Matrix | Prawo Morskie #2
Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 13940 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: TOMI3356

Film Matrix działa na dwóch dość skomplikowanych poziomach.
Pierwszy z nich związany jest z komercyjnym systemem światowej bankowości.

Czesc 1 - Matrix | Prawo Morskie: https://www.cda.pl/video/102125186a

Jednostka przestała być ważna, liczy się tylko zakamuflowane dobro społeczeństwa, a tak naprawdę chodzi o wszech pieniądz i wszechwładzę.

Znowu kłania się Ayn Rand, jej filozofia i książki, nade wszystko Atlas zbuntowany. Ogromne ostrzeżenie ludzkości przed powrotem NEOKOMUNY i podobnego kłamliwego, sofistycznego i kazuistycznego myślenia.
Już przerabialiśmy ten dziejowy syf:

Od każdego według umiejętności, każdemu według potrzeb

Oto cytata z Atlasu zbuntowanego

()

No to cały sekret. Początkowo zastanawiałem się, jak to możliwe, żeby wykształceni, kulturalni, sławni ludzie tego świata popełnili tak drastyczny błąd i wychwalali tę potworność jako cnotę, skoro wystarczyłoby wprowadzić to w czyn na pięć minut, by poznać skutki. Teraz już wiem, że to nie był błąd. Takich błędów nigdy nie popełnia się nieświadomie. Jeśli ludzie zaczynają nagle, bez wyraźnego powodu dążyć do jakiegoś straszliwego, niewykonalnego szaleństwa to znaczy, że mają powód, tylko nie chcą go zdradzić. My też nie byliśmy bez winy, popierając plan na pierwszym zebraniu. Zrobiliśmy to nie tylko dlatego, że wierzyliśmy w brednie, którymi nas karmiono. Był jeszcze inny powód, ale brednie pomogły nam to ukryć przed kolegami i przed sobą. Brednie dały nam możliwość zrobienia cnoty z czegoś, do czego w innym wypadku wstydzilibyśmy się przyznać. Nie było na zebraniu ani jednego człowieka, któremu nie przyszłoby do głowy, że pod przykrywką szlachetnego planu uda mu się położyć łapę na pieniądzach zarobionych przez lepszego od niego. Nikt nie był dość bogaty ani dość zdolny, żeby nie myśleć, że dzięki planowi zawładnie częścią umysłu i majątku kogoś bogatszego i zdolniejszego. Myśląc o niezasłużonych zyskach, które chciał czerpać z ludzi stojących wyżej od niego, zapominał jednak o stojących niżej. Nie pomyślał, że oni także będą się chcieli obłowić jego kosztem. Robotnik, któremu przyszło do głowy, że jego potrzeba upoważnia go do posiadania limuzyny, skoro może ją mieć jego szef, zapomniał, że każdy darmozjad i żebrak będzie domagał się lodówki, skoro on ją ma. Takie były nasze prawdziwe intencje, gdy głosowaliśmy, ale nie chcieliśmy o tym myśleć a im mniej nam się to podobało, tym głośniej krzyczeliśmy o swojej miłości do dobra publicznego.

Sami tego chcieliśmy. Kiedy się zorientowaliśmy, że niezupełnie o to nam chodziło, było już za późno. Byliśmy w pułapce. Nie mieliśmy dokąd pójść. Najlepsi pracownicy odeszli z fabryki w pierwszym tygodniu funkcjonowania planu. Straciliśmy wszystkich inżynierów, kierowników, brygadzistów i najbardziej wykwalifikowanych pracowników. Szanujący się człowiek nie pozwoli z siebie rozrobić dojnej krowy. Niektórzy próbowali to znosić, ale długo nie wytrzymali. Ludzie uciekali z fabryki jak z siedliska zarazy, aż wreszcie zostali już tylko ci z potrzebami, lecz bez umiejętności.

()

Tak zwana Policja wartości społecznych ingeruje w sprawy dotyczące umysłów i ciał, oczywiście chodzi o system wyzysku, maksymalizację produktu finansowego i energetycznego.

Prawo handlowe, prawo w ogóle, to wszystko służy do ZNIEWALANIA JEDNOSTKI, POD PRETEKSTEM DOBRA OGÓŁU.

Wszystko to służy nie dla dobra, tylko do zniewolenia jednostki. Widzieliście już to gdzieś? Kojarzy wam się to z czymś? Słyszał ktoś o Marksie, Engelsie, Leninie, Stalinie, Breżniewie i innych bardziej przerażających, gdyż nam współczesnych? Znamy ich, widzimy. Tych, którzy wiedzą jak to działa, bo były lata praktyki, więc nie ma usprawiedliwienia dla takich idei.
Drugi poziom dotyka rzeczy niewymiernych, iluzji życia

Możliwości ludzkie są nieograniczone, możemy wszystko, gdyż odbieramy fale energomagnetyczne, czyli faktycznie wszystko. Możemy porozumiewać się między sobą z niewyobrażalnymi prędkościami (sześciany prędkości światła). Każdy z nas posiada niezgłębione moce własnego istnienia, czyli jaźni, czyli boskości. Brakuje nam tylko ewolucji świadomości.

Jesteś w grze, którą sama piszesz, sama grasz i myślisz, że jesteś ciałem i ego, ale jesteś graczem z serwerowni. No dobra, nie będę cię wkurzać, serwerownia to synonim nieba, albo odwrotnie.
Nie wiemy, gdzie leży czerwony przycisk przebudzenia

Tkwimy bowiem w iluzji Matrycy i wielu z nas właśnie tego tkwienia CHCE.

Tak naprawdę nikt nie może opowiedzieć czym jest Matrix, ale praktycznie wszyscy możemy go zobaczyć. Sądzimy, że żyjemy w jakimś świecie zewnętrznym, tymczasem sami go wytwarzamy. Ten świat jest naszą iluzją, naszym programem komputerowym. Naszą GRĄ.

Zródło, https://www.pepsieliot.com/6-prostych-krokow-jak-wyjsc-z-matrycy-zwanej-matrix/Pozdro
TOMI3356

pokaż cały opis
3.0 / 5 Oceny: 6
Włącz dostęp do 13940 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Matrix | Prawo Morskie #2
Najlepsze komentarze
Artur_Dyskopata 2023-04-21 16:22:31 +5
Wykład dla gojów? Odpowiedz
TOMI3356 2023-04-22 08:59:11 +2
@Artur_Dyskopata: Tzn.? Rozwiń bo Nie zrozumiał pytania ;) Odpowiedz
Tom-babicz 2023-05-14 23:57:28 +1
Swietna robota przyjacielu Odpowiedz
TOMI3356 2023-05-15 23:11:58 0
@Tom-babicz: Mark Passio odwałił cała robote Odpowiedz
lechitascyt 2023-04-28 14:31:45 +1
Mogłem być tu dużo wcześniej, na tym profilu. Bo oglądałem monopol korporacji. Jednak wiele się dzieje w moim życiu. Jednak lepiej późno niż wcale! Odpowiedz
lechitascyt 2023-04-28 14:28:41 +1
Jak dobrze że trafiłem na twój profil bracie! Odpowiedz
TOMI3356 2023-05-15 23:10:28 0
@lechitascyt: Najlepszego Odpowiedz
szczepan-siczek 2023-04-21 19:27:30 +1
Tak, na prawdę każdy po obejrzeniu filmu może napisać czy dla niego jest Matrix. Czy nie ponosi Cię fantazja i zbyt gruba nadinterpretacja? Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie