Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 15023 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: eMisjaTv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2022-06-08

Wesprzyj naszą pracę darowizną: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Po miesiącach bojów i licznych przepychanek struktur unijnych z rządem w Warszawie został ogłoszony wielki sukces: oto Unia Europejska zatwierdziła Krajowy Plan Odbudowy dla Polski. Propaganda rządu w Warszawie przedstawia to jako wielki sukces partii rządzącej, chociaż szefowa Komisji Europejskiej - Ursula von der Leyen - zarzeka się, że nie zostanie wypłacone ani jedno euro, dopóki Polska nie spełni żądań Brukseli w zakresie kształtu wymiaru sprawiedliwości. Chodzi dokładnie o likwidację Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego i przywrócenie sędziów zawieszonych do tej pory w pełnieniu urzędu.

Nawet tak obwarowane założenia spowodowały ferment wśród europosłów, który ujawnił się podczas niedawnej debaty w sprawie polskiego KPO, jaka odbyła się w Brukseli. Znany ze swoich ataków, pierwotnie wymierzonych w Wielką Brytanię, a teraz w Polskę, były premier Belgii Guy Verhofstadt zainicjował nawet... zbiórkę podpisów pod wotum nieufności dla Ursuli von der Leyen, gdyż ta miała ugiąć się pod szantażem rządu w Warszawie.

Tak więc wypłata pieniędzy z Funduszu Odbudowy, który pochodzi głównie z podżyrowanych przez wszystkie państwa członkowskie (w tym Polskę) pożyczek, na razie nie nastąpi. Najszybszym terminem, uzależnionym przy tym od dobrej woli Brukseli jest jesień tego roku. Nie zmienia to prounijnej narracji większości mediów i nastrojów społeczeństwa.

Tymczasem jedyna prawdziwie eurosceptyczna partia w pierwszej lidze polskiej polityki, czyli Konfederacja przeżywa wewnętrzne rozterki. Doszło do rozłamu w wolnościowym skrzydle partii, a kością niezgody po raz kolejny jest polityka Janusza Korwina-Mikke, który podobne rozłamy przeżywał we wszystkich partiach, które zakładał - Unii Polityki Realnej i Kongresie Nowej Prawicy. To wszystko powoduje niepokój, że eurosceptycznego głosu po przyszłorocznych wyborach parlamentarnych może zabraknąć.

O przyszłości polityki Polski wobec Unii Europejskiej w kolejnym programie z cyklu Dokąd Zmierzamy? opowie Stanisław Żółtek, prezes Kongresu Nowej Prawicy i partii Polexit.

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd_s-xclick&hosted_button_idVNND3Q7EZBSD6&sourceurl


Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie


Polecamy również zapoznać się z misją naszej fundacji, czyli Inicjatywy #PrzeciwCenzurze
http://emisja.tv/programy/inicjatywa-przeciw-cenzurze/

pokaż cały opis
W katalogu: Dokąd Zmierzamy
5.0 / 5 Oceny: 1
Włącz dostęp do 15023 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Eurokraci w natarciu, eurosceptycy w rozsypce?
Najlepsze komentarze
avatar
anonim48 (*.*.104.48) wysłano z m.cda.pl 2024-02-18 16:53:00 0
Привіт. Я раджу чудові жертви, щоб визначити величну хвалу для нашої відмінної України. Хвала Україні, слов'янам і Богу. Вогонь кари для безбожних москалів. Табори смерті для кацапів. Я вдячний польським слугам за милостиві поклони. Українізація має святу силу апостолів Ісуса. З Богом. Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie