dr Hubert Czerniak - Lecz sie sam !
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 12805 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: TOMI3356

To wszystko wprowadzono w jednym celu, mianowicie potanienia kosztów produkcji takich Biologicznych Robotów, a więc wytresowanych tylko do przyjmowania ustalonych gdzieś tam w zaciszu kawiarnianych stolików procedur. Ten sam czynnikpowodował wprowadzenie w Polsce egzaminów testowych, co w medycynie jest tylko i wyłącznie uzasadnione tresurą studentów. Można odpowiedzieć tylko zgodnie z programem. A przecież każdy przeciętnie wykształcony człowiek doskonale wie, że ten sam cel można osiągnąć wieloma drogami. Tresura Biologicznych Robotów jest natomiast niezbędna przy masowej produkcji taśmowej. Centralne planowanie w jakiejkolwiek fabryce zakłada wzrost produkcji. A jak to zrobić, jakby każdy lekarz stosował co innego. A tak powstaje Biologiczny Robot, który z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością wykona to samo, co robotnik przy taśmie, czyli poda ten lek, który my właśnie produkujemy. O to zadba nasz dział marketingu, przy pomocy odpowiedniego lobbingu, zwanego pospolicie łapówkarstwem. Przecież jeszcze parę lat temu nawet polskojęzyczna prasa niemieckich właścicieli pod amerykańskim zarządem podawała, że FBI przesłuchuje lekarzy w Polsce pod zarzutem łapówkarstwa. Było to chyba 6 lat temu i oczywiście temat zamieciono pod dywan. Jest to wyraźnym dowodem, że jesteśmy kondominium międzynarodowych korporacji.

Niszczenie polskiej medycyny polega nie tylko na ograniczeniu wykładanych tematów, ale także na likwidacji polskiego piśmiennictwa medycznego. Od 1989 roku zniknęło polskie piśmiennictwo naukowe. Mieliśmy ponad 2000 tytułów w 10 milionowym nakładzie. Obecnie mamy tylko chyba dwóch monopolistów zajmujących się głownie reklamami. Zamiast prac naukowych drukuje się głównie przedruki z czasopism zagranicznych, często podpisane nazwiskami ludzi, których na danym uniwersytecie w ogóle nie znają i tzw. procedury jakiś tam towarzystw. Przykładowo, wprowadzając preparat o nazwie Viox koncern Merck stworzył własne czasopismo i przez bodajże 5 lat produkował prace, wskazujące na doskonale działanie tego leku, czego nigdy nie udowodniono. Dzięki takiemu działaniu koncern zarobił miliardy, a za to zapłaciło życiem 100 000 ludzi, którzy zmarli z powodu powikłań sercowych.

Poniżej przytoczę przykłady takich reklamówek. Około roku 1980 pediatrzy stwierdzili, że podawanie popularnej aspiryny jest szkodliwe dla małych dzieci. Mogą wystąpić ciężkie powikłania. W owym czasie aspiryna była najczęściej chyba stosowaną pigułką na świecie. Była lekiem na wszystko, poczynając od od bólu głowy, do choroby reumatycznej. Na każdą temperaturkę podawano aspirynkę. Taka utrata rynku zbytu dla koncernu była wysoce niewskazana. Co zrobiono? Już w 1984 roku rozpoczęto szeroką kampanię na rzecz podawania aspiryny wszystkim starszym ludziom, jako rzekomy lek zapobiegający zawałom. Od 1980 do 1984 nie sposób było przeprowadzić jakiekolwiek badania, by wykazujące skuteczność takiego postępowania. Ale odpowiednia reklama i wąskie specjalizacje zrobiły swoje. Biuletyny reklamowe przemysłu farmaceutycznego, zwane czasopismami medycznymi i jednocześnie masowa reklama w telewizji i prasie spowodowały, że nawet normalni ludzie zaczęli łykać aspirynkę profilaktycznie, jak to mówiono. Rozejrzyj się Dobry Człeku, ilu spośród Twoich znajomych konsumuje aspirynkę?AVE Tomi

pokaż cały opis
5.0 / 5 Oceny: 1
1059 godzin bajek dla dzieci.
Włącz CDA Premium w mniej niż 2 minuty!
Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: dr Hubert Czerniak - Lecz sie sam !
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Ostatnio komentowane:

Logowanie