Potrzebujesz szybszego ładowania wideo?
Załóż konto CDA Premium i nie trać czasu na wczytywanie.
Aktywuj teraz! Aktywuj konto premium Dlaczego widzę ten komunikat?

CDA nie limituje przepustowości oraz transferu danych.
W godzinach wieczornych może zdarzyć się jednak, iż ilość użytkowników przekracza możliwości naszych serwerów wideo. Wówczas odbiór może być zakłócony, a plik wideo może ładować się dłużej niż zwykle.

W opcji CDA Premium gwarantujemy, iż przepustowości i transferu nie braknie dla żadnego użytkownika. Zarejestruj swoje konto premium już teraz!

Następne wideo
anuluj
Odblokuj dostęp do 15281 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!
Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.
Włącz dostęp
avatar
Dodał: eMisjaTv
Konto zweryfikowane
Opublikowano: 2019-08-23

W Łodzi szykuje się precedens o wątpliwej legitymacji prawnej. Grupa Obywateli RP wymogła na prezydent miasta Hannie Zdanowskiej podjęcie dialogu w celu utworzenia specjalnych zespołów operacyjnych mających na celu monitoring narodowców.

W wywiadzie dla Gazety Wyborczej lokalna działaczka Obywateli RP, Anna Paździejewska roztacza wizję zespołu współtworzonego przez samorząd, straż miejską, policję oraz ruchy obywatelskie. Jakie? Nie trudno się domyślić.

Zdaniem tychże obywateli zagrożenie jest poważne, gdyż z ideą narodową sympatyzują kluby kibica Widzewa i ŁKSu. W dodatku nieopodal Łodzi leży Zgierz, gdzie prężnie działa Klub im. Romana Dmowskiego oraz Pabianice, w których bardzo aktywny stał się ONR.

Obywatele RP twierdzą, że chodzi o walkę z odradzającym się w Polsce faszyzmem. Kiedy w Polsce mieliśmy faszyzm nie są w stanie powiedzieć, lecz dziś tę doktrynę polityczną utożsamiają z tzw. Rotami Niepodległości, w których tworzenie włączają się narodowcy w całym kraju. Niedawno grupa Obywateli RP z Łodzi protestowała i wywierała naciski, aby nie dopuścić do spotkania z szefem Rot Niepodległości, Robertem Bąkiewiczem. Teraz ci sami ludzie chcą dostępu do wszystkich działań i planów snutych przez narodowców z Łodzi. Czy wiąże się to z nachodzeniem w domach? Na razie nie wiadomo, ale przy udziale służb mundurowych jest to możliwe. W końcu chodzi o przeciwdziałanie zachowaniom faszystowskim.

Dla tych ludzi jasne jest, że polski nacjonalizm równa się faszyzm i każdy przejaw tego nacjonalizmu musi być zwalczany. To jest oczywiście jasna kontynuacja tego co do głowy wpoił ich przodkom ideologicznym PRL i jeszcze wcześniej rewolucja bolszewicka mówi Krzysztof Szałecki z łódzkiej brygady ONR. Przypominam, że w Polsce obowiązuje domniemanie niewinności, a póki co jeżeli chodzi o członków stowarzyszeń patriotycznych i narodowych na terenie całej Polski, to nikt nie został skazany prawomocnym wyrokiem sądu, więc nie ma żadnych podstaw poza ideologicznymi mrzonkami do tego, żeby nas monitorować. Mamy legalne stowarzyszenia i działamy w zgodzie z obowiązującym prawem zarówno o stowarzyszeniach jak i o zgromadzeniach dodaje Szałecki i zastrzega, że jeśli dojdzie do utworzenia takich grup monitoringu narodowców pod patronatem prezydent miasta, sprawa zostanie przekazana prawnikom, aby określili legalność tego typu działań.

---------------------------------------------[wsparcie programu]---------------------------------------------

Darowizny prosimy kierować na fundację Inicjatywa Przeciw Cenzurze.
Nr konta: 33 2530 0008 2059 1051 7927 0001
Mecenat na patronite: https://patronite.pl/emisjatv
PayPal: redakcja@emisja.tv

Chcesz wykonać tradycyjny przelew do banku? Wszystkie niezbędne informacje są tutaj: http://emisja.tv/programy/wsparcie/

pokaż cały opis
W katalogu: Polskim Okiem
3.0 / 5 Oceny: 2
Włącz dostęp do 15281 znakomitych filmów i seriali
w mniej niż 2 minuty! Nowe, wygodne metody aktywacji.
Komentarze do: Szałecki: Dla tych ludzi nacjonalizm równa się faszyzm
Najlepsze komentarze
avatar
anonim225 (*.*.109.225) wysłano z m.cda.pl 2024-01-04 23:37:27 0
Привіт. Я на щастя досі хоробро знаходжу свою величну силу з божої благодаті, щоб відважно ходити святою дорогою з чудового зразку відмінних ангелів УПА з божественного волання. Хвала нашій потужній Україні від Вісли до Волги, в союзі з чудесною Польщею в нашій побожній родині слов'ян. Здоров'я за успіх УПА в місії подолання жахливих загарбників москалів. Володимир Зеленський це мій коханий взірець гарного правителя з величного Києва. Я героїчно творю чудову церкву для відмінності України на чисту вічність. Я вічно буду обережно воював своїм гарячим серцем лицаря України про нашу цінну правду і про наш гідний добробут. З Богом. Odpowiedz
avatar
anonim163 (*.*.255.163) 2019-08-31 23:58:40 0
https://en.wikipedia.org/wiki/England

Anglia - czerwony krzyż na fladze. Wiadomo, że symbolami socjalizmu są sierp i młot. Z kolei krzyż jest w tej sytuacji symbolem liberalizmu. Tylko dlaczego ten krzyż na fladze Anglii jest czerwony? O jaki liberalizm może tutaj chodzić? Oczywiście, że o liberalizm światoPOglądowy!!! No jasne. Także widzicie teraz, gdzie uchowały się najgorsze Judasze... Tak, to jest właśnie ten czerwony krzyż. Nieładnie to tak. Odpowiedz
Autoodtwarzanie następnego wideo
on
off

Logowanie