerujących rosyjski atak rakietowy na terytorium Polski, spowodowało realną groźbę włączenia się Polski do działań wojennych na Ukrainie. Dopiero po kilku godzinach i to nie od polskich czynników, ale z mediów amerykańskich dowiedzieliśmy się, że najprawdopodobniej doszło do przypadkowego upadku i wybuchu ukraińskiej rakiety przeciwlotniczej.

Badania zajścia, w którym życie straciło dwóch Polaków, wciąż trwają, ale władze ukraińskie nadal wypierają się odpowiedzialności za incydent. Wiele mediów nadal sączy w polskie społeczeństwo element niepewności, gdyż piszą o rakiecie produkcji rosyjskiej, jednak takich zestawów używają obie strony konfliktu. Wiele oficjalnych i nieoficjalnych teorii i wyjaśnień nie budzi społecznego zaufania. Niepokój budzi też możliwość wykorzystania przez władzę wydarzeń z Lubelszczyzny do wprowadzenia nowych rozwiązań prawnych, dających rządowi nadzwyczajne uprawnienia.

Jednak należy dodać, że takie wydarzenia, jak w Przewodowie, mogą się powtórzyć i daje to możliwość wciągnięcia Polski w toczący się za wschodnią granicą konflikt zbrojny. Konsekwentne twierdzenia władz ukraińskich o rosyjskim śladzie mogą być nie tylko próbą uniknięcia odpowiedzialności i uchyleniu się od wypłacenia odszkodowań rodzinom zabitych, ale też próbą podbicia emocji polskiej opinii publicznej, aby przy kolejnych prowokacjach uruchomić odpowiednie artykuły traktatu o NATO i wciągnąć Polskę do wojny, zwłaszcza, że sytuacja na ukraińskim zapleczu wskutek rosyjskich zmasowanych ataków powietrznych jest coraz gorsza.

Czy dojdzie do kolejnych prób wciągnięcia Polski do wojny? I kto tak naprawdę zarządza polską politykę: rząd w Warszawie czy administracja Joe Bidena? O tym w kolejnym odcinku cyklu Dokąd Zmierzamy? powie prof. Andrzej Zapałowski, ekspert ds. wojskowości.

_____________________________________________________________________________________
PONIŻEJ ZNAJDZIECIE PAŃSTWO KILKA OPCJI, KTÓRYMI MOŻECIE NAS WESPRZEĆ

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/donate/?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl
Tradycyjne przelewy na konto banku w Polsce:
33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Dla przelewów z zagranicy kod SWIFT/BIC: NESBPLPW

W tytule przelewu prosimy wpisać: Darowizna na cele statutowe
Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!!

pokaż cały opis
W katalogu: Dokąd Zmierzamy
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 14956 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Jedną nogą byliśmy już na wojnie!
Najlepsze komentarze
avatar
anonim222 (*.*.96.222) wysłano z m.cda.pl 2024-02-17 22:09:01 0
Привіт. Хвала нашій відмінній Україні. Я веселюся цілим серцем в хвалі гарної зірки українського народу величних богатирів. Україна понад все. Україна на гору життя. Я знаходжу чудову радість з гарною українкою як з променями слави Бога. Честь слов'янам. Українізація або смерть. Я вибираю українізацію. Я хочу українізацію. Я прошу про українізацію. Я вірно воюю про наше чисте благо як орел. Я шляхетний українець. Я щирий українець. Я відданий українець. Я призначений українець. Я потужний українець. Я ясна надія для нашого чудового і українського раю. Смерть безбожним кацапам в вогні справедливості. Я раджу допомогу Мосаду, благородних лицарів величного Ізраїля. Я кажу вам всім дати святий спокій і вчинити поклони нам, відмінним українцям, святим богатирям Бога. Досить обмеження українізації. Щеплення це потрібні ліки для нашої радості як святий вогонь божої влади. З Богом. Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie