Big Pharma
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 9625 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: TOMI3356

Dzisiejsza medycyna głównego nurtu (medycyna zachodnia) koncentruje się na lekach, promieniowaniu, chemioterapii, chirurgii i innych narkotykach, u których podstaw leżą ogromne zyski. W dzisiejszych czasach niektórzy patrzą jak dziwaków na tych, którzy głośno mówią o uzdrawiających właściwościach roślin lub jakichkolwiek innych holistycznych praktykach. Podobnie jak wszystko inne, polityka i pieniądze zostały wykorzystane do wypaczenia umysłów ludzi i zachęcenia ich do przyjęcia tego, co jest dla nich złe. Wszystko zaczęło się od Johna D. Rockefellera (1839-1937), który był magnatem naftowym, pierwszym miliarderem Ameryki i urodzonym monopolistą. [muppet Rothschilda]

Na przełomie XX wieku kontrolował 90% wszystkich rafinerii w USA za pośrednictwem swojej firmy naftowej Standard Oil, która została później rozbita na Chevron, Exxon, Mobil itd.

Prawdziwy przełom nastąpił, gdy naukowcy odkryli, że witaminy mogą być produkowane z ropy i sprzedawane jako leki farmaceutyczne. Była to finansowo opłacalna szansa dla Rockefellera, który stwierdził, że może zmonopolizować nie tylko przemysł naftowy, ale także przemysł chemiczny i medyczny. Produkty petrochemiczne były nowym odkryciem, które można opatentować i które przyniosłyby maksymalne dochody. Jedyną rzeczą, która powstrzymała Rockefellera przed wdrożeniem swoich planów w życie, było to, że w tym czasie w USA były bardzo popularne zioła i naturalne środki zaradcze.

Około połowa lekarzy w USA praktykowała holistyczną medycynę, opartą na ziołolecznictwie i odkryciach Europejczyków i rdzennych Amerykanów. Wobec tego Rockefeller musiał pozbyć się poważnej konkurencji. Wykorzystał więc strategię problem-rozwiązanie. Oznaczało to, że stworzył problem medyczny i straszył nim ludzi, a następnie oferował (wstępnie zaplanowane) rozwiązanie. W realizacji planu pomógł mu Andrew Carnegie, monopolista przemysłu stalowego. To właśnie jego fundacja opłaciła podróż Abrahama Flexnera po USA, aby monitorował i informował o statusie placówek medycznych i uczelni medycznych w Stanach Zjednoczonych. To właśnie na podstawie danych raportu Flexnera wypromowano współczesną medycynę.
Raport Flexnera i koniec medycyny naturalnej

Raport Flexnera wywrócił świat medyczny w XIX-wiecznym USA do góry nogami. W raporcie sponsorowanym przez Instytut Badań Medycznych Rockefellera stwierdzono, że konieczna jest reorganizacja i centralizacja placówek medycznych oraz wypuszczanie w obieg leków syntetycznych.

Lekarze, którzy nie wykazywali zainteresowania chemicznymi lekami, byli zwalniani, a ci, którzy mimo zakazów praktykowali holistyczną medycynę, zostali wysłani do więzienia. Zamykano również szkoły sprzeciwiające się nowej medycynie. Naturalne leki i homeopatia zostały zmiażdżone, pozbawione wiarygodności, były wyśmiewane i demonizowane. Rockefeller przekazał ponad 100 milionów dolarów na placówki i uczelnie medyczne, aby pomóc im w przejściu zmian i spróbować zmienić zdanie lekarzy i badaczy.

Utworzono również Zarząd ds. Edukacji Ogólnej. Kiedy w USA powstawał pierwszy Związek Zawodowy Lekarzy, był on niemal całkowicie finansowany przez Rockefellerów i związane z nimi lobby przemysłu chemicznego. W bardzo krótkim czasie wszystkie uczelnie medyczne zostały uporządkowane w zamierzony sposób. Wszyscy studenci uczyli się tego samego, a medycyna skupiała się na przepisywaniu pacjentowi opatentowanych leków. Naukowcy otrzymywali ogromne dotacje, aby zbadać, w jaki sposób rośliny wyleczyły choroby, ale ich celem było przede wszystkim określenie, które substancje chemiczne w roślinie są skuteczne, a następnie odtworzenie podobnej substancji chemicznej ale nie identycznej w laboratorium, które później można było opatentować w konkretnym leku. Pigułka dla chorych stała się podstawą nowoczesnej medycyny.
Liczy(ł) się zysk

I tak oto naturopatię przekształcono w paradygmat leków farmaceutycznych, a przemysłowi magnaci miażdżyli coraz usilniej naturalną medycynę, lobbując za ustawami, które uznałyby tę praktykę za nielegalną. Pacjentów zrobiono niewolnikami syntetycznych lekarstw.

1913 r. przy nowojorskim Harvard Club powstało Amerykańskie Towarzystwo Raka, w którego zarządzie, nieprzypadkowo, zasiadali przedstawiciele firm farmaceutycznych i chemicznych. 13 lat później niemiecki koncern farmaceutyczny I.G. Farben miał pełną kontrolę nad niemieckim przemysłem farmaceutyczno-chemicznym. W 1930 r. nastąpił przełom w historii medycyny. Rockefellerowski Standard Oil podpisał umowę współpracy z tymże koncernem, aby zawładnąć rynkiem farmaceutycznym i wyeliminować z rynku producentów leków, którzy nie wykazali chęci produkcji leków na bazie chemii.

Tak właśnie powstał pierwszy kartel farmaceutyczny, a w późniejszych latach kolejne, które dla zysku zrobią wszystko! Wykształcą lekarzy, którzy nic nie wiedzą o korzyściach płynących ze zdrowego odżywiania, ziół lub jakichkolwiek holistycznych praktyk Zadbają o to, aby wmówić społeczeństwom, które jest zniewolone przez korporacje, że to dla ich dobra. Współczesna medycyna nie skupia się na WYLECZENIU pacjenta, ale tylko na ZALECZENIU i TŁUMIENIU zgłaszanych przez niego objawów w ten sposób tworzą sobie stałych klientów! Nie ma tutaj miejsca na PRAWDZIWE lekarstwa na raka, cukrzycę, autyzm, astmę, a nawet na grypę. Dlaczego miałyby istnieć prawdziwe lekarstwa leki, które WYLECZĄ, skoro żyjemy w systemie stworzonym i kontrolowanym przez oligarchów i biznesowych potentatów, a nie ludzi oddanym dobru pacjenta. I tak od ponad 100 lat piorą nasze mózgi syntetycznymi lekami i wmawiają nam, że to dla naszego dobra! WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI *Niebieską czcionką zaznaczono odnośniki np. do badań, tekstów źródłowych lub artykułów powiązanych tematycznie.
https://www.odkrywamyzakryte.com/rockefellerowie-zniszczyli-medycyne-naturalna/

TOMI3356

pokaż cały opis
5.0 / 5 Oceny: 1
Włącz dostęp do 9625 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Big Pharma
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Ostatnio komentowane:

Logowanie