Wolność od strachu.  Podróż od ego do współczucia
Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz, a 14 dni otrzymasz gratis! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 9177 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar

Czym jest lęk? Jaka jest prawdziwa istota lęku?
Jeśli dokładnie zagłębimy się w temat, poprzez własne prawdziwe wewnętrzne badania, możemy dojść do wniosku, że lęk jest głównym filarem ego, naszej egocentrycznej świadomości.
Lęk jest więc esencją ego.
Gdy staramy się lepiej zrozumieć, czym jest ego, czym jest nasza egocentryczna świadomość, odkrywamy, że jest ona podzielona na różne ośrodki centra w nas samych. W oparciu o Naukę Powszechną, możemy wyróżnić co najmniej trzy ośrodki, lub inaczej, trzy warstwy tej egocentrycznej świadomości wewnątrz nas.
Pierwszy ośrodek związany jest z naszą głową, z aktywnością mentalną, myślową. Drugim centrum jest nasze serce - nasze życie emocjonalne. Trzecie centrum to (w dużym uproszczeniu) nasze ręce, nasze życie, nasze działania i interakcje z otaczającymi nas ludźmi i środowiskiem. A skoro ego i lęk są do tego stopnia równoznaczne, tak bezpośrednio z sobą powiązane, jak to się dzieje, że lęk objawia się w trzech ośrodkach naszej świadomości, w naszej potrójnej świadomości? Moglibyśmy opisać te przejawy, jako różne rodzaje, różne typy lęku. W naszej głowie, którą utożsamiamy z myślami, ten lęk ten może zostać określony mianem troski lub przejmowania się. W naszym sercu, lęk który przejawia się jako próba przewidzenia rzeczywistości, kontrolowania jej, może być nazwany niepokojem. A w naszych rękach lub w naszym sanktuarium życia, ośrodku naszych działań, jest to lęk w czystej postaci. Jest to lęk przed śmiercią, przed zakończeniem naszej egzystencji, lęk przed byciem zaatakowanym, lęk przed zagrożeniem, itd. Nazwiemy więc to po prostu lękiem. Jeśli więc przyjrzymy się z bliska tym różnym trzem rodzajom lęku, uświadomimy sobie, że one wszystkie bazują na poczuciu braku, niedoboru, pustki.

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 9177 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Wolność od strachu. Podróż od ego do współczucia
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off
Kurier (2019) Cały film PL premium Prosto z kina do CDA Premium! Kolejny świetny film Władysława Pasikowskiego!
Nowy Uprowadzona księżniczka (2018) Dubbing PL premium Znakomita animacja dla całej rodziny!

Zobacz już teraz w CDA Premium!

Logowanie