Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 15037 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar

Zapowiedź: https://youtu.be/NyDyVFNFsmM
Dyskusja po wykładzie: https://youtu.be/HlYc296gQa4
Opis: https://naiwarszawa.pl/podstawy-walki-informacyjnej-podsumowanie/

Subskrybuj nasz kanał: http://bit.ly/nai-sub
Wesprzyj nas na https://patronite.pl/nai lub https://zrzutka.pl/nai
Facebook: http://bit.ly/fbnai
WWW: http://bit.ly/naiwwa

Kurs CPWI - CYBERNETYCZNE PODSTAWY WALKI INFORMACYJNEJ

Wykładowca: Dominik Dudek

Opis kursu: https://naiwarszawa.pl/cybernetyczne-podstawy-walki-informacyjnej-nowy-kurs/


ZAPOWIEDŹ WYKŁADU

XXI wiek, czas walki informacyjnej. Wygrana lub przegrana w wojnie informacyjnej zależy od zdolności rozpoznawania odbieranych i trafności wysyłanych informacji. Systemy kodowania (np. język polski) oraz drogi przewodności korelacyjnej (np. internet, radio) stanowią o mocy systemów sterowania społecznego na równi z gospodarką i rolnictwem.

Szybkość i jakość produkcji informacji, ich przetwarzanie, analizowanie decyduje o efektywności rodziny, firmy, gminy, państwa czy cywilizacji. Określanie celów, desygnowanie zakresu odpowiedzialności, efektywne oddziaływanie na otoczenie zmuszają do poszukiwania synergicznych metod wykorzystania ludzkich talentów.

Tworząc systemy i procesy czy to techniczne, czy to uwzględniające ludzi staniemy przed pytaniem: czy uwzględniłem/liśmy wszystkie aspekty danego procesu?

Odpowiedź dają nam dedukcyjne wzorce cybernetyczne i metacybernetyczne, które pozwalają znaleźć punkt odniesienia w świecie informacji i abstraktów. Punkt odniesienia w fizyce pozwala dokonywać realnych obserwacji, które możemy powtórzyć i zrozumieć. Podobnie w świecie informacji wzorce pozwalają na obiektywne porównanie, zrozumienie i zaprojektowanie procesów sterowania i manipulacji.

Sprzężenia zwrotne, moc procesu, Ogólna Teoria Motywacji i homeostaza to omówione w kursie narzędzia Polskiej Szkoły Cybernetyki, które w walce informacyjnej dają przewagę diagnostyczną na poziomie procesów poznawczych i decyzyjnych.

To co ludzkości dała fizyka w dziedzinie energomaterii w dziedzinie abstrakcji i informacji daje cybernetyka. Ich synteza, czyli Metacybernetyka jest narzędziem przyszłości, które można poznać już dziś. Dzięki tej wiedzy zyskamy przewagę diagnostyczną na informacyjnym polu walki, która da przełożenie również na energomatrialne otoczenie, nas jako procesów autonomicznych.

Wojna trwa. Toczy się w głowach wszystkich ludzi, zarówno przygotowanych do walki jak i tych, którzy myślą, że są poza terenem walki. Konieczność ciągłej obrony przed atakami z otoczenia wymaga od nas elementarnej wiedzy o sterowaniu, bo inaczej staniemy się zasobem zewnętrznego organizatora.

Zaprezentowane metody walki oraz analizy przygotują państwa do obrony własnej autonomii, a po zaznajomieniu z dorobkiem Polskiej Szkoły Cybernetyki, także do działań ofensywnych przywracających autonomię innym ludziom. Tylko Ludzie wolni, autonomiczni, zorganizowani w systemy o dominującej etyce mogą wygrać wojnę informacyjną.

Do boju, Polacy!

Zapraszam na wykład,
Dominik DudekO kursie CYBERNETYCZNE PODSTAWY WALKI INFORMACYJNEJ

Walka informacyjna toczy się w rzeczywistym świecie. Rzeczywistość to wszak nie tylko energia i materia, ale także wszechobecne byty abstrakcyjne tak zwana duchowość, świat idei, czy komunikatów. Tę część naszego świata nazywamy infosferą, a walkę na tym polu walką informacyjną.

Sprzężenia zwrotne, moc procesu, Ogólna Teoria Motywacji i homeostaza to główne narzędzia Polskiej Szkoły Cybernetyki, które w walce informacyjnej dają przewagę diagnostyczną na poziomie norm poznawczych. Pomagają nam wykryć prawdziwe motywacje w relacjach, które są naszym udziałem i przede wszystkim pozwalają nam zrozumieć, czy nasze działanie będzie skuteczne.

Walka informacyjna, to walka o obraz przyszłości, która toczy się dziś.

Zapraszamy!

Wszelkie pytania i sugestie prosimy zgłaszać na adres info@naiwarszawa.pl

Jeśli chcesz wesprzeć naszą działalność prosimy: lajkuj, udostępniaj i polecaj nasze materiały w dowolny możliwy sposób. Możesz też przekazać datek za pośrednictwem serwisów Patronite i Zrzutka. Dziękujemy!

#cybernetyka #wojnainformacyjna #sterowanie

pokaż cały opis
0 / 5 Oceny: 0
Włącz dostęp do 15037 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Podsumowanie kursu Cybernetyczne podstawy walki informacyjnej - Dominik Dudek CPWI#07
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Ostatnio komentowane:

Logowanie