+ Napisz wiadomość
92469 odsłon wideo
Dołączył(a): 2017-11-06
Najlepsze filmy
http://bandcamp.for-tune.pl/track/pan-sowa
fot. Jurek Bartkowski

Michał urodził sie w 1985 roku w Warszawie. Wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor. Jest absolwentem Wydziału Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. 

Dzisiaj komponuje, śpiewa i pisze teksty. Są głownie o miłości i drobnych radościach w życiu, bo to właśnie z nich czerpie swoje największe inspiracje. Pomysły na aranż podsuwają mu pop, rock, funk, jazz, muzyka elektroniczna... po prostu wyznaje, że muzyka jest jedna. Mocno energetyczne koncerty pokazują, że robi to, co kocha. Plus nietuzinkowe aranże na dużo instrumentów. 

Ma bogate doświadczenie sceniczne. W ciągu ostatnich dwóch lat miał przyjemność występować u boku takich gwiazd jak znany na całym świecie Adam Lambert (Eska Music Awards 2015), w Polsce ENEJ (Świat się kreci), Marta Podulka (m.in. Top Trendy 2014). 

W 2015 roku zagrał szereg autorskich koncertów i supportów w Polsce m.in. przed Melą Koteluk (Palladium), LAO CHE (Teatr Szekspirowski). 

Rok 2016 rozpoczął koncertami charytatywnymi, koncertami i warsztatami. Nagrał autorski singiel „Pan Sowa” podejmując współpracę z wydawnictwem For Tune. 

Wydał dwie płyty („IQ” 2011, „MALLADA” 2015) ze swoim jazzowym zespołem Imagination Quartet. Z IQ koncertował w Chinach, Danii, Niemczech, Polsce. Dzięki temu zespołowi artysta zaczął współpracę ze środowiskiem filmowym. 

Jego nietuzinkowy pomysł na aranżacje piosenek przy pomocy Loop Station zdobywa coraz większe uznanie. Został doceniony w programie Must Be The Music 9, występował w ramach Songwriter Łódź Festival 2015. 

Obecnie Sołtan przy współpracy z wydawnictwem For Tune, przygotowuje się do wydania solowego albumu. Płyta będzie zawierać autorskie piosenki, które wykonuje na koncertach przy użyciu loopera. 

Wielka pasja do muzyki, jako ilustracji rzeczywistości zapewnia niezapomniane, oryginalne i wyjątkowe wydarzenie muzyczne. Przy pomocy wielu instrumentów naraz, takich jak wokal, gitary, ukulele w tym U-BASS, instrumenty klawiszowe, beatbox, perkusjonalia, Sołtan w pojedynkę tworzy akompaniament pod swoje teksty.03:111080p 295 03:11Sołtan - Pan sowa 1080p

Dodał: ForTuneOfficial

Dominik Wania Trio - Ravel

Visit our store:
http://for-tune.pl/en/plyty/dominik-wania-trio-ravel

Zobacz płytę w naszym sklepie:
http://for-tune.pl/plyty/dominik-wania-trio-ravel

1. NOCTUELLES
2. OISEAUX TRISTES
3. UNE BARQUE SUR L'OCÉAN
4. ALBORADA DEL GRACIOSO
5. LA VALLÉE DES CLOCHES

Dominik Wania -- fortepian
Max Mucha -- kontrabas
Dawid Fortuna -- perkusja

Maurice Ravel uważał się za kompozytora rozumu nie serca, a proces twórczy, twierdził, to nie owoc natchnienia, lecz intelektualna szarada. Z precyzją szwajcarskiego zegarmistrza (jego ojciec był Szwajcarem) pisał, niekiedy wręcz diabolicznie trudne do wykonania utwory, w których nie pozostawiał wykonawcy ani zbyt wiele miejsca na własną interpretację, a ani tym bardziej żadnej przestrzeni improwizatorskiej. Musiał być także człowiekiem wielkiego dystansu do własnej twórczości, skoro komentując swoje opus magnum powiedział: „Udało mi się stworzyć tylko jedno dzieło godne uwagi -- Bolero. Niestety nie ma w nim ani trochę muzyki. To tylko misterna tkanina symfoniczna".

Nie jest przypadkiem, że ten fonograficzny debiut Dominika Wani, dzieje się właśnie wokół muzyki Ravela. Nie jest też pewnie przypadkiem, że odnosi się do jednej konkretnej kompozycji francuskiego impresjonisty, fortepianowej miniatury „Miroirs", napisanej w latach 1904 -- 1905 a zadedykowanej członkom słynnego francuskiego awangardowego Stowarzyszenia Apaczy, którego Ravel był zresztą członkiem.

Na płytę „Ravel" czekali wszyscy śledzący muzyczne działania tego wyśmienitego młodego pianisty i jego Tria.

Subscribe / Subskrybuj: http://www.youtube.com/channel/UCyu6zcdVdjF6KYhUoYOVd-g?sub_confirmation=104:10720p 785 04:10Dominik Wania Trio - Ravel 720p

Dodał: ForTuneOfficial

Bester Quartet - Hope

Visit our store:
http://for-tune.pl/en/plyty/bester-quartet-krakoff/

Zobacz płytę w naszym sklepie:
http://for-tune.pl/plyty/bester-quartet-krakoff

Koncert zarejestrowano w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie
10 stycznia 2013 roku

Subscribe / Subskrybuj: http://www.youtube.com/channel/UCyu6zcdVdjF6KYhUoYOVd-g?sub_confirmation=108:251080p 304 08:25Bester Quartet - Hope 1080p

Dodał: ForTuneOfficial

http://www.sabinameck.com/

Buy CD at
http://store.for-tune.pl/sabina-meck-love-is-here04:331080p 359 04:33Sabina Meck - Love Is Here 1080p

Dodał: ForTuneOfficial

Marcin Masecki - Scarlatti

Visit our store:
http://for-tune.pl/en/plyty/marcin-masecki-scarlatti/

Zobacz płytę w naszym sklepie:
http://for-tune.pl/plyty/marcin-masecki-scarlatti/

1. ACT I
2. ACT II
3. ACT III
4. ACT IV
5. ACT V
6. ACT VI
7. ACT VII
8. ACT VIII
9. ACT IX
10.BIS 1 GOLDBERG VARIATIONS -- ARIA
11.BIS 2 GOLDBERG VARIATIONS -- Variation 1

Marcin Masecki -- fortepian, pianino

Nagrano na żywo 20 lipca 2012 w TR Warszawa w Warszawie

Europejską muzykę klasyczną oraz szerokopojęty jazz uprawiam od zawsze (bardzo szeroko pojęty). Były to dwa filary mojej edukacji i obecnie są to dwa moje główne konie pociągowe. Jednak właśnie ta edukacja muzyczna -- i z resztą duża część oficjalnego dyskursu zawodowego -- jest tak skonstruowana, że stawia wyraźną granicę między "klasyką" a "rozrywką". Jest to granica sztuczna oczywiście, ale jej konsekwencje dla muzyków potrafią być niezwykle zgubne. Dochodzi do powszechnie tolerowanych absurdów: konserwatoria muzyczne kształcą wirtuozów instrumentalnych, którzy nie są w stanie czegokolwiek zaimprowizować, a improwizatorzy często nie maja podstawowej wiedzy o historii i teorii muzyki, która niewątpliwie wzbogaciłaby ich wypowiedź. Innym, mniej oczywistym efektem ubocznym tego sztucznego podziału są subtelne kompleksy obu światów. Muzycy klasyczni, zmęczeni i zawstydzeni bezustannym realizowaniem partytur nieboszczyków, z chęcią sięgają po "jazzowe przeróbki" utworów które grali już 72324678909 razy. Z kolei jazzmani, zakłopotani swoimi brakami w rzemiośle i niedostatkiem "głębi", dowartościowują się za pomocą różnego rodzaju stylizacji i pseudoklasycznych aur. Efekty tych działań są -- jak można się domyślać -- okropne. Wynikają bowiem nie z twórczego impulsu lecz z potrzeby tuszowania patologii.

Pierwszą moją próbą połączenia "klasyki" i "jazzu" była płyta "Tribute to Marek & Wacek" nagrana w 1998 roku z moim ówczesnym profesorem Andrzejem Jagodzińskim. Była to próba przesiąknięta powyższymi mechanizmami. Miałem piętnaście lat i tkwiłem po uszy systemie który rozgranicza jazz i klasykę. Dlatego też z artystycznego punktu widzenia (mojego obecnego artystycznego punktu widzenia) jest to płyta o nikłej wartości. Do klasycznych hitów w stylu "Peer Gynt" czy Uwertura z Wilhelma Tella dodawałem jazzowe rytmy. Ot cały zabieg. Później, podświadomie straumatyzowany tym doświadczeniem, postanowiłem nie mieszać moich dwóch pasji i rozwijać je oddzielnie. Oczywiście moja działalność klasyczna czerpała z jazzowej i vice versa, ale nie na poziomie świadomym.

Ocknąłem się rok temu ćwicząc Sonaty Scarlattiego. Podczas pracy często dochodziło do sytuacji w której gromadzące się ciśnienie intelektualne znajdowało nagle wentyl i wybuchało w postaci bezwarunkowej dekonstrukcji danej frazy oraz paru sekund beztroskiej improwizacji. Ku ochłonięciu mózgu. Chwilę później, po rozprostowaniu palców, wracałem do pracy nad tekstem Scarlattiego. Pewnego razu "usłyszałem" jedną z tych dekonstrukcji. Zauważyłem ja i zarejestrowałem. Z technicznego pierdnięcia stała się muzycznym wydarzeniem. I doszło do mnie że może w tym być jakaś wartość, że to może być właśnie naturalna dla mnie metoda mieszania tych moich dwóch światów. Wspomniane dekonstrukcje związane były bowiem z tekstem, wynikały z niego, nie były nakładanymi z zewnątrz filtrami jak w przypadku Marka i Wacka, lecz wyrastały z samych Sonat; były w pewnym sensie wydłużeniem myśli Scarlattiego.

Od tego odkrycia dzielił mnie już mały krok od oficjalnej propozycji artystycznej jaką jest niniejszy krążek. Nie jest to oczywiście zamknięty i skończony projekt. Raczej początek pewnego procesu jakim jest twórcza fuzja muzyki klasycznej i jazzowej. Mam nadzieje kiedyś móc tak dobrze je ze sobą wymieszać żeby nie było śladu po granicy między nimi.

Marcin Masecki

Subskrybuj: http://www.youtube.com/channel/UCyu6zcdVdjF6KYhUoYOVd-g?sub_confirmation=102:321080p 338 02:32Marcin Masecki - Scarlatti 1080p

Dodał: ForTuneOfficial

Drodzy państwo, oto klip do utworu "Energia" promujący płytę "Drzewa", płytę można już zamawiać tu:
https://for-tune.pl/oc/gadabit-drzewa

Tekst,Rap: Ind
Produkcja: K-Oui
Gramofony: Dj Feel-X
Wokal: Magda Niedbała
Skrzypce: Stanisław Słowiński
Miks i master: Tomasz Kubiak (Studio Centrum)
Video: Jakub "Kita" Kitajewski dla Make a Move Production

O PŁYCIE
Potencjał drzemiący w Gadabicie przekonał do udziału w projekcie uznanych muzyków z pozornie odrębnych środowisk. Trójka młodych ludzi zaraziła swą wizją artystyczną, m.in.: Kubę Płużka – wyróżniającego się na rodzimej scenie pianistę jazzowego (nominacja w konkursie Fryderyk 2014), światowej klasy mezzosopranistkę Magdę Niedbałą, znaną wokalistkę folkową Joannę Słowińską czy pioniera polskiej sceny hip hop – Dj'a Feel-X'a. Niecodzienna fuzja stylów i 22-u (!) muzycznych osobowości złożyły się na unikalny charakter płyty, silnie wyróżniający zespół na polskiej scenie hip hopowej.

Album „Drzewa” zawiera 20 utworów balansujących stylistycznie na pograniczu hip hopu, reggae, bluesa, jazzu, world music, z dostrzegalnymi wpływami folku czy klasyki. W efekcie powstała barwna mieszanka stylistyczna, okraszona wyjątkowym kunsztem wykonawczym i aranżacyjnym, którą dopełnia niebanalna rapowa narracja.

GADABIT od początku 2007 r. bardzo aktywnie działa na krakowskiej scenie muzycznej. Zagrał dotąd kilkadziesiąt koncertów, dzieląc scenę z takimi wykonawcami jak: Tede, Fokus, Peja, donGuralesko, Łona & Webber, Grubson, Rahim czy Kaliber 44. Istotnymi osiągnięciami zespołu są: występ podczas Uprising Reggae Festival 2009 w Bratysławie, kwalifikacja do finału festiwalu FAMA 2010, 1-e miejsce w ogólnopolskim turnieju Reggae Rap Liga 2015, czego efektem był występ przed wielotysięczną publicznością podczas Rap Reggae Festiwalu w Chorzowie.

Wsłuchaj się w Drzewa i ich oryginalny język – Gadabit!04:061080p 292 04:06Gadabit feat. Dj Feel X - Energia 1080p

Dodał: ForTuneOfficial

Wacław Zimpel Quartet - Stone Fog

Visit our store:
http://for-tune.pl/en/plyty/waclaw-zimpel-quartet-stone-fog/

Zobacz płytę w naszym sklepie:
http://for-tune.pl/plyty/waclaw-zimpel-quartet-stone-fog/

1. COLD BLUE SKY
2. OLD FEET FEEL OUT THE PATH
3. A SUDDEN SHIFT MISSED
4. AS THE MOON DIPS IN NETTLES
5. HUNDRED OF WINGS STEEL THE SUN
6. RIVER WILLOWS SWAY
7. ONE SIDE OF MY FACE IS COLDER THAN THE OTHER
8. STONE FOG

Wacław Zimpel -- klarnety
Krzysztof Dys -- fortepian
Christian Ramond -- kontrabas
Klaus Kugel -- perkusja

Wacław Zimpel jest klasycznie wykształconym klarnecistą oraz kompozytorem. Głównym źródłem jego inspiracji jest sakralna i rytualna muzyka różnych kultur. W swoich kompozycjach często odnosi się do dorobku dawnych kompozytorów, tworząc współczesne polemiki bądź komentarze do muzycznych tradycji. Jest liderem zespołów: Wacław Zimpel Quartet, Hera, Undivided. Wchodzi w skład założonej przez Kena Vandermarka orkiestry Resonance. Współpracuje z Hamidem Drake, Joe McPhee, Mikołajem Trzaską, Michaelem Zerangiem, Giridharem Udupą, Stevem Swellem, Bobbym Few, Markiem Tokarem i Perrym Robinsonem. Eyal Hareuveni -- rezenzent prestiżowego "All About Jazz" napisał- "Wacław Zimpel jest jednym z najbardziej obiecujących muzyków europejskiego kontynentu". "Stone Fog" to pierwsza płyta autorskiego kwartetu Wacława Zimpla. Powstanie Wacław Zimpel Quartet było w zasadzie nieuniknione -- czwórka instrumentalistów, których zbliżyły muzyczne fascynacje, wspólne występy w różnych konfiguracjach, a także horyzont europejskiej tradycji: Klaus Kugel z przestrzenną perkusją, przywołującą na myśl muzykę liturgiczną; Christian Ramond, którego kontrabas idealnie koresponduje z abstrakcyjnym i intuicyjnym rytmem Kugela; Krzysztof Dys czerpiący inspirację z pianistyki Prokofiewa czy Skriabina; oraz Wacław Zimpel na klarnetach -- chwilami liryczny, chwilami słowiański. Całość osadzona w bardzo europejskim, freejazzowym kontekście. Wacław Zimpel Quartet -- to nie tylko spotkanie czterech muzycznych osobowości, to również wspólne korzenie, poszukiwania, oraz rozmaitość osobistych inspiracji każdego z muzyków.

Subskrybuj: http://www.youtube.com/channel/UCyu6zcdVdjF6KYhUoYOVd-g?sub_confirmation=104:031080p 580 04:03Wacław Zimpel Quartet - Stone Fog 1080p

Dodał: ForTuneOfficial

Najczęściej oglądane filmy na kanale ForTuneOfficial
Visit our store:
http://for-tune.pl/en/plyty/obara-international-live-at-manggha/

Zobacz płytę w naszym sklepie:
http://for-tune.pl/plyty/obara-international-live-at-manggha/

1. CONVERSATION WITH...
2. BALLAD
3. 7UP
4. UNLOVED
5. VARIATION
6. MANGGHA

Maciej Obara -- saksofon altowy
Dominik Wania -- fortepian
Ole Morten Vagan -- kontrabas
Gard Nilsen -- perkusja

Obara International to niewątpliwie najbardziej wyrazisty zespół na obecnej rodzimej scenie improwizowanej. Maćkowi i s-ce wystarczyło zaledwie 16 miesięcy wspólnego grania, by osiągnąć empatyczną komunikację oraz wypracować własny styl i brzmienie.

Kwietniowy koncert w krakowskim Muzeum Manggha odbył się w ramach 19 Międzynarodowego Festiwalu Starzy i Młodzi czyli Jazz w Krakowie, a także był częścią wiosennej trasy koncertowej zespołu.

Pełna przygód podróż z Łodzi do Krakowa sprawiła, ze muzycy dotarli na miejsce koncertu na godzinę przed jego rozpoczęciem. Wielce prawdopodobne , że ta niekomfortowa sytuacja spowodowała zwiększoną mobilizację w zespole i publiczność, która szczelnie wypełniła salę koncertową była świadkiem -jak stwierdził Obara -- jednego z najlepszych występów tej formacji.

(Jarosław Polit)03:49720p 2018 03:49Obara International - Live at Manggha 720p

Dodał: ForTuneOfficial

Composition from the album "Ninjazz" by Tomasz Dąbrowski AD HOC. Release date for the album: June 15th 2018.

Utwór z albumu Tomasz Dąbrowski AD HOC - "Ninjazz".
Premiera płyty 15 czerwca 2018 r.03:371080p 1853 03:37Tomasz Dąbrowski AD HOC - Ninjazz [EPK] 1080p

Dodał: ForTuneOfficial

Nowo dodane filmy i seriale CDA Premium