Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 15288 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: eMisjaTv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2023-12-09

Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
_____________________________________________________________________________________
Od lutego 2022 roku obserwujemy wojnę pomiędzy naszymi dwoma sąsiadami - Rosją i Ukrainą. Już w pierwszych dniach tego konfliktu dla rządu w Polsce było jasne po czyjej stronie musimy się opowiedzieć. Władze naszego kraju zadecydowały za nas, ale czy dla narodu polskiego była to logiczna i uzasadniona decyzja? Odpowiedź dla wielu z nas może okazać się trudna. Znajdujemy się bowiem w dość niewygodnym położeniu.

Z jednej strony mamy Ukrainę odpowiedzialna za ludobójstwo na naszym narodzie. Kijowski reżim reprezentuje raj skorumpowanych oligarchów, w którym prawo i demokracja, to tylko fasada brudnych interesów, fałszerstw historii i banderowskich resentymentów.

Po drugiej stronie jest Rosja, z którą też nie mamy łatwej historii. Wielu Polaków utożsamia ten kraj ze Stalinem i komunistycznymi zbrodniami. Choć naród rosyjski dotychczas odnosił się względnie pozytywnie do Polaków, to władze na Kremlu nigdy nie traktowały naszego kraju, jako partnera. Byliśmy dla nich bliską zagranicą, w której interesy chętnie ingerowała moskiewska agentura.

Mimo tych wątpliwości, narracja w Polsce jest skrajnie jednostronna. O Ukraińcach wolno Polakom mówić dobrze lub wcale, o czym boleśnie przekonał się choćby Jacek Międlar, czy Andrzej Łukawski, słysząc skazujący wyrok za mowę nienawiści wobec banderowców, których sąd w Polsce wprost utożsamił z narodem ukraińskim.

Z kolei o Rosjanach możemy wypowiadać się w najgorszym duchu i nikt za to nie zostanie nawet potępiony. Zielone światło ku temu dały swego czasu nawet serwisy społecznościowe, w których oświadczeniach czytaliśmy, że rosyjskim żołnierzom można życzyć śmierci i nie będzie za to żadnych konsekwencji.

Władza i media to jakby jedno, ale skąd bierze się wśród wielu Polaków, w tym szczerze oddanych, polskich patriotów, fanatyczna wręcz niechęć wobec Rosji? Oczywistą sprawą jest tu nasza trudna historia, ale Polacy mogą pamiętać wiele krzywd również Niemcom, Szwedom, Austriakom, czy Ukraińcom. Dlaczego wszystko co złe pamiętamy tylko Rosjanom i czemu to ma dziś służyć?

Ponadto stosunki międzynarodowe powinny być postrzegane przede wszystkim przez pryzmat interesu państwa. Dlaczego wobec tego od samego początku konfliktu między naszymi sąsiadami nie zarysowała się w Polsce żadna poważna debata o tym, co leży w interesie naszego kraju i narodu?

Dlaczego też tak wielu Polaków wciąż twierdzi, ze to Rosja jest największym zagrożeniem, gdy państwo to nie zgłasza żadnych roszczeń terytorialnych wobec Rzeczypospolitej, nie prowadzi z nami wojen handlowych i nie wykorzystuje instrumentalnie swej mniejszości narodowej, żyjącej na terenie naszego kraju, czego z kolei nie można powiedzieć o Ukrainie.

I wreszcie, czy Rosja jest ciągle tym samym krajem, który znamy od setek lat? A może się jednak zmieniła? Jeśli tak, to w którym kierunku? I czy jest on inny od wyobrażenia przeciętnego Polaka?

O tym dziś w rozmowie, którą w ramach programu z cyklu Dokąd Zmierzamy poprowadzi Samuela Torkowska z polskim narodowcem prezentującym tzw. nurt trzeciej drogi, założycielem nacjonalistycznej organizacji Falanga i red. naczelnym serwisu: Xportal.press Bartoszem Bekierem.
_____________________________________________________________________________________
PONIŻEJ ZNAJDZIECIE PAŃSTWO KILKA OPCJI WSPARCIA NASZEJ DZIAŁALNOŚCI

PayPal: https://www.paypal.com/donate/?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl
Tradycyjne przelewy na konto banku w Polsce:
33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Dla przelewów z zagranicy kod SWIFT/BIC: NESBPLPW

W tytule przelewu prosimy wpisać: Darowizna na cele statutowe

Polecamy też Państwa uwadze publiczną zbiórkę na dodatkowy sprzęt audio-video do naszego studia, dzięki któremu będziemy w stanie realizować DEBATY - https://zrzutka.pl/a4ts5h

Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy!!

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 15288 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Nie taka Rosja... jak ją malują?
Najlepsze komentarze
avatar
anonim () 2023-12-11 11:13:50 +2
Czy Bekier, jako lider nacjonalistycznej Organizacji FALANGA, przeprosił już mniejszość węgierską na Ukrainie i wypłacił jej reparacje za zamach terrorystyczny z 2018, czy też mimo zaniechania, w ogóle ma czelność podnosić łeb? Odpowiedz
avatar
anonim133 (*.*.104.133) wysłano z m.cda.pl 2024-04-18 22:26:26 0
Привіт. Хвала нашій чудовій Україні, Польщі, слов'янам, євреям і Богу. Москалі це проклятий народ Сатани, грізні грабіжники, жадібні злодії, огидні демони, ворожа чума і лиха банда. Я вірно молюся до Бога про гарний, чистий і вільний Татарстан без паскудних москалів. Кацапи це страшні бур'яни до знищення святим вогнем побожної справедливості, адже Казань, так як цілий Татарстан, має гарно процвітати лише величністю шановного народу татарів, а не вмирати в сумі від тіні зневолення про грізні, москальські паразити. Етнічна Росія це тільки мала земля на північ від Волги. Москалі походять від диких розбійників з Золотої Орди, з Азії. Цілий Кремль це огидна мафія послідовників Сатани і зірок смерті з пекла. З Богом. Odpowiedz
avatar
anonim98 (*.*.96.98) wysłano z m.cda.pl 2024-03-15 19:37:38 0
Привіт. Хвала правдивим, побожним слов'янам. Слов'яни це ми, українці, так як поляки, словаки і білоруси. Москалі це хворі люди і жорстокі діти Золотої Орди та дикого, східного обрію, а не слов'яни. Я раджу процес в суді для росіян за порушення нашої святої, чудової, слов'янської родини. Хвала Богу Ягве. Якщо я українець, єврей, слов'янин і побожний богатир, я хоробро голошу чисту правду. Я прошу про знищення Росії, про забиття злочинців з Синагоги Сатани. З Богом. Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie