Reklama zniknie za 15 sekund
Przejdź do cda
Advertisement
Poręba: Rosja i Indie prowadzą wspólne badania wojskowe
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 10455 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości. Nie kupuj kota w worku!
Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!
avatar
Dodał: eMisjaTv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2016-12-08

Ogromny wkład prywatnego kapitału w działania na Ukrainie zaburzył ład w okół Rosji. W efekcie uaktywniły się nowe drogi kontaktów gospodarczych i militarnych.

Historyk i politolog Maciej Poręba twierdzi, że kryzys ukraiński zacieśnił rosyjskie relacje z Chinami, Iranem, Syrią i Egiptem. Ostatnio poprawiły się, kosztem NATO, stosunku z Turcją. Głównym partnerem gospodarczym Rosji są jednak Indie, z którymi Kreml prowadzi wspólne badania m.in w dziedzinie militarnej, np. rakiet strategicznych, lotnictwa V generacji i czołgów T-14 Armata.

Kraje, które posiadają duże rezerwy złota i małe uzależnienie od krajów anglosaskich, czyli petrodolara (...) posługują się w handlu międzynarodowym własnymi walutami. (...) Rosja ma tu bardzo dobrą sytuację, ponieważ jest w stanie kontrolować własną przestrzeń oraz ponadnarodowe korporacje spekulacyjne - twierdzi Poręba.

Choć gospodarka Rosji nieco osłabła w ostatnich latach, wojna na Ukrainie zmusiła Kreml do szukania nowych szlaków handlowych oraz partnerów strategicznych. W dłuższej perspektywie może się to Rosji bardzo opłacić. Tym bardziej, że światowy obrót dolarem zmniejsza się o około 2-3 mld rocznie.

pokaż cały opis
W katalogu: Polskim Okiem
5.0 / 5 Oceny: 1
Włącz dostęp do 10455 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Poręba: Rosja i Indie prowadzą wspólne badania wojskowe
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie