Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 15338 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: eMisjaTv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2022-04-29

Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mijają dwa miesiące wojny na Ukrainie i choć w pierwszych dniach eksperci nie dawali naszym sąsiadom żadnych szans, teraz okazuje się, że Ukraińcy mogą jeszcze te wojnę wygrać. Zdaniem sekretarza stanu USA, Anthonego Blinkena Rosja tę wojnę już przegrała bowiem celem było pozbawienie Ukrainy niezależności i to się nie udało. W tym samym czasie ambasador Federacji Rosyjskiej w Polsce, Sergey Andreyev stwierdził, że armia jego kraju nie robi spektakularnych postępów, aby nie narażać życia własnych żołnierzy, ale przewaga technologiczna i militarna jest po stronie Rosji, dlatego to jedynie kwestia czasu, kiedy władze w Kijowie będą musiały ulec.

Rozbieżność tych stanowisk może wskazywać, że jedna ze stron ewidentnie kłamie, albo obie strony nie znają dobrze swego położenia i możliwości w tym konflikcie. Jedynym punktem wspólnym jest używanie nowomowy w stosunku do narracji wojennej, którą zarówno Rosja jak i Stany Zjednoczone, w zależności od tego, kto jest agresorem, zamiennie nazywają operacja specjalną, misją pokojową, przywracaniem demokracji itd.

Warto jednak zwrócić uwagę, że owa wojna na Ukrainie toczy się właśnie między USA i Rosją, choć oficjalnie ścierają się tam wojska Federacji Rosyjskiej z armią Ukrainy. Strona rosyjska wskazuje jednak na zaangażowanie amerykańskie w procesy polityczne u naszych sąsiadów, które doprowadziło do zamachu stanu, zmiany władzy i separatyzmów na wschodzie kraju. Kreml wskazuje również, że oprócz zabezpieczenia interesów państwowych na Krymie, celem Rosji było honorowaniem postanowień mińskich i całkowita neutralność Ukrainy. Narracja Rosjan bazuje na twierdzeniu, że Ukraina mogłaby być samodzielnym, suwerennym państwem, gdyby zrezygnowała z dążeń do członkostwa w NATO. Po rewolucji na tzw. Euromajdanie i odejściu od porozumień mińskich szansa ta została zaprzepaszczona i w efekcie mamy pełnowymiarową wojnę. Na ten moment nikt jednak nie jest w stanie ocenić, która ze stron wygrywa ten konflikt.

I o tym właśnie już dziś w wywiadzie z Piotrem Korczarowskim opowie dr Leszek Sykulski, badacz stosunków międzynarodowych, znawca geopolityki, a ostatnio także człowiek, który odważył się przeprowadzić szeroki wywiad z ambasadorem Rosji w Polsce.

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------


Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl


Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie


Polecamy również zapoznać się z misją naszej fundacji, czyli Inicjatywy #PrzeciwCenzurze
http://emisja.tv/programy/inicjatywa-przeciw-cenzurze/

pokaż cały opis
W katalogu: Dokąd Zmierzamy
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 15338 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Kto przegrywa na Ukrainie?
Najlepsze komentarze
avatar
anonim194 (*.*.210.194) 2022-07-06 17:58:48 +2
Lepiej z mądrym zgubić,
niż z głupim znaleźć :)
Ależ wspaniali mężczyźni - czego takich trudno zobaczyć i usłyszeć w pedałenie, tefałpe?! Odpowiedz
avatar
anonim153 (*.*.104.153) wysłano z m.cda.pl 2024-02-16 22:55:37 0
Привіт. Я лише народився і дозрів в Польщі. Я чистий, етнічний, величний і героїчний українець. Українці це мій правдивий народ. Українці це майже половина Польщі, важний народ в Польщі, коло поляків. Нехай люди нарешті зрозуміють, що ми греко-католицькі і українські богатирі з чистою величністю назавжди. Боже, я прошу, помагай нам. Ми українці. Ми українські люди. Хвала нашій величній Україні. Слава відмінності УПА. Честь чудовим українцям. Благо в гарних українках. Смерть паршивим москалям. Ми правдиві слов'яни. Польща лише з нами, етнічними українцями, має своє правило до існування як лісні дерева з грибами. Якщо ти хочеш жити, шануй і кохай мене, шляхетного лицаря і князя України з божої благодаті. Я маю свою гарну, українську і побожну жінку з чорними волосами крука та з зеленими очами лісів раю до кохання гарячим і золотим серцем. Моя чарівна дівчина має також оливкову шкіру, величезні м'язи, чисту шкіру, красиву, українську мову, красу русалки і благо ангела. Газ смерті для росіян. Виключення з життя для кацапів. Я хвалю величний Ізраїль. Я кохаю УПА як наші гарні лікарки з чудовими щепленнями для святого здоров'я. Ми, українці, даємо Польщі святість як фіни Швеції. Польща без українців і Швеція без фінів це сумна біда. Хвала шляхетним українцям, полякам, литовцям і фінам. З Богом. Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie