Człowiek, Kosmos i Makrokosmos

Człowiek, Kosmos i Makrokosmos

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 7801 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar

Ludzki mikrokosmos jest naszą prawdziwą jaźnią; jest rzeczywistym źródłem naszego istnienia. Jest rzeczywistością, ukrytą za zasłonami naszej świadomości; prawdziwą rzeczywistością skrytą za scenerią naszej materialnej egzystencji; rzeczywistością, którą możemy postrzec jedynie mocą intuicyjnych zdolności naszej duszy, a która jest totalnie niedostępna dla ograniczonego postrzegania właściwego naszej codziennej egzystencji.
Dlaczego jednak tak jest, skoro jesteśmy mieszkańcami naszego mikrokosmosu?
Przyczyna stanu życia, który jest odseparowany, oddzielony od boskiej rzeczywistości w nas, leży w potężnym murze, stojącym pomiędzy ludzkim życiem a uśpionym uniwersalnym życiem, znajdującym się w człowieku. Ten stan życia można wytłumaczyć stanem świadomości. W Nauce Powszechnej, nazywamy ten
stan świadomością uwięzioną przez własny egocentryzm. Jest to stan, w którym świadomość totalnie utożsamia się z zasłonami, które ją otaczają.
Człowiek, który to sobie uświadomił i został dotknięty przez głos ciszy, przez przebudzenie swej najgłębszej istoty, centrum bezgranicznej kuli - boską cząsteczkę swego mikrokosmosu, nie będzie już nigdy taki sam, jak przedtem. Stanie się mieszkańcem dwóch światów: będzie żył swym codziennym życiem i jednocześnie doświadczał bezustannie budzenia, rozpalania, a nawet niepokojenia ze strony tego wewnętrznego głosu, z którego emanuje wołanie zupełnie innej, transcendentnej rzeczywistości.
Rzeczywistości, którą postrzega jako jedyną prawdziwą, lecz która ciągle jeszcze pozostaje dla niego niedostępna, niezbadana i znajduje się poza jego zasięgiem.
Od momentu wewnętrznego przebudzenia, człowiek ten staje się poszukiwaczem prawdy, absolutu, samego siebie, swej prawdziwej jaźni.
Ten poszukiwacz prawdy będzie następnie musiał przebyć długą drogę, która prowadzi od tego, co na zewnątrz do tego, co wewnątrz. Jest to ścieżka, na której zrozumie, że istnieje prawo, które łączy i wiąże wszystko ze wszystkim. Prawo to nauczy go, że jak na górze, tak na dole; jak wewnątrz, tak na zewnątrz.
Prawo to nauczy go również, że wszystkie odpowiedzi muszą znajdować się w jego własnym sercu i że klucz do wszystkich tajemnic, już teraz znajduje się w jego najgłębszej istocie.

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 7801 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Człowiek, Kosmos i Makrokosmos
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie