Iluzja wyboru
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 14896 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: TOMI3356

Wybory to iluzja przyzwyczajenie utrzymywane niby dla pokrzepienia serc, dla zachowania pozorów, ale całkiem niepotrzebne i prowadzące do fasadowej harmonii społecznej.

Stoimy na krawędzi globalnej przepaści finansowej Wielkiego globalnego zadłużenia, Gdzie państwa pogrążone w ekstremalnych długach zaczynają zaostrzać politykę fiskalną w celu zmniejszenia deficytu, co ostatecznie doprowadzi do uśmiercania społeczeństwa, zagłady klasy średniej i społecznych podstaw na których się na których system się opierał. Jak do tego doszło? Kto ponosi odpowiedzialność? Dokąd nas to zaprowadzi? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć.

Sercem globalnej polityki ekonomicznej jest centralny system bankowy. Banki centralne są odpowiedzialne za wydruk walut danego kraju i ustalanie stóp procentowych, tym samym ustalania wartości waluty. Powinno to bez wątpienia należeć do prerogatyw rządów, jednak jest to iluzją, gdyż banki centralne, przesiąknięte władzą rządową są prywatną własnością największych międzynarodowych banków, a tym samym pracują na zysk tychże instytucji.

W jaki sposób banki centralne zarabiają? Odpowiedź jest prosta: w taki sam jak wszystkie inne banki. Zarabiają na odsetkach od długu. Są kredyty, są ustalone stopy procentowe są i zyski. Jest to system długu, gospodarka imperialna w genialnym wydaniu.

W 1913 roku w Stanach Zjednoczonych, prezydent Woodrow Wilson podpisał Ustawę o Rezerwie Federalnej, tworząc System Rezerwy Federalnej, z siedzibą w Waszyngtonie, wyznaczony na prezesa, ale prawdziwa siła spoczywała w rękach 12 banków regionalnych, gdzie szczególną rolę odgrywał Bank Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku. Regionalne banki Fed były bankami prywatnymi, w których udziałowcami były największe banki w każdym regionie, skąd wybrano członków zarządu, którzy następnie podzielili się władzą z władzą z Zarządem Rezerwy Federalnej w Waszyngtonie.

Na początku lat 1920, w USA powstała Rada Stosunków Międzynarodowych Council on Foreign Relations powstał w Stanach Zjednoczonych, pierwszy think tank (zbiornik myśli) polityki zagranicznej zdominowana przez potężne siły kartelu bankowego.

W 1930 r. powstał Bank Rozrachunków Międzynarodowych (BIS) stworzony do zarządzania niemieckimi odszkodowaniami, ale odgrywał też inną, mniej znaną ale o wiele bardziej znaczącą rolę, zasadniczo rolę banku centralnego dla banków centralnych na całym świecie, gdzie wszelkie operacje były ściśle tajne, Historyk Carroll Quigley napisał :

Siły kapitalizmu finansowego inny dalekosiężny cel, co najmniej stworzenie systemu kontroli finansowej na świecie skupionej w rękach prywatnych, będące w stanie zdominować system polityczny danego kraju i całej światowej gospodarki. System miał być feudalnym stylu nadzorowany przez działające banki centralne w porozumieniu, gdzie wszystko ustalano na tajnych spotkania i konferencjach. Centralą systemu miał być Bank Rozrachunków Międzynarodowych z siedzibą w Szwajcarii, w Bazylei prywatny bank zarządzający bankami centralnymi, które same w sobie były prywatnymi korporacjami

W 1954 roku powstała grupa Bilderberg Group tajemniczy globalny think tank którego członkami były elity intelektualne, finansowe, wojskowe, medialne, członkowie wielkich korporacji z USA i Europy zachodniej, wybitni bankierzy jak David Rockefeller, członkowie europejskich rodzin królewskich jak członkowie holenderskiej rodziny królewskiej, -najwięksi udziałowcy Rogal (taki holenderski Stell) uczęszczający na wszystkie spotkania Ta ok. 130 osobowa grupa spotyka się co roku w tajemnicy, aby omawiać sprawy światowe, ustalanie ogólnych celów i podejmowania szeroko zakrojonych programów. Grupa początkowo była utworzona w celu promowania integracji europejskiej. Na spotkaniu w 1956 spotkaniu ustalono zarys przyszłej UE i wspólnej waluty. Faktycznie obecny przewodniczący grupy Bilderberg potwierdził w europejskich mediach, że dyskutowano na temat EURO na spotkaniach grupy.

W 1973 roku, David Rockefeller, prezes i dyrektor generalny Chase Manhattan Bank, przewodniczący Rady Stosunków Międzynarodowych i członek Komitetu Kierowniczego Grupy Blderberg wraz z politologiem Zbigniewem Brzezińskich powołali Komisję Trójstronną . W tym samym roku szokująco skoczyły ceny ropy naftowej tworząc kreując olbrzymie zyski. Te posunięcia były omawiane na spotkaniu Bilderberg 5 miesięcy przed tym skokiem, a pieniądze przechodziły przez zachodnie banki, które udzielały pożyczek krajom 3 świata które rozpaczliwie potrzebowały kredytów na finansowanie inwestycji.


Tomi

pokaż cały opis
5.0 / 5 Oceny: 1
Włącz dostęp do 14896 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Iluzja wyboru
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie