+ Napisz wiadomość
87082 odsłon wideo
Dołączył(a): 2017-11-06
Bester Quartet - Hope

Visit our store:
http://for-tune.pl/en/plyty/bester-quartet-krakoff/

Zobacz płytę w naszym sklepie:
http://for-tune.pl/plyty/bester-quartet-krakoff

Koncert zarejestrowano w Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie
10 stycznia 2013 roku

Subscribe / Subskrybuj: http://www.youtube.com/channel/UCyu6zcdVdjF6KYhUoYOVd-g?sub_confirmation=108:251080p 283 08:25Bester Quartet - Hope 1080p

Dodał: ForTuneOfficial

Coming soon to For Tune store04:131080p 294 04:13Cracow Jazz Collective - No More Drama 1080p

Dodał: ForTuneOfficial

...dla śpiewki powstaliśmy. Misją naszej instytucji -- Domu Wydawniczego FOR TUNE® jest dokumentowanie zjawisk muzycznych o nieprzemijającym charakterze. Nasze motto i motyw działania zarazem to OPUS AETERNATUM, dążenie do tego, aby Dzieło (zostało) Uwiecznione! Zbyt wiele znakomitej twórczości odchodziło w niebyt, żyjąc tylko we wdzięcznej -- ale ulotnej i przemijającej -- pamięci. Nie aspirujemy do wyczerpania tej misji, przeciwnie -- zdajemy sobie sprawię, że to tylko kilka ziarenek z tej pustyni, ale i tak warto. Tym bardziej, że chcąc nadać ludzki charakter naszym przedsięwzięciom unikamy programowo hurtu i pracy taśmowej. A jesteśmy otwarci na wszystkie kierunki geograficzne i artystycznego wyrazu.

www.for-tune.pl00:211080p 259 00:21Czołówka For Tune 1080p

Dodał: ForTuneOfficial

Kup płytę w naszym sklepie/Buy CD at our store:
https://for-tune.pl/oc/franciszek-raczkowski-trio-apprentice

Franciszek Raczkowski – fortepian
Paweł Wszołek - kontrabas
Piotr Budniak - perkusja

1. 5/8
2. 112
3. white rain
4. deszcz
5. farika
6. fis
7. beggin' for rain

Odkąd odnalazłem informację, że Franciszka Raczkowskiego inspirują Michel Wintsch i Keith Jarrett, łatwiej mi zrozumieć, skąd taka szczegółowość w jego muzyce. Ta wiedza nie zmienia mojego rozumienia jego twórczości, a tym bardziej nie wpływa na odbiór tej płyty, lecz stanowi znakomity punkt wyjścia do szukania odpowiedzi na ważniejsze pytanie, co stanowi o wyjątkowości Franciszka Raczkowskiego. Rzeczywiście, podczas słuchania jego debiutanckiego albumu pojawiają się skojarzenia z Jarrettem, lecz nie można jednoznacznie stwierdzić, że muzyka naszego młodego kompozytora przesiąknięta jest ideą tego wielkiego artysty. Tak samo wyraźnie bowiem można w niej odczuć niezwykle ciekawe poszukiwania, idące w kierunku współczesnej, europejskiej muzyki improwizowanej. Paradoksalnie, podążając jedynie za pięknymi melodiami, bez potrzeby wsłuchiwania się w szczegóły tego improwizowania, odkrywamy, że prawdziwa siła i oryginalność poszczególnych kompozycji tkwi właśnie w tej melodyce.

(Piotr Bielawski)

Płytę zrealizowano prze współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Jazzowy Debiut Fonograficzny.03:151080p 235 03:15Franciszek Raczkowski Trio - Apprentice 1080p

Dodał: ForTuneOfficial

Ind - vocal, rap
Kuban - rap

production:  K-Oui
lyrics: Ind
Released on album "Drzewa", For Tune 2015
Link to abum:
http://store.for-tune.pl/gadabit-drzewa03:121080p 283 03:12GADABIT - MASZTOCOŚ feat. DJ FEEL-X 1080p

Dodał: ForTuneOfficial

Drodzy państwo, oto klip do utworu "Energia" promujący płytę "Drzewa", płytę można już zamawiać tu:
https://for-tune.pl/oc/gadabit-drzewa

Tekst,Rap: Ind
Produkcja: K-Oui
Gramofony: Dj Feel-X
Wokal: Magda Niedbała
Skrzypce: Stanisław Słowiński
Miks i master: Tomasz Kubiak (Studio Centrum)
Video: Jakub "Kita" Kitajewski dla Make a Move Production

O PŁYCIE
Potencjał drzemiący w Gadabicie przekonał do udziału w projekcie uznanych muzyków z pozornie odrębnych środowisk. Trójka młodych ludzi zaraziła swą wizją artystyczną, m.in.: Kubę Płużka – wyróżniającego się na rodzimej scenie pianistę jazzowego (nominacja w konkursie Fryderyk 2014), światowej klasy mezzosopranistkę Magdę Niedbałą, znaną wokalistkę folkową Joannę Słowińską czy pioniera polskiej sceny hip hop – Dj'a Feel-X'a. Niecodzienna fuzja stylów i 22-u (!) muzycznych osobowości złożyły się na unikalny charakter płyty, silnie wyróżniający zespół na polskiej scenie hip hopowej.

Album „Drzewa” zawiera 20 utworów balansujących stylistycznie na pograniczu hip hopu, reggae, bluesa, jazzu, world music, z dostrzegalnymi wpływami folku czy klasyki. W efekcie powstała barwna mieszanka stylistyczna, okraszona wyjątkowym kunsztem wykonawczym i aranżacyjnym, którą dopełnia niebanalna rapowa narracja.

GADABIT od początku 2007 r. bardzo aktywnie działa na krakowskiej scenie muzycznej. Zagrał dotąd kilkadziesiąt koncertów, dzieląc scenę z takimi wykonawcami jak: Tede, Fokus, Peja, donGuralesko, Łona & Webber, Grubson, Rahim czy Kaliber 44. Istotnymi osiągnięciami zespołu są: występ podczas Uprising Reggae Festival 2009 w Bratysławie, kwalifikacja do finału festiwalu FAMA 2010, 1-e miejsce w ogólnopolskim turnieju Reggae Rap Liga 2015, czego efektem był występ przed wielotysięczną publicznością podczas Rap Reggae Festiwalu w Chorzowie.

Wsłuchaj się w Drzewa i ich oryginalny język – Gadabit!04:061080p 269 04:06Gadabit feat. Dj Feel X - Energia 1080p

Dodał: ForTuneOfficial

Kwintet HoTS od początku swojego istnienia poszukuje własnego głosu i wypracowuje oryginalne brzmienie, nawiązujące do europejskiej tradycji nowoczesnego jazzu. Zespół jest owocem przyjaźni i wspólnej artystycznej wyobraźni pięciu muzyków, którzy pochodzą z różnych środowisk artystycznych - jazzu, muzyki klasycznej, rozrywkowej i improwizowanej. Te różne gatunki spotykają się i przeplatają - w ich wspólnej muzyce. Unikatowy styl muzyczny kwintetu został zauważony przez krytyków muzycznych i doceniony przez międzynarodową publiczność - zespół zagrał już blisko 100 koncertów w Polsce i za granicą. Autorska muzyka HoTS jest energiczna, wyrazista i pełna emocji, a zespół potrafi budować dramaturgię i niezapomniany klimat na scenie.

Prezentowany album to trzeci tytuł po Harmony of the Spheres (2015) oraz Numbers (2016), i podobnie jak poprzednie zawiera wyłącznie autorskie kompozycje lidera zespołu - Mikołaja Poncyljusza. Live in Trójka to zapis koncertu, który muzycy zagrali w maju 2017 r. w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Było to wyjątkowe wydarzenie muzyczne, ale i artystyczne wyzwanie dla zespołu. Na scenie pojawił się wyjątkowy gość: Agnieszka Derlak - wybitna pianistka, liderka Aga Derlak Trio, która w 2016 r. została nagrodzona Fryderykiem, w kategorii jazzowej Fonograficzny Debiut Roku. Płyta nagrana na żywo - w poszerzonym składzie - oddaje energię i emocje tego koncertu, stanowi zwieńczenie dotychczasowej pracy HoTS, ale również wskazuje kierunki, w którym zespół będzie podążać w najbliższej przyszłości.

Radek Nowak – trumpet
Mikołaj Poncyljusz – guitar
Adam Prokopowicz – double bass
Bartosz Tkacz – tenor saxophone
Maciej Wojcieszuk – drums03:041080p 61 03:04HoTS - Live in Trójka 1080p

Dodał: ForTuneOfficial

Joachim Mencel Quintet - Artisena"

Joachim Mencel – piano, hurdy-gurdy
Weronika Plutecka – violin
Szymon Mika – guitar
Paweł Wszołek – double bass
Szymon Madej – drums

For Tune 2018

Płyta do nabycia na http://store.for-tune.pl/0134-joachim-mencel-quintet-artisena03:161080p 234 03:16Joachim Mencel o albumie Artisena 1080p

Dodał: ForTuneOfficial

MAZURKI short01:58 270 01:58MAZURKI short

Dodał: ForTuneOfficial

From: Mamadou & Sama Yoon - Umbada

Visit our store:
http://store.for-tune.pl/mamadou-sama-yoon-umbada

Anna Patynek - djembe, conga, percussion
Patrycja Napierała - drums, udu, darabuka
Mamadou Diouf - vocal, shekere
Michał Marecki - keyboards, back vocal
Paweł Mazurczak - double bass, back vocal
Grzegorz Rytka - saxophones, back vocal
Łukasz Hodor - trombone
Piotr Korzeniowski - trumpet
Buba Badjie Kuyateh - kora
Pablopavo - vocal
Marcin Rumiński - throat singing
Pako Sarr - vocal
Janusz Tytman - mandolin
London ambient sounds recorded by Antek Rutczyński

Mamadou & Sama Yoon band was founded in 2014 on initiative of Senegal artist Mamadou Diouf and saxophonist Grzegorz Rytka. The formation was joined by Patrycja Napierała, Ania Patynek, Michał Marecki and Paweł Mazurczak (musicians known for performing with famous Warsaw bands such as T.Love, Kapela ze wsi Warszawa and Kayah & Transoriental Orchestra).

Song's lyrics are mostly in Wolof language (native language of Mamadou Diouf). They are about nostalgy, love, tradition, seeking knowledge and about paying respect to other people.

Sama Yoon in Wolof means "my way", "my choice". The way, which musicians are travelling by leads through afrobeat, ethno, folk and reggae. Yet, the number of genres should not be suprising due to individuality and experience of all band members.

Recorded 1-3rd April 2015 in "The Rolling Tapes Studio" and June 2015 in Studio Srebrna, Gabinet PP and Tarchostudio in Warsaw (Poland), mix & master at Studio AS One.

Subscribe:
http://www.youtube.com/channel/UCyu6zcdVdjF6KYhUoYOVd-g?sub_confirmation=104:371080p 290 04:37Mamadou & Sama Yoon - Afrocountry 1080p

Dodał: ForTuneOfficial

Marek Kądziela - gitara
Rudi Mahall - klarnet basowy
Andreas Lang - kontrabas
Kasper Tom Christiansen - perkusja

gościnnie:
Maciej Obara - saksofon altowy
Piotr Damasiewicz - trąbka01:31720p 275 01:31Marek Kądziela - In Bloom 720p

Dodał: ForTuneOfficial

From upcoming release "The Voice of Suka" coming soon to For Tune® Publishing House.04:481080p 287 04:48Maria Pomianowska - Wind 1080p

Dodał: ForTuneOfficial

NIKA'S DREAM
DEBIUTANCKI ALBUM NIKI LUBOWICZ

Wydawca: FOR TUNE®, Nr. Katalogowy: FOR TUNE 0065 (002)

Płyta dostępna w sklepie internetowym wydawcy:
http://for-tune.pl/store/

Tracklista:
01. nica's dream - (muz. Horace Silver, sł. Dee Dee Bridgewater)
02. the blackbird - (muz. Dawid Lubowicz, sł. Frederick Tennyson)
03. crazy vibe - (muz. Nika Lubowicz, sł. Marielle Bogucka)
04. part of life - (muz. Nika Lubowicz, sł. Marielle Bogucka)
05. still love - (muz. Krzysztof Lenczowski, sł. Marielle Bogucka)
06. giant steps - (muz. John Coltrane, sł.B.H.Neals) 
07. na 7 - (muz. Dawid Lubowicz)
08. softly as in a morning sunrise - (muz. Oscar Hammerstein II, sł. Sigmund Romberg)
09. zimowy sen - (muz. Krzysztof Lenczowski, sł. Jakub Szydłowski)

Gwiazdy o Nice i o płycie „Nika’s dream”:

URSZULA DUDZIAK: „Nika Lubowicz obdarowuje nas piękną płytą. Jej wokal zachwyca precyzją, świetnym frazowaniem, dynamiką, lekkością i łatwością improwizacji. Światowe standardy, niekiedy trudne (Giant's steps), wyśpiewane perfekcyjnie i zaimprowizowane brawurowo. Gratuluję i polecam tę płytę od serca!!!”

GRAŻYNA AUGUŚCIK: „…nie daje się zamknąć  w jednej stylistyce. Dzięki  ciekawym rozwiązaniom brzmieniowym, aranżacjom, doborze instrumentów i świetnym muzykom,  inteligentnie  "zbudowała" piękną debiutancką płytę. Jej muzyka brzmi świeżo, chce się jej słuchać do  końca. Piękny debiut. Brawo Nika!!!”

ANDRZEJ JAGODZIŃSKI: „Świetna płyta. Mimo zróżnicowanego charakteru poszczególnych utworów całość zachowuje  jedność i spójność. Głos Niki jest wyjątkowy. Czasem łagodny i delikatny czasem mocny i ostry.”

KRZYSZTOF HERDZIN: „Kultura, kompetencja, oryginalność, odwaga, brak wdzięczenia się do słuchacza i w pełni zrównoważona wizja całości to chyba najistotniejsze elementy. Oprócz mainstream'owego jazzu pobrzmiewają tu echa i r'n'b, i soulu, i muzyki folk, jest przestrzeń, jest tajemnica, a kiedy trzeba ogniste fusion. Sama Nika ma świetnie ustawiony emisyjnie głos, potrafi z nim robić cuda. Dostosowuje się idealnie do wymogów estetyki każdego utworu. Jest tu miejsce i na śpiewanie scatem solówki Johna Coltrane'a z Giant Steps i na piosenkowe, leniwe sączenie w nasze uszy miodu w ascetyczny sposób, raczej nietypowy dla jazzmanki.”

MIECZYSŁAW SZCZEŚNIAK: „Lubo się ucieszyć, że oto  wschodzi gwiazda  jazzowej wokalistyki - Nika Lubowicz. Razem ze świetnymi instrumentalistami, wokalistka prezentuje świadomą muzykalność, jazzową frazę podaną wyszukanie i lekko, dobry rytm w up tempo i - co wymaga wrażliwej dojrzałości - w balladach. Jest na płycie Niki miejsce na tradycję i eksperyment, świetne współbrzmienia z instrumentalistami, mistrzowskie piana, scat i wzruszające interpretacje ballad.”

KRZYSZTOF ŚCIERAŃSKI: „Świetna płyta! Fantastyczne aranżacje, piękny głos zarówno w przejmujących balladach, jak i w karkołomnych utworach. Jej technika i precyzja jest niebywała. Wszechstronnie utalentowana Nika zachwyciła mnie również swoimi kompozycjami. Podziwiam jej wrażliwość, niesłychaną muzykalność i fantazję muzyczną. Gratuluję wspaniałego debiutu!”

JAN „PTASZYN” WRÓBLEWSKI – „Jeśli przyglądasz sie tej płycie, to nie zastanawiaj się tylko kupuj!”

http://nikalubowicz.pl/04:51720p 310 04:51Nika Lubowicz - Nica's Dream 720p

Dodał: ForTuneOfficial

03:341080p 270 03:34PeGaPoFo - Świeżość 1080p

Dodał: ForTuneOfficial

http://www.sabinameck.com/

Buy CD at
http://store.for-tune.pl/sabina-meck-love-is-here04:331080p 340 04:33Sabina Meck - Love Is Here 1080p

Dodał: ForTuneOfficial

"You are what you eat. Both literally and as a consumer of culture. Each and every one of us is flooded by the ocean of information on daily basis. Everything seems so important that it loses its meaning. Gaping at the screens we keep on OD’ing on images and stimuli.

Everything becomes one homogenous and unvarying noise. We turn into mass media zombies, caricatures clumsily muckraking one sensation after another.

Jesteś tym co jesz. Nie tylko fizycznie ale także jako konsument kultury. Codziennie jesteśmy zalewani oceanem informacji. Wszystko jest ważne tak bardzo że nie ma znaczenia. Wpatrzeni w ekrany wciągamy zawyżone dawki obrazów i bodźców." - Dawid Krępski 

Wszystko staje sie jednostajnym szumem. Zamieniamy sie w medialne zombie niezdarnie kroczace od jednej sensacji do drugiej - tak wideo podsumowuje autor - Dawid Krępski.

Utwór Biting the Tongue pochodzi z trzeciej płyty zespołu Searching for Calm zatytułowanej Right to be Forgotten.03:251080p 323 03:25Searching for Calm - Biting the Tongue 1080p

Dodał: ForTuneOfficial

Album: http://store.for-tune.pl/searching-for-calm-right-to-be-forgotten

Searching For Calm - Chasing the Sun
produkcja: EXA Studio

reżyseria i montaż: Piotr Steczek
zdjęcia: Kacper Sędzielewski
postprodukcja: Mateusz Pirecki
operatorzy steadicam: Marek Kita, Mateusz Owczarek
udźwiękowienie: Błażej Kanclerz
fotosy na planie: Klaudia Piecuch

wystąpili:
Michał Maślak
Michał Augustyn
Bartosz Lichołap
Kuba Basek
Maria Pruszyńska
psy: Gniew i Gryf

podziękowania:
Monika Starowicz
Klaudia Fetta


na planie nie ucierpiał żaden zwierz04:111080p 312 04:11Searching for Calm - Chasing The Sun 1080p

Dodał: ForTuneOfficial

http://bandcamp.for-tune.pl/track/pan-sowa
fot. Jurek Bartkowski

Michał urodził sie w 1985 roku w Warszawie. Wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor. Jest absolwentem Wydziału Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. 

Dzisiaj komponuje, śpiewa i pisze teksty. Są głownie o miłości i drobnych radościach w życiu, bo to właśnie z nich czerpie swoje największe inspiracje. Pomysły na aranż podsuwają mu pop, rock, funk, jazz, muzyka elektroniczna... po prostu wyznaje, że muzyka jest jedna. Mocno energetyczne koncerty pokazują, że robi to, co kocha. Plus nietuzinkowe aranże na dużo instrumentów. 

Ma bogate doświadczenie sceniczne. W ciągu ostatnich dwóch lat miał przyjemność występować u boku takich gwiazd jak znany na całym świecie Adam Lambert (Eska Music Awards 2015), w Polsce ENEJ (Świat się kreci), Marta Podulka (m.in. Top Trendy 2014). 

W 2015 roku zagrał szereg autorskich koncertów i supportów w Polsce m.in. przed Melą Koteluk (Palladium), LAO CHE (Teatr Szekspirowski). 

Rok 2016 rozpoczął koncertami charytatywnymi, koncertami i warsztatami. Nagrał autorski singiel „Pan Sowa” podejmując współpracę z wydawnictwem For Tune. 

Wydał dwie płyty („IQ” 2011, „MALLADA” 2015) ze swoim jazzowym zespołem Imagination Quartet. Z IQ koncertował w Chinach, Danii, Niemczech, Polsce. Dzięki temu zespołowi artysta zaczął współpracę ze środowiskiem filmowym. 

Jego nietuzinkowy pomysł na aranżacje piosenek przy pomocy Loop Station zdobywa coraz większe uznanie. Został doceniony w programie Must Be The Music 9, występował w ramach Songwriter Łódź Festival 2015. 

Obecnie Sołtan przy współpracy z wydawnictwem For Tune, przygotowuje się do wydania solowego albumu. Płyta będzie zawierać autorskie piosenki, które wykonuje na koncertach przy użyciu loopera. 

Wielka pasja do muzyki, jako ilustracji rzeczywistości zapewnia niezapomniane, oryginalne i wyjątkowe wydarzenie muzyczne. Przy pomocy wielu instrumentów naraz, takich jak wokal, gitary, ukulele w tym U-BASS, instrumenty klawiszowe, beatbox, perkusjonalia, Sołtan w pojedynkę tworzy akompaniament pod swoje teksty.03:111080p 275 03:11Sołtan - Pan sowa 1080p

Dodał: ForTuneOfficial